Luas Dancing SchoolDřevákování jako alternativa která baví a nezavazuje

21. 01. 2014 – Tereza Bachová

Dřevákování? Co tím "básník" myslel? Básník alias naše škola nabízí jednu taneční aktivitu, která se nazývá Clogging dle své původní obuvi, ve které byl tančen. Jedná se o taneční, stepařský styl, který pochází z Ameriky, ale tam byl přivezen z Anglie a Irska. O cloggingu píšeme na našem webu v historii základní fakta a obecné informace. Co se však do článku napsat nedá, je pocit, který člověk má pokud tento taneční stepařský styl zakusí a naučí se tolik, že už nepřemýšlí nad tím, co má nohama vlastně dělat a může trochu improvizovat. Bohužel tento styl byl zdomácnělý v naší české kotlině na cca 20 let a poté začal ustupovat do pozadí. V naší zemi se cloggingu v současné době věnují spíše děti a dospívající tanečníci. A to je velká škoda. Jde o styl, který se dá velmi snadno naučit (uvidíte v našich ukázkách:) ), je snadné v něm improvizovat a není tak složité v něm pak i soutěžit.

V České republice sídlí nejlepší cloggeři v Evropě a to není špatná vizitka. Tančíme a užíváme si styl, který není svázán pravidly, složitou technikou postavení nohou při tanci nebo nemusíme řešit omezený pohyb rukama. Taneční asociace pro clogging sídlí v Americe a zastřešuje všechny registrované tanečníky i učitele. Její název je více než příznačný C.L.O.G Inc. Její pravidla ohledně členství jsou více než příznivá a co se týče tanečních pravidel právě pro soutěže, snaží se spíše dodržovat styl, uchovávat tradici ze které tento styl vzešel a čistotu tohoto stylu a techniky. V soutěži najdete tradiční kategorie, moderní, sólové tance, dueta i skupiny.

Více o cloggingu a jeho historii si můžete přečíst na našich stránkách a nebo zavítat do článku na portálu Taneční aktuality, kde je toto téma rozebráno z jiného úhlu a s většími detaily.

Poznáte, které boty jsou na Clogging a se kterými se dá "dřevákovat"? Přijďte to zjistit na na naší Novoroční tančírnu, která se koná 23. ledna 2014 v divadle Gong.

Těšíme se na Vás :-)

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS