Luas Dancing SchoolLektoři

Tereza Bachová TCRG (*1980)

zakladatelka Luas Dancing School, lektorka
irských tanců a Cloggingu

Aktivně i pasivně se věnuji tanci od roku 1992. Svou taneční kariéru jsem začala v tanečním souboru Caramella, kde jsem tančila osm let pod vedením Jarmily Vašákové a Jirky Vašáka. Využila jsem nabídky vést čtyři roky nejmladší část souboru a připravovat pro ně choreografie na vystoupení i soutěže. V roce 1995 jsem se zúčastnila soutěže Euroclog a získala tam dvě první místa v kategorii Duet a Solo. V roce 1996 jsem byla nominována jako člen evropského cloggerského týmu, který se měl zúčastnit největšího festivalu a soutěže v USA v hale Stomping Groung.

Pokračování


Ing. Šárka Hulínská (*1991)

lektorka cloggingu

Ke country tancům a později i ke cloggingu jsem se dostala během svého působení v taneční skupině Tornádo Praha. Bylo mi osm let, když jsem poprvé obula své první „stepky“. V Tornádu jsem se naučila stepové základy. Pod individuálním vedením Terky Bachové jsem se propracovala k sólové dráze, kdy mi Terka pomáhala vytvářet jednotlivá sóla. Díky ní jsem získala řadu medailových míst na Mistrovství ČR v cloggingu. Terka mě později dostala i k irskému stepu, který jsem tančila po dobu pěti let v tanečním souboru Kaskáda. Terku Bachovou později v trénování nahradila její sestra, Anička Bachová, která vedla společně s Janem „Bobem“ Pumprem nově vytvořený taneční soubor TK Rebels, skládající se s děvčat původní skupiny Tornádo, který se specializoval pouze na clogging. I díky Aničce jsme si s děvčaty stouply na zlatý stupínek vítězů. Následnou nabídku tančit v taneční skupině Cloggingová fantazie, která byla jednou z nejlepších cloggingových skupin v ČR, pod vedení Lucie Hasalové a „Boba“ jsem neodmítla. Působení v této skupině mě technicky velice posunulo a obohatilo.

Po roční taneční pauze, způsobené studijními povinnostmi, jsem v roce 2009 zahájila své působení v tanečním klubu TK Calipso Praha, kde tančím dodnes. Klub TK Calipso se věnuje především country tancům, country show a cloggingu. Mou trenérskou parketou je pak především clogging. Clogging ve spolupráci s Jakubem Žákem vyučuji jak pro „staré Calipsáky“, tak i tým dětí do 18 let. Každoročně se s týmem účastníme Mistrovství ČR v cloggingu a mezinárodní soutěže Pardubická Ryengle. Velkým úspěchem je „hattrick“ z festivalu Pardubická Ryengle v kategorii clogging nad 18 let.

V roce 2012 jsem se s Janem „Bobem“ Pumprem a dalšími úspěšnými českými stepaři vydali na cestu do USA, kde jsme měli možnost poznat místní cloggery a naučit se novým, doposud neznámým technikám. Z této cesty čerpám dodnes a nadchla mě neuvěřitelná radost z tance amerických tanečníků, kterou se snažím předávat i v Čechách.

Velmi mě těší, že jsem se v roce 2016 mohla přidat mezi akreditované porotce cloggingu. Za svůj velký úspěch považuji zejména úspěchy TK Calipso, kdy jsem jak na mladé, tak starší tanečníky nesmírně pyšná. Příručka pro cloggery

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS