Luas Dancing SchoolGrade Exams v Londýně, 17.–18. února

26. 02. 2013 – Tereza Bachová

O víkendu 17.–18. února proběhly zkoušky Grade Exams v Londýně a jedna z našich tanečnic Tereza Jindrová se rozhodla splnit další tři stupně těchto zkoušek. Grade Exams nejsou soutěž; každý tanečník je hodnocen individuálně a tančí každý zvlášť. Za tento svůj výkon obdrží každý tanečník i komentář od zkoušejícího k jeho výkonu, jak již bylo uvedeno výše.

Celkem je možné absolvovat 12 stupňů těchto zkoušek a jeden tzv. Preliminary (přípravný). Pro každý stupeň byly specifikovány různé tance. Není možné stupně přeskakovat, skládají se postupně tak, jak jsou vypsány. Tanečník, který ukončí všech 12 stupňů zkoušek, obdrží tzv. Dioplóma an Choimisiúin le Ricní Galeacha (The Diploma of the Irish Dancing Commision).

Terka se rozhodla splnit 6.–8. stupeň této zkoušky. Nutno říct, že v těchto stupních se jedná o poměrně složité tance a je důležité se dobře připravit jak technicky, tak rytmicky, aby vše „sedělo“ kde má.

A jak to celé probíhalo si můžete přečíst v reportáži, kterou Terka připravila:

I když se na oficiálním webu pořádající taneční školy Delaney academy píše, že grade exams budou probíhat na přelomu března a dubna, tak se tento rok konaly 16.–17. února :-)

Zkoušky se konaly na stejném místě – v Irish cultural centre v londýnské čtvrti Hammersmith.

Oproti minulému ročníku jsem se Grade exams zúčastnila z naší taneční školy jen já.

Stejně jako minulý rok, jsem si pobyt v Londýně prodloužila a tak jsem před zkouškami stihla pořádně nakoupit a podívat se do muzejí!

Zkoušky jsem skládala v sobotu. Plánovaný čas byl 15:00. Když jsem přišla, skluz byl půl hodiny. Takže jsem měla čas si zkusit všechny tance. Během zkoušení jsem zjistila, že si nevzpomenu na poměrně velkou část tance Job of journeywork. Naštěstí to video z youtube zachránilo...

Kolem půl čtvrté jsme se s ostatními tanečnicemi seřadily a odešly do tanečního sálu, kde probíhaly zkoušky. Bylo nás tam celkem 12, nejmladší mohlo být tak 7 let a tu horní hranici si nechám pro sebe, protože tu jsem držela jednoznačně já. Některé slečny jsem si pamatovala z minulého roku, tak jsme si stihly potichu popovídat než se začalo, protože v tanečním sále jsme seděly další půl hodinu než se začalo. A nejen díky tomu byla atmosféra v sále přátelská – po každém dokončeném tanci jsem od dalších tanečnic vyslechla “well done”, “brilliant” anebo “excellent” a stejně tak jsem jim to oplácela i já.

Skládala jsem zkoušku celkem ze tří stupňů – 6., 7. a 8. Tančily jsme střídavě, aby se každá mohla v klidu vydýchat před dalším tancem. Kvůli časové tísni se všechny tance zkrátily o 8 taktů... naštěstí!

Zkoušející byla Madeleine Hall, ADCRG. Stejně jako minulý rok se postupovalo od softových tanců ke stepovým a na závěr přišly na řadu ceilí tance. Ceilí tance jsme profrčely letem světem, protože ve stejném sále měla večer koncert irská kapela Dervish a už netrpělivě nakukovala do sálu, kdy konečně odejdeme. Zkoušky trvaly dvě a půl hodiny, především kvůli pečlivým zápisům paní zkoušející. Jsem zvědavá, co všechno se ze slovního hodnocení dozvím...

Výsledky budu mít koncem března, kdy organizátorka Lisa Delaney, ADCRG přijede do Prahy.

Tereza JindrováPříručka pro cloggery

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS