Luas Dancing SchoolBernard´s Chritsmas Day 2014

06. 12. 2013 – Tereza Bachová

Bernard´s Christmas day již pomalu získává označení „tradiční“. Již počtvrté budeme mít možnost setkat se těsně před vánočními svátky a předem oslavit tento čas tancem. Vašek Bernard a jeho rodina pořádají tanečně, promítací a povídací akci, která se nese ve znamení – jak jinak – irských tanců. Akce se koná 21. prosince v tělocvičně Jedličkova ústavu na adrese Na Topolce 1, Praha 4 (vchod přes vrátnici domova mládeže). Na navazující promítání, povídání atd. se účastníci přesunou do nedaleké Takavárny, kde proběhne zbytek programu.

Letos je připravený seminář s lektorem jehož jméno je velmi zvučné z mnoha důvodů. Tímto lektorem bude Michael Ryan. Je původem z hrabství Tipperary a irské tance učí déle jak 20 let. Jeho taneční škola je mezinárodně známá a patří k těm nejlepším. O tom svědčí zejména to, že z jeho školy vzešla řada tanečních šampiónů, kteří zvítězili na všech významných tanečních soutěžích. Jako taneční lektor působí v rámci B.A. a M.A. programů na Irish World Academy of Music and Dance (University of Limerick), externě vedle Irska působí jako učitel v Austrálii, Kanadě a USA. Michael je také známý svojí rolí choreografa populárních tanečních show jako jsou Ragús, Flames of the Dance, Draíocht a také Booley House show. Není proto překvapením, že řada jeho bývalých studentů se dnes úspěšně věnují vlastní taneční kariéře.

Taneční seminář bude zaměřen na tanec v heavy shoes pouze. Michael se bude věnovat nejprve taneční technice v heavy shoes a poté přistoupí k výuce krátké choreografie ve stylu show. Tento blok bude zakončen diskuzí na téma show a bude otevřen otázkám ze strany účastníků. V další části budeme pokračovat společným ceilí, kde se naučíme opět nějaké nové tance. A na úplný závěr zveme do Takavárny hudebníky k neformální předvánoční session. Na tuto session je vstup zdarma.

Program:

11:00 - 12:00 step technika - mírně pokročilí (begginers/primary)
12:00 - 13:00 step technika - pokročilí (advanced)
13:15 - 14:45 choreografie – všichni
15:00 - 15:30 diskuze o show (Takavárna)
15:30 - 17:30 společné posezení + promítání (Takavárna)
17:45 - 19:15 ceilí
19:30 - společné hraní (Takavárna)


Účastnické poplatky a podmínky s tím související:

Step technika + choreografie + diskuze o show + ostatní programy dne - 500,- Kč
Ostatní programy (dohromady) od 15:30 hod. - 200,- Kč
Pro posezení v Takavárně žádáme příchozí o vzorky z připravovaného vánočního cukroví či jiné pochutiny ke společné konzumaci.

Více informací ohledně možnosti přihlášení naleznete na stránkách www.bernards.cz.

Přijďte všichni, kdo máte zájem si zatančit a strávit alespoň jeden klidný den v tom vánočním „šílenství“. Vřele doporučujeme všem žákům naší školy, jde o zaručený recept na dobrou náladu. Sejdeme se v „Jedli“? :-)


Terka BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS