Luas Dancing SchoolDřevákování jako alternativa která baví a nezavazuje

21. 01. 2014 – Tereza Bachová

Dřevákování? Co tím "básník" myslel? Básník alias naše škola nabízí jednu taneční aktivitu, která se nazývá Clogging dle své původní obuvi, ve které byl tančen. Jedná se o taneční, stepařský styl, který pochází z Ameriky, ale tam byl přivezen z Anglie a Irska. O cloggingu píšeme na našem webu v historii základní fakta a obecné informace. Co se však do článku napsat nedá, je pocit, který člověk má pokud tento taneční stepařský styl zakusí a naučí se tolik, že už nepřemýšlí nad tím, co má nohama vlastně dělat a může trochu improvizovat. Bohužel tento styl byl zdomácnělý v naší české kotlině na cca 20 let a poté začal ustupovat do pozadí. V naší zemi se cloggingu v současné době věnují spíše děti a dospívající tanečníci. A to je velká škoda. Jde o styl, který se dá velmi snadno naučit (uvidíte v našich ukázkách:) ), je snadné v něm improvizovat a není tak složité v něm pak i soutěžit.

V České republice sídlí nejlepší cloggeři v Evropě a to není špatná vizitka. Tančíme a užíváme si styl, který není svázán pravidly, složitou technikou postavení nohou při tanci nebo nemusíme řešit omezený pohyb rukama. Taneční asociace pro clogging sídlí v Americe a zastřešuje všechny registrované tanečníky i učitele. Její název je více než příznačný C.L.O.G Inc. Její pravidla ohledně členství jsou více než příznivá a co se týče tanečních pravidel právě pro soutěže, snaží se spíše dodržovat styl, uchovávat tradici ze které tento styl vzešel a čistotu tohoto stylu a techniky. V soutěži najdete tradiční kategorie, moderní, sólové tance, dueta i skupiny.

Více o cloggingu a jeho historii si můžete přečíst na našich stránkách a nebo zavítat do článku na portálu Taneční aktuality, kde je toto téma rozebráno z jiného úhlu a s většími detaily.

Poznáte, které boty jsou na Clogging a se kterými se dá "dřevákovat"? Přijďte to zjistit na na naší Novoroční tančírnu, která se koná 23. ledna 2014 v divadle Gong.

Těšíme se na Vás :-)

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS