Luas Dancing SchoolLuas Dancing School na Prague Feis 2011

24. 05. 2011 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu ve dnech 21.–22. května proběhla v Tyršově domě v Praze taneční soutěž v irských tancích, kde se naši žáci prezentovali v různých věkových i úrovnostních kategoriích.

Celé soutěžní zápolení pro nás začalo v sobotu už v 7 hodin ráno srazem a přípravou na samotnou soutěž, která odstartovala v 8:30. První byly kategorie Begginers ve třech věkových kategoriích, dále soutěž pokračovala kategoriemi Primary (opět ve třech věkových kategoriích) a po obědě jsme pokračovali v kategorii Intermediate.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Poslední kategorie dne, které jsme se účastnili, byla kategorie 3-Hands, kde jsme bohužel nezískali žádné umístění. V neděli pokračovaly kategorie dětské, kde jsme získali nejhůře 7. místo ze 30 startujících dětí.

Celkový počet startujících dosáhl letos počtu 264 tanečníků. Za naši školu Luas Dancing School startovalo 20 tanečníků včetně našich žáků z Ostravy. Podařilo se nám získat celkem 14× 1. místo, 9× 2. místo, 8× 3. místo, 2× 4. místo, 2× 5. místo, 3× 6. místo, 4× 7. místo a jedno 8. a 9. místo.

V několika kategoriích, se nám bohužel uspět nepodařilo. O to máme větší důvod pracovat na zlepšení těchto tanců na dalších soutěžích na které se chystáme. Na jedné z nich se o to pokusíme znovu už za měsíc ve dnech 25.-26. června 2011 v Mnichově.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Pro některé naše tanečníky (včetně našich žáků z dětských kategorií) se jednalo o první soutěž vůbec.

Ráda bych na tomto místě všem našim tanečníkům poděkovala za výbornou prezentaci školy. Neméně velký dík patří i pořadatelům za hladký průběh soutěže a skvělou organizaci. Jako každým rokem zde panovala příjemná a přátelská atmosféra :-)

Kompletní výsledky ze soutěže bude možné v průběhu tohoto týdne nalézt na www.feisbase.nl. Výběr fotografií z obou dnů naleznete ve fotogalerii, další fotografie pak na našem facebooku.Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS