Luas Dancing School11. února pořádáme rehabilitačně taneční "seminářový maraton"

04. 01. 2012 – Tereza Bachová

Další z našich tanečně rehabilitačních seminářů, který jsme pro vás připravili na sobotu 11. února, bude trochu netradiční. Čeká na vás totiž "seminářový maraton", který se bude skládat ze tří bloků – seminář irských tanců, cloggingový seminář a rehabilitační seminář. Tentokrát se na lekcích bude podílet i Anna Bachová a opět se setkáte s rehabilitační lékařkou Zuzanou Stupkovou.

V irské části semináře nás čekají stepové kombinace do rytmu Reel v levelu Primary/Intermediate, které pak spojíme v menší choreografii. Lektorem pro tuto část bude Tereza Loužecká Bachová.

V cloggerské části semináře vás čekají technické a krokové kombinace ve stylech Buckdancing a popřípadě Flatfoot a na závěr menší choreografie. Těšit se můžete na Aničku Bachovou jako lektora této části.

Náplň rehabilitační části bude zaměřena hlavně na stabilizaci HSS (hluboký stabilizační systém) a správné dýchání. Tentokrát jsou cviky připraveny hravou formou pro všechny zúčastněné s komentářem. Cviky začneme bez pomůcek, poté si už zacvičíme s pomůckami, které se nacházejí v každé domácnosti. Jako bonus je pro vás připravena rehabilitační „opičí dráha“ a celý blok zakončíme cviky s overballem. Lekce bude provázena komentářem a cvičení či postřehy si budete moci zaznamenat.

   

Na každý blok semináře je nutné přihlásit se zvlášť. Každý zájemce si tedy bude moci vybrat pouze to, co ho zajímá nejvíce. Seminář je tím pádem přístupný i pro tanečníky z jiných tanečních souborů, včetně těch, kteří jsou registrovaní pod jiným lektorem.

Seminář se bude konat v již tradičních prostorách tanečního sálu na Praze 5 (Zborovská 22), kam se nejlépe dopravíte č. 6, 9, 12, 20 nebo 22 do zastávky "Arbesovo náměstí".

Cena za každý ze tří bloků semináře je 250 Kč. Další podrobnosti, včetně přihlášek naleznete na stránce semináře. Uzávěrka přihlášek je 4. února 2012 a kapacita sálu je omezená, proto s přihlášením neotálejte :-)

Případné další dotazy prosím pište na e-mail tereza@luasdance.cz.

Těšíme se na viděnou :-)
Tým Luas Dancing School

PS: Nezapomeňte si sebou vzít mimo jiné i teplé oblečení na závěr semináře, malý kamínek nebo kaštan o velikosti max. 5 cm v průměru a Over ball (malý míč užívaný právě k rehabilitačním cvičením).Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

13.5.

Country s Davidem Millstonem

Společenský sál kláštera Emauzy, Praha

S radostí si vás dovolujeme pozvat na taneční večer, který pořádáme jako rozlučku pro americké příznivce country tanců, kteří se přijeli podívat do České Republiky. Tento zájezd jsme připravili společně s Davidem Millstonem, který se také ujme callerování tohoto večera. Většina z vás ho zná jako skvělého callera z našeho festivalu Jasana Bonuše. Na programu budou Country a Contra tance všech úrovní. Výuku budeme překládat do češtiny.

24.5.

Koncert April Verch

Velký sál Městské knihovny, Praha

Srdečně vás zveme na jediný koncert April Verch v České republice. April je fantastickou kanadskou houslistkou a tanečnicí. Během jejího evropského turné jsme jí pozvali do Prahy a připravili její koncert. Uslyšíte skvělou Kanadskou lidovou hudbu a uvidíte jak April stepuje a současně hraje na housle. V rámci koncertu uvidíte i další taneční čísla v podání souborů Dvorana, Cloggingová fantazie a Sillmarion.

2.6.

Čtverylky v Květuši

Květuš, CZ

Čtverylky jsou „kořením“ country a nejen country tanců. Budeme tančit jak tradiční americké country čtverylky, tak i čtverylky jiných států a různých období. Některé tance možná budete znát a budete mít možnost oživit si je, jiné budou nové. Pro tento víkend by bylo dobré, aby tanečníci zvládali polkový a valčíkový krok. Vše ostatní se naučíme přímo na místě.

17.6.

Grade exams Bratislava 2017

Bratislava, Slovensko

Další možnost pro zájemce o úrovnostní zkoušky - tentokrát i pro všechny, kteří chtějí dokončit 11. a 12. stupeň.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS