Luas Dancing SchoolLektoři

Tereza Bachová TCRG (*1980)

zakladatelka Luas Dancing School, lektorka
irských tanců a Cloggingu

Aktivně i pasivně se věnuji tanci od roku 1992. Svou taneční kariéru jsem začala v tanečním souboru Caramella, kde jsem tančila osm let pod vedením Jarmily Vašákové a Jirky Vašáka. Využila jsem nabídky vést čtyři roky nejmladší část souboru a připravovat pro ně choreografie na vystoupení i soutěže. V roce 1995 jsem se zúčastnila soutěže Euroclog a získala tam dvě první místa v kategorii Duet a Solo. V roce 1996 jsem byla nominována jako člen evropského cloggerského týmu, který se měl zúčastnit největšího festivalu a soutěže v USA v hale Stomping Groung.

Pokračování

Bc. Alice Vařechová (*1993)

lektorka Irských tanců

Od svých 5 let jsem začala chodit na klasický balet do ZUŠ. Po roce jsem přidala k baletu i clogging v souboru Caramella pod vedením Jarmily Vašákové.

Irský tanec mě uchvátil až v mých 8 letech, náhodou se vyučoval u nás na vesnici. Do té doby jsem vůbec o ničem takovém neslyšela. Byla jsem jím tak okouzlená, že jsem se chtěla věnovat jen tomu. Tenkrát jsem se lektorce Ireně Samcové zalíbila natolik, že si mě pozvala do Prahy mezi dalších 5 holčiček a tak jsem se stala součástí taneční skupiny Coiscéim. V tu dobu jsme byli jediné malé tanečnice tancující Irský tanec v Čechách a tak jsme si společně s pár dalšími slečnami, které se k nám přidaly časem, začaly říkat Trishi.

Pokračování

Ing. Radmila Kudláčková (*1991)

lektorka Cloggingu

Ke cloggingu jsem se dostala v 7 letech, kdy jsem začala chodit do dětské taneční skupiny Big Dance zabývající se country tanci a cloggingem pod vedením Ing. Dany Nedvídkové. Od Dany jsem se naučila základy cloggingu. Pokročilejší techniku jsem získala od Terky Bachové a Jana "Boba" Pumpra. Pomáhala jsem s výukou cloggingu a tvorbou choreografií ve skupině a v roce 2005 jsme společně s mým bratrem Honzou založili vlastní skupinu Klepeto.

Již se skupinou Big Dance jsem jezdila na soutěže a Mistrovství České republiky, odkud jsem si přivezla od roku 2003 celkem 18 prvních a 9 druhých míst z různých kategorií (sólo, freestyle, duo (opět s mým bratrem Honzou) a skupina). Naše skupina Klepeto patří mezi nejúspěšnější cloggingové skupiny v ČR a na kontě má již řadu ocenění a prvních míst z Mistrovství ČR a mezinárodní soutěže Pardubická Ryengle.

Kromě cloggingu jsem vyzkoušela i jiné taneční styly, které se snažím uplatňovat při tvorbě choreografií, aby nebyly jednotvárné a zapojovaly kromě nohou i celé tělo. Od 7 let jsem 3 roky chodila na scénický tanec, ve skupině Big Dance jsem kromě cloggingu tančila i country tance a příbuzné styly (Skotské a Mexické tance) a ve 13 letech jsem se rozhodla vyzkoušet street dance a jazz dance. Clogging byl pro mě ale vždy na prvním místě, protože nejvíce pracuje s rytmem a zároveň je možné do něj zapojit i jiné taneční styly.

Ing. Šárka Hulínská (*1991)

lektorka cloggingu

Ke country tancům a později i ke cloggingu jsem se dostala během svého působení v taneční skupině Tornádo Praha. Bylo mi osm let, když jsem poprvé obula své první „stepky“. V Tornádu jsem se naučila stepové základy. Pod individuálním vedením Terky Bachové jsem se propracovala k sólové dráze, kdy mi Terka pomáhala vytvářet jednotlivá sóla. Díky ní jsem získala řadu medailových míst na Mistrovství ČR v cloggingu. Terka mě později dostala i k irskému stepu, který jsem tančila po dobu pěti let v tanečním souboru Kaskáda. Terku Bachovou později v trénování nahradila její sestra, Anička Bachová, která vedla společně s Janem „Bobem“ Pumprem nově vytvořený taneční soubor TK Rebels, skládající se s děvčat původní skupiny Tornádo, který se specializoval pouze na clogging. I díky Aničce jsme si s děvčaty stouply na zlatý stupínek vítězů. Následnou nabídku tančit v taneční skupině Cloggingová fantazie, která byla jednou z nejlepších cloggingových skupin v ČR, pod vedení Lucie Hasalové a „Boba“ jsem neodmítla. Působení v této skupině mě technicky velice posunulo a obohatilo.

Po roční taneční pauze, způsobené studijními povinnostmi, jsem v roce 2009 zahájila své působení v tanečním klubu TK Calipso Praha, kde tančím dodnes. Klub TK Calipso se věnuje především country tancům, country show a cloggingu. Mou trenérskou parketou je pak především clogging. Clogging ve spolupráci s Jakubem Žákem vyučuji jak pro „staré Calipsáky“, tak i tým dětí do 18 let. Každoročně se s týmem účastníme Mistrovství ČR v cloggingu a mezinárodní soutěže Pardubická Ryengle. Velkým úspěchem je „hattrick“ z festivalu Pardubická Ryengle v kategorii clogging nad 18 let.

V roce 2012 jsem se s Janem „Bobem“ Pumprem a dalšími úspěšnými českými stepaři vydali na cestu do USA, kde jsme měli možnost poznat místní cloggery a naučit se novým, doposud neznámým technikám. Z této cesty čerpám dodnes a nadchla mě neuvěřitelná radost z tance amerických tanečníků, kterou se snažím předávat i v Čechách.

Velmi mě těší, že jsem se v roce 2016 mohla přidat mezi akreditované porotce cloggingu. Za svůj velký úspěch považuji zejména úspěchy TK Calipso, kdy jsem jak na mladé, tak starší tanečníky nesmírně pyšná. 

Mgr. Kamila Karásková (*1979)

fyzioterapeut, lektor rehabilitačních cvičení

V letech 1990–1997 vystudovala sedmileté Gymnázium J. Wolkra v Prostějově. Dva roky se věnovala studiu veterinárního lékařství v Brně, které však nedokončila a odcestovala do Velké Británie. Poté nastoupila na magisterské studium fyzioterapie na FTK UP v Olomouci v letech 2001–2007. Půl roku studovala v roce 2004 fyzioterapii ve Finsku.

V letech 2007–2008 pracovala jako fyzioterapeut na neurologii dospělých Luže–Košumberk (hlavně stavy po mozkových mrtvicích). Dále působila jako fyzioterapeut Nemocnice Milosrdných bratří, Vizovice (lůžkoví i ambulantní pacienti). Od května 2010 pracovala jako fyzioterapeut Ambulantní pobočky rehabilitační kliniky Malvazinky, Palackého 5 a v současné době pracuje jako fyzioterapeut a přednášející na Jihočeské univerzitě na Zdravotně sociální fakultě v Českých Budějovicích. Vedle toho také působí také jako dobrovolný fyzioterapeut při Hipoterapii se společností OS Krapet a od roku 2011 působí jako lektor rehabilitačních seminářů a cvičení v Luas Dancing School. V roce 2015 otevřela vlastní soukromou praxi, která má sídlo v Českých Budějovicích s názvem KK - Rehab.

Sama tančila R'n'B a Street dance na rekreační úrovni, má ráda divadlo, nordic walking, plavání, kolo, kanoistiku, jízdu na koni, koně, psy, čtení, přemýšlení, vaření, kino, divadlo, a určitě humor :-)


Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.9.

Grade Exams v Říme

Řím, Itálie

Taneční zkoušky pro všechny zájemce. Své taneční dovednosti je možné nechat si "zkonzultovat" i v případě, že nesoutěžíte.

12.10.

Country Dance festival Jasana Bonuše

Sokol Pražský, Praha

Milí přátelé, tanečníci, opět jste srdečně zvaní na Country Dance Festival Jasana Bonuše. Vy z vás, kteří jezdíte pravidelně, můžete očekávat již tradiční program. Fesetival se uskuteční opět v budově Sokola Pražského. Hlavním lektorem bude opět David Millstone z USA! Vrátí se i - stejně jako vloni - Klára Hutečková aby zpestřila program lekcemi charlestonu. Zváni jsou samozřejmě i šechny dětské taneční soubory, přijeďte s dětmi dokázat, že country tančí i mladí tanečníci. Jak se již stalo zvykem, společně s Davidem přiletí opět asi 30 tanečníků z USA. Program bude bohatý!

13.10.

Vienna Feis 2018

Vídeň, Rakousko

Taneční soutěž v irských tancích

3.11.

Bucharest Feis & Grade Exams

Bukurešt, Rumunsko

Taneční soutěž a zkoušky v irských tancích

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS