Luas Dancing SchoolLetní Mini taneční Dílna v Sedmihorkách

25. 07. 2015 – Tereza Bachová

Ve dnech 16.–19. července se konala již pátá letní mini taneční dílna pro žáky Luas Dancing School v kempu Sedmihorky v Českém ráji. Počasí nám letos velmi přálo na slunce a tak výlety a přilehlý rybník, který je součástí kempu, byly hojně využívány. V přilehlé obci Karlovice, kde lekce probíhaly ale takové "vedro k padnutí" naštěstí nebylo a tak lekce byly sice ve zńamení velkého pocení, ale všichni přežili počasí ve zdraví :)

Letos se nás sešlo nás celkem 20 tanečníků a za čtyři dny jsme se naučili nové kroky i stepové kombinace různých úrovní a oživili jsme si některé kroky anebo dokonce celé tance. Na programu byla letos hlavně technika, vnímání vlastního těla a jak s tím pracovat, Ceilí tance a Cloggingové základy a kombinace.


(Video: Ondra Chromý)

Tato cloggingová část byla velmi "střežena" co se obsahu týkalo; v loňském roce jsme se již základy naučili a zvládli prvek, který se jmenuje "mlýnek", kdy tanečník stojí na jedné noze a druhou velmi legračně kroutí v jednom směru a poměrně hodně se u toho kýve. Bylo nutné tento prvek zopakovat a opět ho zařadit do kombinací ;) A po skončení lekcí tanečníci opět přemlouvali lektora, že naučenou malou sestavičku, kterou jsme letos z naučených kroků udělali, musíme prezentovat na taneční soutěž Pardubická Ryengle, která se většinou koná na konci měsíce listopadu v Pardubicích. Jedná se o soutěž, kde soubory zápolí v oblasti country tanců a cloggingu.

Poslední taneční den jsme pak už zopakovali, co jsme se společně naučili a prezentovali jsme naše kombinace nebo tance jako na vystoupení, kdy ostatní tanečníci z jiných lekcí seděli v pozici diváka a na závěr vždy tleskali jako v Národním divadle :)

Na závěr každého dne v podvečer jsme pak opět měli rehabilitační cvičení pod vedením Mgr. Kamily Karáskové. Věnovali jsme se celému tělu a cvičili jsme s pomůckami i bez nich, sami i ve dvojicích. Na závěr každého cvičení pak Kamila vedla velmi příjemnou relaxaci, která byla vždy oblíbenou součástí každého cvičení a krásným zakončením celého tanečního dne.

A jako již každý rok na tomto místě jsme se jeden večer sešli v místní bowlingové herně a kouleli jsme jako o život. Malí, velcí - všichni dohromady, klasicky a nebo hlavou dolů - večer jsem si opět dobře užili a v rámci možností "zasoutěžili" kdo srazil nejvíce kuželek :)

Doufáme, že se i příští rok sejdeme v hojném počtu a že si Mini Letní Dílnu užijeme jako každý rok!

Děkuji a "navi" v roce 2016.

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

1.10.

Helsinki Feis 2017

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční soutěž v irských tancích.

13.10.

Country dance festival "Obrok" - Volyně

Volyně, CZ

Taneční festival pro všechny milovníky country tanců a cloggingu s účastí dvou zahraničních lektorů a kapacit - Marcie Van Cleave z USA a Carol David-Blackman z Německa. Dále zde budou mít účastníci možnost přijít na semináře Jitky Bonušové, Honzy Pumpra, Pavla Lhotského, Jany Leitnerové a Davida Dvořáka. Také zde diváci uvidí soutěž v tanečním stylu clogging nebo recitál kapely Shovers Volyně a Piánko Strakonice. Víkend zcela jistě nabízí spoustu dobrého tancování a skvělé muziky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS