Luas Dancing SchoolLetní Minidílna Luas Dancing School 2016

04. 08. 2016 – Tereza Bachová

Ve dnech 28. – 31. července 2016 proběhla další Letní minidílna Luas Dancing School a tentokrát v Penzionu v Radvanicích v oblasti Teplickoadršpašského komplexu. Ve čtvrtek dopoledne jsme se všichni tanečníci a „doprovodi“ sjeli na místě. A jak celá Dílna probíhala?

Při výstupu z auta před daným komplexem, který nabízí ubytování, stravování, trampolínu a hřiště pro děti, sportovní halu, která může sloužit i jako společenský sál jsme se trochu lekli venkovního vzhledu budovy. Komplex zvenčí vypadá jako  staré budovy z komunistického režimu se skleněným obložením v neurčité barvě. Ale okolí bylo krásné a tak s odhodláním, že to určitě bude v pořádku, jsme se šli podívat dovnitř a tam nás čekalo příjemné překvapení :) Milá obsluha v podobě mladého číšníka, nekuřácká jídelna, hezké pokoje, které pro nás pan majitel poskládal velmi hezky, hala byla moc hezké místo, kde i v těch teplejších dnech se dalo velmi dobře tančit s hezkým a čistým zázemím a dobré a chutné jídlo i když převážně česká kuchyně, která bývá z těch těžších. A celé čtyři dny jsme měli pocit, že buď někdo okamžitě plní naše přání ohledně jídla nebo máme někde odposlech. Pokaždé, když někdo pronesl, že by si dal třeba koláč k snídani, druhý den se objevil na servírovacím stole, podobná situace nastala s ubrousky a stejně tak i s řízkem :D Tímto děkujeme i lidem z penzionu za milé služby :) Všem tanečníkům se v Radvanicích líbilo.

Každý den probíhal víceméně podobně. Ráno probíhaly lekce pro tanečníky z úrovní Begginers/Primary, po obědě pro tanečnice z úrovně Intermediate/Open a pak společně lekce, kde jsme se první den naučili Nákří polku, Peeler´s goat a Walls of Krakow a další dva dny jsme se učili Sean Nós dancing (připraveno na přání) a ke konci druhého dne jsme dali dohromady moc hezkou sestavičku z různých kombinací. Poslední den jsme zopakovali všechno, co jsme se za tři dny naučili a udělali společnou fotku se všemi účastníky. Stihli jsme toho opravdu hodně včetně techniky a nových tanců.

Letos jsme ale prožívali všichni společně speciální večery. U penzionu je zahrádka, na které se hezky sedělo i v dešti a nebo i hodně slunečném dni pod střechou a kde byly dost velké stoly akorát pro celou naší třináctičlennou skupinu a čtyřnohou psí slečnu Honey :) Letos poprvé s námi jely i dvě tanečnice ze začátečnických lekcí a jedna z nich s sebou měla právě skvělou psí slečnu a spoustu zábavných historek, které pak asociovaly spoustu dalších historek nás všech ostatních. A když už přicházel třetí večer vyprávění a opět se začaly vyprávět vtipné „příběhy z natáčení“, Barča Kuklíková při jedné lehce bouchla do stolu a povídá: „Ale teď už jdu pro papír...“ A některé jsou i zaznamenané, abychom je nezapomněli ;)

Letní dílna letos byla sice v komornějším počtu, ale zato hodně intenzivní. Každý den se nesl ve velmi dobré a přátelské náladě. Stabilizační systém díky smíchu máme posílený stejně dobře jako po tvrdém tréninku a na psí slečnu Honey, která rozuměla každému našemu slovu asi nikdo nezapomene. A taky doufám, že jsme ji neviděli naposledy ;)

Všem děkuji za účast a tvrdou a poctivou práci a budu se těšit brzy na lekcích.

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

3.11.

Mainland Europe Irish Dancing Championships Gdynia 2017

Gdyňa, Polsko

Taneční šampionát v Irských tancích.

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS