Luas Dancing SchoolLuas Dancing School v televizi

23. 04. 2013 – Tereza Bachová

Minulý týden jsme dostali pozvání od brněnské kabelové televize B-TV natočit rozhovor o tanečním stylu clogging. Moc jsem neváhala a pozvání jsem přijala. Tento taneční styl je poslední dobou dost opomíjený a tak bylo příjemné znovu o něm mluvit a ukázat jak vlastně vypadá.

V úterý 23. dubna dopoledne proběhlo velmi příjemné a poměrně rychlé natáčení v areálu brněnského Výstaviště, kde televize sídlí. Na natočený rozhovor se bude možné podívat příští týden v pondělí 29. dubna 2013 v 10 hodin dopoledne v rámci dvouhodinového pořadu nebo poté v repríze ve 20 hodin večer. Televize B-TV je k dispozici na UPC, O2, Netboxu a jak mi bylo dvakrát sděleno, vysílání je celostátní. Tak snad se vlny donesou jak do Prahy tak i do jiných koutů :)

A co se v natáčecí den odehrálo?

Ráno budík zvonil ve 4:30, bylo třeba zmobilizovat všechny síly, otevřít oči a vyrazit na cestu. Do Brna jsem dorazila v půl deváté a s pocitem, že mám dost času jsem vyrazila směr brněnské Výstaviště.

Cesta byla krátká, příjemná a myslela jsem si, že se do areálu Výstaviště dostanu snadno. Omyl. U pokladny je třeba zakoupit lístek. Snažila jsem se dovolat slečně, která se mnou rozhovor domlouvala, ale odpověď žádná. Začala jsem lehce panikařit zda jsem si nespletla datum, hodinu, zkrátka zda vše platí jak bylo domluveno. Nakonec jsem našla telefonní číslo na produkční a ta mě nasměrovala správným směrem :) Pak už bylo velmi snadné najít budovu televize.

Jako první mě uvítala právě paní produkční, řekla mi všechny potřebné informace a ukázala mi, kde je možné se převléknout a případně namalovat. V 10 hodin jsem vešla do natáčení místnosti, kde na mě čekaly dvě sympatické moderátorky, 3 kameramani a pan režisér. Nejdříve se mě ptali co za styl budeme prezentovat a já jelikož jsem si pamatovala, že jsme se bavily i o irském stepu, byla jsem obutá na ukázku irského stepu. Problém nastal, když pan režisér zjistil, že budu potřebovat relativně hodně místa na ukázku. Nicméně situaci zachránila jedna z moderátorek, která mi řekla, že v rohovoru se mluví o Cloggingu. Tím bylo vše vyřešeno. Stačilo se přezout a uklidnit pana režiséra, že na Clogging budu potřebovat relaitvně málo místa a že se tím řeší problém kam s nábytkem :)

Pak už jsme jen zkontrolovali zda hraje správná skladba a rozhovor mohl začít. Otázky byly velmi dobře připravené, začínaly dotazem, co to vlastně Clogging je a odkud pochází. Dále jsme si povídali z jakých stylů se vyvinul a s kterými se smíchal, jaké jsou možnosti v případě, že chci tento tanec dělat a jak rychle se naučím základy, jak dlouho funguje naše škola a kolik čítá členů. Po odpovědi, že něco kolem 100 tanečníků jedna moderátorka vypadala velmi překvapeně :) Jedna z posledních otázek byla, zda tento tanec formuje postavu a zda by byl vhodný i jako prostředek na hubnutí :)

Celkově bylo povídání příjemné a 15 minut uteklo jako voda. Na závěr rozhovoru jsem měla možnost ukázat jak Clogging vypadá a pak už nezbývalo nic jiného, než poděkovat za pozvání a se všemi se rozloučit a vrátit se zpět do Prahy.

Příjemnou zábavu :-)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

3.11.

Mainland Europe Irish Dancing Championships Gdynia 2017

Gdyňa, Polsko

Taneční šampionát v Irských tancích.

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS