Luas Dancing SchoolLuas Dancing School v televizi

23. 04. 2013 – Tereza Bachová

Minulý týden jsme dostali pozvání od brněnské kabelové televize B-TV natočit rozhovor o tanečním stylu clogging. Moc jsem neváhala a pozvání jsem přijala. Tento taneční styl je poslední dobou dost opomíjený a tak bylo příjemné znovu o něm mluvit a ukázat jak vlastně vypadá.

V úterý 23. dubna dopoledne proběhlo velmi příjemné a poměrně rychlé natáčení v areálu brněnského Výstaviště, kde televize sídlí. Na natočený rozhovor se bude možné podívat příští týden v pondělí 29. dubna 2013 v 10 hodin dopoledne v rámci dvouhodinového pořadu nebo poté v repríze ve 20 hodin večer. Televize B-TV je k dispozici na UPC, O2, Netboxu a jak mi bylo dvakrát sděleno, vysílání je celostátní. Tak snad se vlny donesou jak do Prahy tak i do jiných koutů :)

A co se v natáčecí den odehrálo?

Ráno budík zvonil ve 4:30, bylo třeba zmobilizovat všechny síly, otevřít oči a vyrazit na cestu. Do Brna jsem dorazila v půl deváté a s pocitem, že mám dost času jsem vyrazila směr brněnské Výstaviště.

Cesta byla krátká, příjemná a myslela jsem si, že se do areálu Výstaviště dostanu snadno. Omyl. U pokladny je třeba zakoupit lístek. Snažila jsem se dovolat slečně, která se mnou rozhovor domlouvala, ale odpověď žádná. Začala jsem lehce panikařit zda jsem si nespletla datum, hodinu, zkrátka zda vše platí jak bylo domluveno. Nakonec jsem našla telefonní číslo na produkční a ta mě nasměrovala správným směrem :) Pak už bylo velmi snadné najít budovu televize.

Jako první mě uvítala právě paní produkční, řekla mi všechny potřebné informace a ukázala mi, kde je možné se převléknout a případně namalovat. V 10 hodin jsem vešla do natáčení místnosti, kde na mě čekaly dvě sympatické moderátorky, 3 kameramani a pan režisér. Nejdříve se mě ptali co za styl budeme prezentovat a já jelikož jsem si pamatovala, že jsme se bavily i o irském stepu, byla jsem obutá na ukázku irského stepu. Problém nastal, když pan režisér zjistil, že budu potřebovat relativně hodně místa na ukázku. Nicméně situaci zachránila jedna z moderátorek, která mi řekla, že v rohovoru se mluví o Cloggingu. Tím bylo vše vyřešeno. Stačilo se přezout a uklidnit pana režiséra, že na Clogging budu potřebovat relaitvně málo místa a že se tím řeší problém kam s nábytkem :)

Pak už jsme jen zkontrolovali zda hraje správná skladba a rozhovor mohl začít. Otázky byly velmi dobře připravené, začínaly dotazem, co to vlastně Clogging je a odkud pochází. Dále jsme si povídali z jakých stylů se vyvinul a s kterými se smíchal, jaké jsou možnosti v případě, že chci tento tanec dělat a jak rychle se naučím základy, jak dlouho funguje naše škola a kolik čítá členů. Po odpovědi, že něco kolem 100 tanečníků jedna moderátorka vypadala velmi překvapeně :) Jedna z posledních otázek byla, zda tento tanec formuje postavu a zda by byl vhodný i jako prostředek na hubnutí :)

Celkově bylo povídání příjemné a 15 minut uteklo jako voda. Na závěr rozhovoru jsem měla možnost ukázat jak Clogging vypadá a pak už nezbývalo nic jiného, než poděkovat za pozvání a se všemi se rozloučit a vrátit se zpět do Prahy.

Příjemnou zábavu :-)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.6.

Podvečery v rytmu irských tanců

DDM Žlutá Ponorka, Turnov

Irské tance pro děti i dospělé pod vedením skvělých tanečníků z DDM žlutá ponorka v Turnově.

15.7.

24. letní škola Dvorana

Středisko U starého rybníka, Zbraslavice

Po sedmi letech se vracíme do střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které je stále lepší a lepší. Vy z vás kteří jste zde již byli, budete mile překvapeni novou velkou tělocvičnou. Nezvykle jedeme v druhé polovině července. Je to dané kompromisem obsazenosti střediska a našimi dalšími aktivitami. Program se v zásadě nemění. Převážně budeme tančit country tance, občas nějaké novinky z jiných tanečních stylů. Pro bojovkáře bude připravená bojovka, ostatní budou moci odpoledne trávit výlety nebo lenošením ve středisku. Kapacita je omezená, proto s přihlašováním příliš neotálejte. Díky jedinému turnusu se bude kapacita rychle plnit.

21.7.

Camp Rince Berlin 2017 - Intensive Irish Dance Camp

Berlín, Německo

Taneční letní škola pro isrké tanečníky všech úrovní.

19.8.

Bernard´s Summer School 2017

Praha, CZ

Taneční, hudební a jazyková letní škola pro všechny zájemce o irskou kulturu se skvělými doprovodnými akcemi různého druhu!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS