Luas Dancing SchoolLuas Dancing School v televizi

23. 04. 2013 – Tereza Bachová

Minulý týden jsme dostali pozvání od brněnské kabelové televize B-TV natočit rozhovor o tanečním stylu clogging. Moc jsem neváhala a pozvání jsem přijala. Tento taneční styl je poslední dobou dost opomíjený a tak bylo příjemné znovu o něm mluvit a ukázat jak vlastně vypadá.

V úterý 23. dubna dopoledne proběhlo velmi příjemné a poměrně rychlé natáčení v areálu brněnského Výstaviště, kde televize sídlí. Na natočený rozhovor se bude možné podívat příští týden v pondělí 29. dubna 2013 v 10 hodin dopoledne v rámci dvouhodinového pořadu nebo poté v repríze ve 20 hodin večer. Televize B-TV je k dispozici na UPC, O2, Netboxu a jak mi bylo dvakrát sděleno, vysílání je celostátní. Tak snad se vlny donesou jak do Prahy tak i do jiných koutů :)

A co se v natáčecí den odehrálo?

Ráno budík zvonil ve 4:30, bylo třeba zmobilizovat všechny síly, otevřít oči a vyrazit na cestu. Do Brna jsem dorazila v půl deváté a s pocitem, že mám dost času jsem vyrazila směr brněnské Výstaviště.

Cesta byla krátká, příjemná a myslela jsem si, že se do areálu Výstaviště dostanu snadno. Omyl. U pokladny je třeba zakoupit lístek. Snažila jsem se dovolat slečně, která se mnou rozhovor domlouvala, ale odpověď žádná. Začala jsem lehce panikařit zda jsem si nespletla datum, hodinu, zkrátka zda vše platí jak bylo domluveno. Nakonec jsem našla telefonní číslo na produkční a ta mě nasměrovala správným směrem :) Pak už bylo velmi snadné najít budovu televize.

Jako první mě uvítala právě paní produkční, řekla mi všechny potřebné informace a ukázala mi, kde je možné se převléknout a případně namalovat. V 10 hodin jsem vešla do natáčení místnosti, kde na mě čekaly dvě sympatické moderátorky, 3 kameramani a pan režisér. Nejdříve se mě ptali co za styl budeme prezentovat a já jelikož jsem si pamatovala, že jsme se bavily i o irském stepu, byla jsem obutá na ukázku irského stepu. Problém nastal, když pan režisér zjistil, že budu potřebovat relativně hodně místa na ukázku. Nicméně situaci zachránila jedna z moderátorek, která mi řekla, že v rohovoru se mluví o Cloggingu. Tím bylo vše vyřešeno. Stačilo se přezout a uklidnit pana režiséra, že na Clogging budu potřebovat relaitvně málo místa a že se tím řeší problém kam s nábytkem :)

Pak už jsme jen zkontrolovali zda hraje správná skladba a rozhovor mohl začít. Otázky byly velmi dobře připravené, začínaly dotazem, co to vlastně Clogging je a odkud pochází. Dále jsme si povídali z jakých stylů se vyvinul a s kterými se smíchal, jaké jsou možnosti v případě, že chci tento tanec dělat a jak rychle se naučím základy, jak dlouho funguje naše škola a kolik čítá členů. Po odpovědi, že něco kolem 100 tanečníků jedna moderátorka vypadala velmi překvapeně :) Jedna z posledních otázek byla, zda tento tanec formuje postavu a zda by byl vhodný i jako prostředek na hubnutí :)

Celkově bylo povídání příjemné a 15 minut uteklo jako voda. Na závěr rozhovoru jsem měla možnost ukázat jak Clogging vypadá a pak už nezbývalo nic jiného, než poděkovat za pozvání a se všemi se rozloučit a vrátit se zpět do Prahy.

Příjemnou zábavu :-)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

13.5.

Country s Davidem Millstonem

Společenský sál kláštera Emauzy, Praha

S radostí si vás dovolujeme pozvat na taneční večer, který pořádáme jako rozlučku pro americké příznivce country tanců, kteří se přijeli podívat do České Republiky. Tento zájezd jsme připravili společně s Davidem Millstonem, který se také ujme callerování tohoto večera. Většina z vás ho zná jako skvělého callera z našeho festivalu Jasana Bonuše. Na programu budou Country a Contra tance všech úrovní. Výuku budeme překládat do češtiny.

24.5.

Koncert April Verch

Velký sál Městské knihovny, Praha

Srdečně vás zveme na jediný koncert April Verch v České republice. April je fantastickou kanadskou houslistkou a tanečnicí. Během jejího evropského turné jsme jí pozvali do Prahy a připravili její koncert. Uslyšíte skvělou Kanadskou lidovou hudbu a uvidíte jak April stepuje a současně hraje na housle. V rámci koncertu uvidíte i další taneční čísla v podání souborů Dvorana, Cloggingová fantazie a Sillmarion.

2.6.

Čtverylky v Květuši

Květuš, CZ

Čtverylky jsou „kořením“ country a nejen country tanců. Budeme tančit jak tradiční americké country čtverylky, tak i čtverylky jiných států a různých období. Některé tance možná budete znát a budete mít možnost oživit si je, jiné budou nové. Pro tento víkend by bylo dobré, aby tanečníci zvládali polkový a valčíkový krok. Vše ostatní se naučíme přímo na místě.

17.6.

Grade exams Bratislava 2017

Bratislava, Slovensko

Další možnost pro zájemce o úrovnostní zkoušky - tentokrát i pro všechny, kteří chtějí dokončit 11. a 12. stupeň.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS