Luas Dancing SchoolLuas netaneční tvořivý víkend

11. 01. 2015 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu proběhly dvě školní akce; jedna neveřejná kde jsme malovali ručně šité batůžky ve dvou barvách Vlezeme si na záda a pak seminář Tělo na dosah ruky, který byl opět vedený Mgr. Kamilou Karáskovou a týkal se pomoci podpořit zdraví tanečníků a člověka obecně.

Vlezeme si na záda

Akce proběhla 9. ledna v pátek odpoledne v ZŠ Botičská. Každý příchozí měl možnost vybrat si batůžek v oranžové či modré barvě a pak barvy, kterými si batůžek mohl ozdobit. Fantazii se meze nekladly ale nechyběla ani obrazová pomoc z google.cz v případě ovcí a nebo tanečnic ve výskoku :) Fantazii bylo nutné zapojit i v případě, že selhalo malování podle šablonky s logem školy a bylo třeba plochu vymalovat jiným motivem. Kromě malování jsme ukusovali dobroty, které kdo přinesl, kde jasným favoritem byly banánové muffiny. Na závěr večera jsme si zatančili polkové a hornpipové tance a vyfotili své výtvory. Akce byla povedená, batůžky krásně namalované a těšíme se na případné opakování :)


Tělo na dosah ruky v koncentrované verzi...

... to byl název semináře, který se konal hned druhý den v sobotu 10. ledna pod vedením Mgr. Kamily Karáskové v ZŠ Botičská. Dříve škola organizovala podobné akce každý měsíc, tentokrát bylo možné informace a cvičení čerpat celý den.

Dopolední blok byl věnovaný informacím z oboru přírodních léků na léčení chřipek, kašle, zánětů, zranění různých druhů, úzkostných stavů, cestovních horeček či trémy před zkouškami či vystoupením nebo soutěží :) Pro vystupující a soutěžící tanečníky velmi užitečné informace.

Odpolední blok byl věnovaný samotnému fyzickému cvičení. První cvičení, které jsme dělaly, bylo povolování pánevního dna a práci s ním včetně propojení dýchání a uvolnění. Dalším cvičením bylo soustředění se na střed těla, které se cvičí v kleku na všech čtyřech končetinách. Bylo důležité zapojení svalů, které udržely tělo na místě a propojení s drobnými pohyby, které ale nesměly ovlivnit celkový postoj. Ačkoli se jednalo o drobné pohyby bez velkých výkyvů, slušně jsme se potily a shodly se na tom, že to vůbec není jednoduché :) Pak jsme zkoušely soustředit se na stav, kdy tělo hledá rovnováhu a kdy už jí ztrácí, což je pro tanečníky velmi vhodné právě ve chvíli těsně před zraněním. V takovém momentě dochází k podobnému stavu a je třeba tělo naučit tuto situaci rozpoznat a poskytnout „záchranný“ pohyb v podobě zapojení svalů a šlach ještě o chvilku dříve třeba před zvrtnutím kotníku a postavením nohy do správné polohy, aby nakonec ke zranění nedošlo. Při některých cvicích jsme se i hodně nasmály, připomínaly lezení a koulení se malých miminek, ale byla to krásná zkušenost zjistit jak to vlastně vypadá, když se malé dítě učí vstávat nebo se překulovat. A překvapením bylo, že pracuje celé tělo bez výjimky a není to vůbec nic snadného :) Bylo možné také zjistit, že děti jsou vlastně hrdinové každého dne; kdyby tento boj s pokusy o vstávání vzdaly, nikdo z nás by vlastně nechodil :) Natož mohl tančit ;)

Celý víkend byl moc příjemný a obě akce měly hezkou, milou atmosféru. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na viděnou na příští podobné akci :)

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS