Luas Dancing SchoolColine Dunne v Praze

19. 02. 2015 – Tereza Bachová

Taneční "ikona" irských tanců, dlouholetý "front-man" taneční show Riverdance, choreograf své vlastní taneční show Dancing on the Dangerous ground, výborný tanečník, ještě o trochu lepší choreograf a skvělý učitel Coline Dunne přijede do Prahy učit všechny zájemce irský tanec. Semináře proběhnou v rámci festivalu irské kultury Irský Máj, který se letos bude konat popáté v divadle v Celetné v Praze. 

Festival Irský Máj...

...proběhne (stejně jako předchozí ročníky) na začátku měsíce května a sice 1. - 3. května 2015.

V pátek 1. května 2015 večer proběhne celovečerní taneční představení s názvem "Pod jednou střechou" a letošní téma pro choreografie je Filmové melodie.

V sobotu 2. května 2015 ráno bude souběžně probíhat seminář irských tanců a Májová dílna, kde se letos budou šít brože a ve večerních hodinách pak proběhne divadelní představení Na konci léta.

V neděli 3. května 2015 ráno proběhne opět Autorské čtení a tentokrát se členy sdružení neziskové společnosti Prosaz a opět se mohou tanečníci těšit na další lekce, které se budou tento den konat i v podvečerních hodinách.

Program seminářů s Coline Dunnem:

Masterclasses

Všechny kombinace budou vyučovány v příslušném úrovni studentů s hlavním důrazem na techniku a ještě více na požitek z tance, zábava a stará dobrá "tvrdá" práce :) 

Úorveň Begginers až Primary

Tanečníci by měli znát základy irského tance (základní rytmy, časování, práce s nohama, základní kroky) Dancers are expected to have at least basic knowledge of Irish dancing (basic rhythms, timing, foot placement, basic steps ...). V tomto sekmináři se bude Coline soustředit na základní softové a stepové techniky se zaměřením na preciznost rytmu a příbuznosti tance a muziky. Tanečníci se také naučí nové kroky a kombinace.

Intermediate a výše

Stejně tak jako znalost základů irského tance se očekává, že tanečníci budou znát i pokročilejší techniky. Colin se bude více soustředit na softové a stepové techniky, které jsou třeba pro vyšší taneční úrovně. I zde bude kladen velký důraz na rytmickou preciznost a příbuznost tance a muziky.

Improvizace

Tato lekce, která byla vyvinuta Colinem a jeho žáky na univerzitě v Limericku na UL má sloužit jako úvod do rytmické improvizace ve stepu. Tato lekce vyžaduje, aby tanečníci byli již zběhlí ve stepových technikách a otveření k objevování své vlastní kreativity.

Ceny lekcí:
Při přihlášení před datem 23.03.2015 jsou ceny levnější / Přihlášení po datu 23.03.2015 a později jsou již ceny vyšší

 - Jedna 6ti hodinová masterclass 115,- EUR / 135,- EUR
 - Dvě 6ti hodinové masterclass 220,- EUR / 240,- EUR
 - Jedna 6ti hodinová masterclass a Improvizace 150,- EUR / 165,- EUR
 - Dvě 6ti hodinové masterclass a Improvizace 250,- EUR / 270,- EUR
 - Improvizace samotná 40,- EUR / 40,- EUR

Počet míst na seminářích je omezen a tak případným zájemcům doporučujeme přihlásit se na lekce co nejdříve.

Pro více informací navštivte webové stránky festivalu Irský Máj.

Příjemnou zábavu :-)

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS