Luas Dancing SchoolMunich Feis 2010 a setkání učitelů

09. 07. 2010 – Tereza Bachová

Slíbila jsem informace z Mnichova a malý komentář k setkání učitelů, které se konalo v předvečer soutěže 25. června 2010 v místě konání Feise. Svůj slib plním :-)

Na toto setkání jsem jela s cílem zjistit podmínky přestupů žáků od „full“ TCRG učitelů k Conditional TCRG učitelům. Dříve totiž platilo pravidlo, že není možné přijmout žáka přestupujícího od „full“ TCRG učitele do školy vedené Conditional TCRG učitelem. Toto pravidlo se však změnilo, ale jako se všemi pravidly, které stanovuje An Comisíún le Rincí Galeacha, vyvstalo několik otázek, které bylo nutné objasnit, což se na setkání učitelů podařilo.

Pravidla pro přestup žáků

Pravidla, která obecně platí při přestupech žáků mezi lektory a která jsou platná od 1.1.2010:

 1. Podmínky přechodu od „full“ TCRG učitele k „full“ TCRG učiteli:
  1. ihned po ohlášení přechodu je možné docházet na hodiny k novému učiteli
  2. 6 měsíců (od první lekce u nového učitele) není možné soutěžit
 2. Podmínky přechodu od „full“ TCRG učitele k Codnitional TCRG učiteli:
  1. od poslední absolvované lekce u původního učitele do první lekce u nového učitele musí uplynout 1 rok
  2. v této době není možné soutěžit a není možné docházet na hodiny k Conditional TCRG učiteli
 3. V případě vyloučení žáka „full“ TCRG učitelem, kdy žák má zájem přejít k Conditional TCRG učiteli není dáno přesné pravidlo. Učitelům je doporučeno jednat s původním učitelem žáka o získání statutu „free dancer“. Žák pak může začít tancovat kdekoli bude chtít bez jakéhokoli dalšího omezení.
 4. V případě přestěhování do míst, kde je těžko dostupný „full“ TCRG učitel, je možné od asociace „získat povolení“ k přechodu k Conditional TCRG učiteli bez omezení. Žák si však musí toto „povolení“ vykomunikovat s asociací RTME sám.

V případě nesrovnalostí či dalších otázek k těmto pravidlům je nutné obrátit se na kancelář lokální asociace RTME.

Munich Feis 2010

Co se týká soutěže samotné, fandili jsme nejvíce v podvečerních hodinách, kdy se konala soutěž Championship v různých věkových kategoriích. Soutěžili spolu opět Michal Zubalík a Honza Klášterka v kategorii Open Championship over 21. A protože si to Michal hodně přál a všichni dobře fandili, získal 1. místo. Honza Klášterka získal 2. místo.

   

Jirka Janatka, jako jediný účastník za Luas Dancing School, získal na této soutěži v kategorii Reel Begginers 5. místo a Single Jig Begginers 6. místo.

Další soutěž, na kterou se žáci Luas Dancing School chystají je Vienna Feis ve dnech 15.–16. října 2010. Držte nám palce, tentokrát budeme tančit v kategorii Primary ve většině tancích.

TerkaPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS