Luas Dancing SchoolDřevákování jako alternativa která baví a nezavazuje

21. 01. 2014 – Tereza Bachová

Dřevákování? Co tím "básník" myslel? Básník alias naše škola nabízí jednu taneční aktivitu, která se nazývá Clogging dle své původní obuvi, ve které byl tančen. Jedná se o taneční, stepařský styl, který pochází z Ameriky, ale tam byl přivezen z Anglie a Irska. O cloggingu píšeme na našem webu v historii základní fakta a obecné informace. Co se však do článku napsat nedá, je pocit, který člověk má pokud tento taneční stepařský styl zakusí a naučí se tolik, že už nepřemýšlí nad tím, co má nohama vlastně dělat a může trochu improvizovat. Bohužel tento styl byl zdomácnělý v naší české kotlině na cca 20 let a poté začal ustupovat do pozadí. V naší zemi se cloggingu v současné době věnují spíše děti a dospívající tanečníci. A to je velká škoda. Jde o styl, který se dá velmi snadno naučit (uvidíte v našich ukázkách:) ), je snadné v něm improvizovat a není tak složité v něm pak i soutěžit.

V České republice sídlí nejlepší cloggeři v Evropě a to není špatná vizitka. Tančíme a užíváme si styl, který není svázán pravidly, složitou technikou postavení nohou při tanci nebo nemusíme řešit omezený pohyb rukama. Taneční asociace pro clogging sídlí v Americe a zastřešuje všechny registrované tanečníky i učitele. Její název je více než příznačný C.L.O.G Inc. Její pravidla ohledně členství jsou více než příznivá a co se týče tanečních pravidel právě pro soutěže, snaží se spíše dodržovat styl, uchovávat tradici ze které tento styl vzešel a čistotu tohoto stylu a techniky. V soutěži najdete tradiční kategorie, moderní, sólové tance, dueta i skupiny.

Více o cloggingu a jeho historii si můžete přečíst na našich stránkách a nebo zavítat do článku na portálu Taneční aktuality, kde je toto téma rozebráno z jiného úhlu a s většími detaily.

Poznáte, které boty jsou na Clogging a se kterými se dá "dřevákovat"? Přijďte to zjistit na na naší Novoroční tančírnu, která se koná 23. ledna 2014 v divadle Gong.

Těšíme se na Vás :-)

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.6.

Podvečery v rytmu irských tanců

DDM Žlutá Ponorka, Turnov

Irské tance pro děti i dospělé pod vedením skvělých tanečníků z DDM žlutá ponorka v Turnově.

15.7.

24. letní škola Dvorana

Středisko U starého rybníka, Zbraslavice

Po sedmi letech se vracíme do střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které je stále lepší a lepší. Vy z vás kteří jste zde již byli, budete mile překvapeni novou velkou tělocvičnou. Nezvykle jedeme v druhé polovině července. Je to dané kompromisem obsazenosti střediska a našimi dalšími aktivitami. Program se v zásadě nemění. Převážně budeme tančit country tance, občas nějaké novinky z jiných tanečních stylů. Pro bojovkáře bude připravená bojovka, ostatní budou moci odpoledne trávit výlety nebo lenošením ve středisku. Kapacita je omezená, proto s přihlašováním příliš neotálejte. Díky jedinému turnusu se bude kapacita rychle plnit.

21.7.

Camp Rince Berlin 2017 - Intensive Irish Dance Camp

Berlín, Německo

Taneční letní škola pro isrké tanečníky všech úrovní.

19.8.

Bernard´s Summer School 2017

Praha, CZ

Taneční, hudební a jazyková letní škola pro všechny zájemce o irskou kulturu se skvělými doprovodnými akcemi různého druhu!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS