Luas Dancing SchoolBernard´s Chritsmas Day 2014

06. 12. 2013 – Tereza Bachová

Bernard´s Christmas day již pomalu získává označení „tradiční“. Již počtvrté budeme mít možnost setkat se těsně před vánočními svátky a předem oslavit tento čas tancem. Vašek Bernard a jeho rodina pořádají tanečně, promítací a povídací akci, která se nese ve znamení – jak jinak – irských tanců. Akce se koná 21. prosince v tělocvičně Jedličkova ústavu na adrese Na Topolce 1, Praha 4 (vchod přes vrátnici domova mládeže). Na navazující promítání, povídání atd. se účastníci přesunou do nedaleké Takavárny, kde proběhne zbytek programu.

Letos je připravený seminář s lektorem jehož jméno je velmi zvučné z mnoha důvodů. Tímto lektorem bude Michael Ryan. Je původem z hrabství Tipperary a irské tance učí déle jak 20 let. Jeho taneční škola je mezinárodně známá a patří k těm nejlepším. O tom svědčí zejména to, že z jeho školy vzešla řada tanečních šampiónů, kteří zvítězili na všech významných tanečních soutěžích. Jako taneční lektor působí v rámci B.A. a M.A. programů na Irish World Academy of Music and Dance (University of Limerick), externě vedle Irska působí jako učitel v Austrálii, Kanadě a USA. Michael je také známý svojí rolí choreografa populárních tanečních show jako jsou Ragús, Flames of the Dance, Draíocht a také Booley House show. Není proto překvapením, že řada jeho bývalých studentů se dnes úspěšně věnují vlastní taneční kariéře.

Taneční seminář bude zaměřen na tanec v heavy shoes pouze. Michael se bude věnovat nejprve taneční technice v heavy shoes a poté přistoupí k výuce krátké choreografie ve stylu show. Tento blok bude zakončen diskuzí na téma show a bude otevřen otázkám ze strany účastníků. V další části budeme pokračovat společným ceilí, kde se naučíme opět nějaké nové tance. A na úplný závěr zveme do Takavárny hudebníky k neformální předvánoční session. Na tuto session je vstup zdarma.

Program:

11:00 - 12:00 step technika - mírně pokročilí (begginers/primary)
12:00 - 13:00 step technika - pokročilí (advanced)
13:15 - 14:45 choreografie – všichni
15:00 - 15:30 diskuze o show (Takavárna)
15:30 - 17:30 společné posezení + promítání (Takavárna)
17:45 - 19:15 ceilí
19:30 - společné hraní (Takavárna)


Účastnické poplatky a podmínky s tím související:

Step technika + choreografie + diskuze o show + ostatní programy dne - 500,- Kč
Ostatní programy (dohromady) od 15:30 hod. - 200,- Kč
Pro posezení v Takavárně žádáme příchozí o vzorky z připravovaného vánočního cukroví či jiné pochutiny ke společné konzumaci.

Více informací ohledně možnosti přihlášení naleznete na stránkách www.bernards.cz.

Přijďte všichni, kdo máte zájem si zatančit a strávit alespoň jeden klidný den v tom vánočním „šílenství“. Vřele doporučujeme všem žákům naší školy, jde o zaručený recept na dobrou náladu. Sejdeme se v „Jedli“? :-)


Terka BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS