Luas Dancing SchoolColine Dunne v Praze

19. 02. 2015 – Tereza Bachová

Taneční "ikona" irských tanců, dlouholetý "front-man" taneční show Riverdance, choreograf své vlastní taneční show Dancing on the Dangerous ground, výborný tanečník, ještě o trochu lepší choreograf a skvělý učitel Coline Dunne přijede do Prahy učit všechny zájemce irský tanec. Semináře proběhnou v rámci festivalu irské kultury Irský Máj, který se letos bude konat popáté v divadle v Celetné v Praze. 

Festival Irský Máj...

...proběhne (stejně jako předchozí ročníky) na začátku měsíce května a sice 1. - 3. května 2015.

V pátek 1. května 2015 večer proběhne celovečerní taneční představení s názvem "Pod jednou střechou" a letošní téma pro choreografie je Filmové melodie.

V sobotu 2. května 2015 ráno bude souběžně probíhat seminář irských tanců a Májová dílna, kde se letos budou šít brože a ve večerních hodinách pak proběhne divadelní představení Na konci léta.

V neděli 3. května 2015 ráno proběhne opět Autorské čtení a tentokrát se členy sdružení neziskové společnosti Prosaz a opět se mohou tanečníci těšit na další lekce, které se budou tento den konat i v podvečerních hodinách.

Program seminářů s Coline Dunnem:

Masterclasses

Všechny kombinace budou vyučovány v příslušném úrovni studentů s hlavním důrazem na techniku a ještě více na požitek z tance, zábava a stará dobrá "tvrdá" práce :) 

Úorveň Begginers až Primary

Tanečníci by měli znát základy irského tance (základní rytmy, časování, práce s nohama, základní kroky) Dancers are expected to have at least basic knowledge of Irish dancing (basic rhythms, timing, foot placement, basic steps ...). V tomto sekmináři se bude Coline soustředit na základní softové a stepové techniky se zaměřením na preciznost rytmu a příbuznosti tance a muziky. Tanečníci se také naučí nové kroky a kombinace.

Intermediate a výše

Stejně tak jako znalost základů irského tance se očekává, že tanečníci budou znát i pokročilejší techniky. Colin se bude více soustředit na softové a stepové techniky, které jsou třeba pro vyšší taneční úrovně. I zde bude kladen velký důraz na rytmickou preciznost a příbuznost tance a muziky.

Improvizace

Tato lekce, která byla vyvinuta Colinem a jeho žáky na univerzitě v Limericku na UL má sloužit jako úvod do rytmické improvizace ve stepu. Tato lekce vyžaduje, aby tanečníci byli již zběhlí ve stepových technikách a otveření k objevování své vlastní kreativity.

Ceny lekcí:
Při přihlášení před datem 23.03.2015 jsou ceny levnější / Přihlášení po datu 23.03.2015 a později jsou již ceny vyšší

 - Jedna 6ti hodinová masterclass 115,- EUR / 135,- EUR
 - Dvě 6ti hodinové masterclass 220,- EUR / 240,- EUR
 - Jedna 6ti hodinová masterclass a Improvizace 150,- EUR / 165,- EUR
 - Dvě 6ti hodinové masterclass a Improvizace 250,- EUR / 270,- EUR
 - Improvizace samotná 40,- EUR / 40,- EUR

Počet míst na seminářích je omezen a tak případným zájemcům doporučujeme přihlásit se na lekce co nejdříve.

Pro více informací navštivte webové stránky festivalu Irský Máj.

Příjemnou zábavu :-)

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS