Luas Dancing SchoolHamburg Feis je za námi

18. 02. 2013 – Tereza Bachová

O uplynulém víkend 9.–10.února se konala v německém Hamburgu soutěž v irských tancích. Našich pět tanečníků se na tuto dalekou cestu vypravilo a zde přinášíme reportáž, kterou napsala Bára Vávrová.

Hamburg Feis 9.–10. února 2013

Sobota

Na soutěž do Německa jsme vyrazili v sobotu brzo ráno, abychom si stihli prohlédnout město, přístav, akvárium, ubytovat se a v klidu se připravit na nedělní soutěžní klání. Cesta ubíhala v dobré náladě a atmosféře a do Hamburku jsme dorazili ve dvě hodiny odpoledne. Dohodli jsme se, že se zkusíme ubytovat dříve než bylo určeno hostelem a pak že bychom vyrazili na prohlídku města a každý dle svého gusta. Ubytování klaplo na jedničku s hvězdičkou a po krátkém seznámení s prostředím jsme se vypravili za krásami města. Honza, Dita a Tomáš jeli do místního obrovského akvária a já a Lenka jsem se vypravily do centra města a do přístavu. Radnice a centrum města je krásné, ale mnohem více nás oslovil již zmíněný přístav, který je obrovský, impozantní a má zkrátka něco do sebe. Bylo zde asi i nejvíce turistů, spousta restaurací a obchodů se suvenýry. A samozřejmě i historická loď na kterou bylo možné se jít podívat. My však už byly notně zmrzlé a uchozené a tak jsem se rozhodly, že najdeme dobré malé bistro, kde bychom si daly něco pro zahřátí. To jsme nakonec také našly a daly jsme si polévku a fish and chips, malé pivo a další dobroty. Pak už nezbývalo nic jiného než se vrátit do hostelu, připravit se na druhý den a domluvit si v kolik bude budíček.

Neděle

Ráno bylo vstávání nepříjemné, ale nakonec se zadařilo a my se mohly v klidu připravit na nadcházející den. Po sbalení všeho potřebného jsme nasedli všichni soutěžící do auta a vypravili jsme se na místo konání akce. Na místě konání nás mile překvapilo, že bylo vše připraveno, otevřeno už hodinu před začátkem a že bylo možné se v klidu rozcvičit, vyzkoušet co je třeba a obléknout se. Zajímavost tohoto Feise byla ta, že v sále, kde se soutěžilo bylo pouze jedno podium na kterém se odehrávalo celé soutěžní klání. Nicméně organizátoři měli vše dobře rozmyšlené a po menším zpoždění jsme nakonec začali úspěšně a šla tak jedna kategorie za druhou. Po prvním kole jsme zjistili, že Honza má špatně napsané soutěžní kategorie a bylo třeba vyřešit přehození jeho čísla i jména do těch správných, ale jelikož byli všichni organizátoři velmi milí, ihned nám vyhověli a změnu provedli během chvilky. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře a všichni zde byli moc rádi včetně organizátorů, tanečníků, porotce a muzikanta. Nepanovala zde velká rivalita a všichni přijeli hlavně tančit a užít si setkání s jinými tanečníky. 

Myslím, že Feis byl celkem úspěšný a naše výsledky dopadly takto – 1x 2.místo, 2x 3.místo, 7x 4.místo, 4x 5.místo, 1x 6.místo, 1x 8.místo a 1x 11.místo. V kategoriích bylo vždy 12–20 startujících tanečníků z různých částí Evropy.

Po soutěži a vyhlášení výsledků jsme už jen sbalili věci a vydali se na dlouho cestu do Prahy. Tento feis byl zatím jeden z těch nejklidnějších a dobře organizovaných. Myslím, že se ta daleká cesta vyplatila a příští rok pojedeme znovu :-)

Bára VávrováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.7.

Irish Dance festival 2018

Carlingford, Ireland

The camp is designed especially for Irish dancers from beginners to Open Championship levels. During their week, dancers will have daily dance classes with our amazing teaching staff along with a jam packed schedule of evening events, concerts, music sessions, adventure activities, games, special guests and more.

30.9.

Grade Exams v Říme

Řím, Itálie

Taneční zkoušky pro všechny zájemce. Své taneční dovednosti je možné nechat si "zkonzultovat" i v případě, že nesoutěžíte.

12.10.

Country Dance festival Jasana Bonuše

Sokol Pražský, Praha

Milí přátelé, tanečníci, opět jste srdečně zvaní na Country Dance Festival Jasana Bonuše. Vy z vás, kteří jezdíte pravidelně, můžete očekávat již tradiční program. Fesetival se uskuteční opět v budově Sokola Pražského. Hlavním lektorem bude opět David Millstone z USA! Vrátí se i - stejně jako vloni - Klára Hutečková aby zpestřila program lekcemi charlestonu. Zváni jsou samozřejmě i šechny dětské taneční soubory, přijeďte s dětmi dokázat, že country tančí i mladí tanečníci. Jak se již stalo zvykem, společně s Davidem přiletí opět asi 30 tanečníků z USA. Program bude bohatý!

13.10.

Vienna Feis 2018

Vídeň, Rakousko

Taneční soutěž v irských tancích

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS