Luas Dancing SchoolHamburg Feis je za námi

18. 02. 2013 – Tereza Bachová

O uplynulém víkend 9.–10.února se konala v německém Hamburgu soutěž v irských tancích. Našich pět tanečníků se na tuto dalekou cestu vypravilo a zde přinášíme reportáž, kterou napsala Bára Vávrová.

Hamburg Feis 9.–10. února 2013

Sobota

Na soutěž do Německa jsme vyrazili v sobotu brzo ráno, abychom si stihli prohlédnout město, přístav, akvárium, ubytovat se a v klidu se připravit na nedělní soutěžní klání. Cesta ubíhala v dobré náladě a atmosféře a do Hamburku jsme dorazili ve dvě hodiny odpoledne. Dohodli jsme se, že se zkusíme ubytovat dříve než bylo určeno hostelem a pak že bychom vyrazili na prohlídku města a každý dle svého gusta. Ubytování klaplo na jedničku s hvězdičkou a po krátkém seznámení s prostředím jsme se vypravili za krásami města. Honza, Dita a Tomáš jeli do místního obrovského akvária a já a Lenka jsem se vypravily do centra města a do přístavu. Radnice a centrum města je krásné, ale mnohem více nás oslovil již zmíněný přístav, který je obrovský, impozantní a má zkrátka něco do sebe. Bylo zde asi i nejvíce turistů, spousta restaurací a obchodů se suvenýry. A samozřejmě i historická loď na kterou bylo možné se jít podívat. My však už byly notně zmrzlé a uchozené a tak jsem se rozhodly, že najdeme dobré malé bistro, kde bychom si daly něco pro zahřátí. To jsme nakonec také našly a daly jsme si polévku a fish and chips, malé pivo a další dobroty. Pak už nezbývalo nic jiného než se vrátit do hostelu, připravit se na druhý den a domluvit si v kolik bude budíček.

Neděle

Ráno bylo vstávání nepříjemné, ale nakonec se zadařilo a my se mohly v klidu připravit na nadcházející den. Po sbalení všeho potřebného jsme nasedli všichni soutěžící do auta a vypravili jsme se na místo konání akce. Na místě konání nás mile překvapilo, že bylo vše připraveno, otevřeno už hodinu před začátkem a že bylo možné se v klidu rozcvičit, vyzkoušet co je třeba a obléknout se. Zajímavost tohoto Feise byla ta, že v sále, kde se soutěžilo bylo pouze jedno podium na kterém se odehrávalo celé soutěžní klání. Nicméně organizátoři měli vše dobře rozmyšlené a po menším zpoždění jsme nakonec začali úspěšně a šla tak jedna kategorie za druhou. Po prvním kole jsme zjistili, že Honza má špatně napsané soutěžní kategorie a bylo třeba vyřešit přehození jeho čísla i jména do těch správných, ale jelikož byli všichni organizátoři velmi milí, ihned nám vyhověli a změnu provedli během chvilky. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře a všichni zde byli moc rádi včetně organizátorů, tanečníků, porotce a muzikanta. Nepanovala zde velká rivalita a všichni přijeli hlavně tančit a užít si setkání s jinými tanečníky. 

Myslím, že Feis byl celkem úspěšný a naše výsledky dopadly takto – 1x 2.místo, 2x 3.místo, 7x 4.místo, 4x 5.místo, 1x 6.místo, 1x 8.místo a 1x 11.místo. V kategoriích bylo vždy 12–20 startujících tanečníků z různých částí Evropy.

Po soutěži a vyhlášení výsledků jsme už jen sbalili věci a vydali se na dlouho cestu do Prahy. Tento feis byl zatím jeden z těch nejklidnějších a dobře organizovaných. Myslím, že se ta daleká cesta vyplatila a příští rok pojedeme znovu :-)

Bára VávrováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

17.3.

Svatý Patrik u Legionáře

Čajovna U Legionáře, Praha

Přijďte s námi oslavit svatého Patrika pěkně po legionářsku ;) Můžete se těšit na irskou whiskey, irskou kávu, irský playlist, českou zelenou, čtyřlístky a jiné vybrané zelené laskominy.

17.3.

St. Patrick´s day ve Vagonu

Vagon Klub, Praha

Jednou do roka, každý může být irem! Přijďte spolu s námi oslavit tenhle celoirský svátek do Vagonu. Five Leaf Clover & Nirvana Revival Praha to společně roztočí až do zelena!

17.3.

Tour Sv. Patrika 2018

Glass Bar, Praha

Nový rok i Valentýn jsou úspěšně za námi a teď konečně může přijít ten nejdůležitější svátek v roce. Oslav s kamarády den Sv. Patrika, celý den, po celé Praze i jinde v ČR.

17.3.

St. Patrick´s day 2018

Whiskey&Kilt klub, Praha

Přijďte si poslechnout irskou muziku v podání kapely Sona (dříve Le hAnam) ve stylovém prostředí whisky klubu v centru Prahy! Těšit se můžete na unikátní pivo, které dozrávalo v sudech po Tullamore Dew. Je jedým takovým druhem v Evropě. Po koncertu následuje irská session!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS