Luas Dancing SchoolLetní Mini taneční Dílna v Sedmihorkách

25. 07. 2015 – Tereza Bachová

Ve dnech 16.–19. července se konala již pátá letní mini taneční dílna pro žáky Luas Dancing School v kempu Sedmihorky v Českém ráji. Počasí nám letos velmi přálo na slunce a tak výlety a přilehlý rybník, který je součástí kempu, byly hojně využívány. V přilehlé obci Karlovice, kde lekce probíhaly ale takové "vedro k padnutí" naštěstí nebylo a tak lekce byly sice ve zńamení velkého pocení, ale všichni přežili počasí ve zdraví :)

Letos se nás sešlo nás celkem 20 tanečníků a za čtyři dny jsme se naučili nové kroky i stepové kombinace různých úrovní a oživili jsme si některé kroky anebo dokonce celé tance. Na programu byla letos hlavně technika, vnímání vlastního těla a jak s tím pracovat, Ceilí tance a Cloggingové základy a kombinace.


(Video: Ondra Chromý)

Tato cloggingová část byla velmi "střežena" co se obsahu týkalo; v loňském roce jsme se již základy naučili a zvládli prvek, který se jmenuje "mlýnek", kdy tanečník stojí na jedné noze a druhou velmi legračně kroutí v jednom směru a poměrně hodně se u toho kýve. Bylo nutné tento prvek zopakovat a opět ho zařadit do kombinací ;) A po skončení lekcí tanečníci opět přemlouvali lektora, že naučenou malou sestavičku, kterou jsme letos z naučených kroků udělali, musíme prezentovat na taneční soutěž Pardubická Ryengle, která se většinou koná na konci měsíce listopadu v Pardubicích. Jedná se o soutěž, kde soubory zápolí v oblasti country tanců a cloggingu.

Poslední taneční den jsme pak už zopakovali, co jsme se společně naučili a prezentovali jsme naše kombinace nebo tance jako na vystoupení, kdy ostatní tanečníci z jiných lekcí seděli v pozici diváka a na závěr vždy tleskali jako v Národním divadle :)

Na závěr každého dne v podvečer jsme pak opět měli rehabilitační cvičení pod vedením Mgr. Kamily Karáskové. Věnovali jsme se celému tělu a cvičili jsme s pomůckami i bez nich, sami i ve dvojicích. Na závěr každého cvičení pak Kamila vedla velmi příjemnou relaxaci, která byla vždy oblíbenou součástí každého cvičení a krásným zakončením celého tanečního dne.

A jako již každý rok na tomto místě jsme se jeden večer sešli v místní bowlingové herně a kouleli jsme jako o život. Malí, velcí - všichni dohromady, klasicky a nebo hlavou dolů - večer jsem si opět dobře užili a v rámci možností "zasoutěžili" kdo srazil nejvíce kuželek :)

Doufáme, že se i příští rok sejdeme v hojném počtu a že si Mini Letní Dílnu užijeme jako každý rok!

Děkuji a "navi" v roce 2016.

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

21.4.

Kilkenny Feis 2018

Rotterdam, Holandsko

Taneční soutěž v irských tancích

27.4.

Country a mezinárodní tance

obec Květuš, CZ

Přijeďte strávit jarní svátky do Květuše !! Dvorana nabízí skvělé tancování dopoledne a večer, přes den výlety pěšky nebo na kole, večerní zpívání, případně návštěvu místní hospůdky. A to se neodmítá! ;) Těší se na vás, Jitka Bonušová a Jan Pumpr.

28.4.

ISTA Feis 2018

Gdynia, Polsko

Taneční soutěž v irských tancích

4.5.

Párové a Vintage tance

obec Květuš, CZ

Druhý prodloužený víkend bude věnován tancům, které postupně získávají velkou oblibu - americké párové tance a tance stylu vintage, což je druhá polovina 19, století až 30. léta 20. století – období čtverylek, polek, galopů, ale i tanga a waltzu. Přijeďte strávit jarní svátky do Květuše !! Těší se na vás Jitka Bonušová a Honza Pumpr.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS