Luas Dancing SchoolLetní Mini taneční Dílna v Sedmihorkách

25. 07. 2015 – Tereza Bachová

Ve dnech 16.–19. července se konala již pátá letní mini taneční dílna pro žáky Luas Dancing School v kempu Sedmihorky v Českém ráji. Počasí nám letos velmi přálo na slunce a tak výlety a přilehlý rybník, který je součástí kempu, byly hojně využívány. V přilehlé obci Karlovice, kde lekce probíhaly ale takové "vedro k padnutí" naštěstí nebylo a tak lekce byly sice ve zńamení velkého pocení, ale všichni přežili počasí ve zdraví :)

Letos se nás sešlo nás celkem 20 tanečníků a za čtyři dny jsme se naučili nové kroky i stepové kombinace různých úrovní a oživili jsme si některé kroky anebo dokonce celé tance. Na programu byla letos hlavně technika, vnímání vlastního těla a jak s tím pracovat, Ceilí tance a Cloggingové základy a kombinace.


(Video: Ondra Chromý)

Tato cloggingová část byla velmi "střežena" co se obsahu týkalo; v loňském roce jsme se již základy naučili a zvládli prvek, který se jmenuje "mlýnek", kdy tanečník stojí na jedné noze a druhou velmi legračně kroutí v jednom směru a poměrně hodně se u toho kýve. Bylo nutné tento prvek zopakovat a opět ho zařadit do kombinací ;) A po skončení lekcí tanečníci opět přemlouvali lektora, že naučenou malou sestavičku, kterou jsme letos z naučených kroků udělali, musíme prezentovat na taneční soutěž Pardubická Ryengle, která se většinou koná na konci měsíce listopadu v Pardubicích. Jedná se o soutěž, kde soubory zápolí v oblasti country tanců a cloggingu.

Poslední taneční den jsme pak už zopakovali, co jsme se společně naučili a prezentovali jsme naše kombinace nebo tance jako na vystoupení, kdy ostatní tanečníci z jiných lekcí seděli v pozici diváka a na závěr vždy tleskali jako v Národním divadle :)

Na závěr každého dne v podvečer jsme pak opět měli rehabilitační cvičení pod vedením Mgr. Kamily Karáskové. Věnovali jsme se celému tělu a cvičili jsme s pomůckami i bez nich, sami i ve dvojicích. Na závěr každého cvičení pak Kamila vedla velmi příjemnou relaxaci, která byla vždy oblíbenou součástí každého cvičení a krásným zakončením celého tanečního dne.

A jako již každý rok na tomto místě jsme se jeden večer sešli v místní bowlingové herně a kouleli jsme jako o život. Malí, velcí - všichni dohromady, klasicky a nebo hlavou dolů - večer jsem si opět dobře užili a v rámci možností "zasoutěžili" kdo srazil nejvíce kuželek :)

Doufáme, že se i příští rok sejdeme v hojném počtu a že si Mini Letní Dílnu užijeme jako každý rok!

Děkuji a "navi" v roce 2016.

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS