Luas Dancing SchoolNovoroční tančírna 2013 je za námi

31. 01. 2013 – Tereza Bachová

V úterý 29. ledna se konala Novoroční tančírna Luas Dancing School v Divadle Gong. Celé akci předcházely různé zádrhely, které, jak se nakonec ukázalo, vedly ke zlepšení večerní nálady a atmosféry. Nakonec jsme museli poprosit pořadatele o více židlí, protože akci navštívilo 100 tanečníků, netanečníků, kamarádů a rodinných příslušníků. Jsme moc rádi, že se nás sešlo tolik a že si všichni večer náležitě užili :-)

A jak to celé probíhalo?

V 17:00 byla naplánovaná generálka, kde jsme se měli s vystupujícími tanečníky potkat a vyzkoušet co je třeba, aby nikdo nebyl zbytečně nervózní. V divadle jsem zjistila, že mi chybí kostýmy pro děvčata a košile pro jednoho tanečníka mužského pohlaví. Lektor Václav Bernard onemocněl a volal před akcí, že nemůže dorazit a výuku Setových tanců za něj převezme jeho dcera Markéta Utišilová. Po příchodu TS Klepeto mi jejich vedoucí oznámil, že jim nepřišla jedna slečna a že bude třeba upravit program. Na závěr jsem navíc zjistila, že pro jedno vystoupení máme špatnou skladbu ve špatné délce, špatné rychlosti a správná skladba není.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Kostýmy přivezl můj manžel Martin a zachránil tak situaci, Markétka dorazila s předstihem a na všem jsem se stihly domluvit, s Klepetem jsme vymysleli „menší“ změnu předtančení a dohodli jsme se, že zařadíme mojí maličkost a Aničku Bachovou do stylu zvaného Free style, kde není nutné mít přesně danou choreografii a každý tančí sólo :-) Skladbu jsme díky panu zvukaři stáhli z internetové úložny a díky USB zařízení nahráli do počítače. Vyzkoušeli jsme vše, co jsme potřebovali a večer mohl začít.

Na úvod večera jsme měli připravena tři vystoupení – začátečníci irských tanců, začátečníci Cloggingu, tanečníky z Begginers Hard shoe lekcí i s jejich šikovnými dětskými členy :-) Všichni své vystoupení skvěle zvládli a vypadalo to, že si ho i patřičně užili :-) Následovala výuka irských tanců a i když to ze začátku vypadalo, že se na parketě nikdo nesejde. Parket se nakonec zaplnil tak, že bylo skoro obtížné se na něj vejít. Následovala taneční „soutěž“ našich žáků, kteří si vymysleli dle zadání tanec buď ve dvojici, nebo ve trojici v délce jedné minuty. Toto vystoupení hodnotili diváci, kteří pak odevzdávali své hodnocení do klobouku, ze kterého se nakonec losoval i jeden výherce oranžového batůžku s logem školy.

Ve druhém bloku jsme zahajovali vystoupením našeho hosta TS Klepeta. Jejich vystoupení mělo název Black or White na skladbu od Michala Jacksona a jejich precizní výkon diváci ohodnotili bouřlivým potleskem. Dalším bodem programu byla výuka Cloggingu pod vedením Aničky Bachové se kterou jsme ještě ukázaly rozdílnosti stylů v tomto tanečním odvětví. Další na řadě byl náš nově vzniklý soubor LUAS s Ceilí tancem Sweet´s of May a pak si diváci sami měli možnost provětrat mozkové závity a vyplnit s námi malý taneční kvíz, který pak opět vkládali do klobouku. Bezchybné odpovědi byly následně slosovány a výherci se mohli těšit na batůžek s logem školy, tričko s irskými motivy a Tullamore Dew whiskey. Ta slavila opravdu velký úspěch :-) Poté následovala výuka Setových tanců pod vedením Markétky a na parketě se sešlo pět setů (tzn. 40 tanečníků!) a všichni si tancování patřičně užili a ještě chtěli přídavek :-) Další přestávka zchladila všechny přítomné v malém divadelním bufetu a mohli jsme směle vykročit k závěrečné části večera.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Třetí blok zahajoval opět soubor LUAS s předtančením nazvaném „Nejen člověk živ je tancem“, které skrývalo překvapení v podobě robotů, kteří se naučili tančit irské tance. Následně jsme chtěli vyhlásit výsledky taneční soutěže, ale tanečníci na vyhlášení chyběli a tak jsme prohodili část programu a ještě jsme naučili jeden Ceilí tanec – An Rince Mór. Mezitím se všichni, kterých se vyhlašování týkalo, shromáždili v zákulisí a po výuce jsme mohli směle začít vyhlašovat výsledky. Vítězkami soutěže byly Dominika Dvořáková a Kristýna Bímanová s tancem nazvaným „To je můj tanec!“. Všichni soutěžící dostali odměnu za své taneční výkony a vítězové získali knihu s cviky na zvládání stresu a úzkosti. Knížka se jmenuje Hlavu vzhůru! a hlavním hrdinou je ovce Oskar. Tuto knihu doporučujeme všem tanečníkům jako pomoc před soutěžemi :-) Následoval tanec s názvem Blackbird, který jsme ukázali ve dvou verzích – tradiční a soutěžní na stejnou skladbu, aby diváci měli možnost porovnat rozdíly. Na tradiční verzi tohoto tance nás doplnili dva hosté večera, kteří se přišli „jen“ podívat, ale tento tanec znají a tak jsme se pozvali na podium :-) Poté jsme vyhlásili vítěze kvízů a už nás čekalo poslední vystoupení – již zmíněný Free style ve stylu Cloggingu i s lektorkami Aničkou a mojí maličkostí. Na závěr nezbývalo než se rozloučit a poděkovat všem za návštěvu a za účast.

Chtěla poděkovat všem žákům za účast, odvahu vystoupit, pomoc při organizaci a celkově za dobrou náladu, bez které by byl večer poloviční. Těším se na příští rok a pokud nás chcete vidět znovu a dříve, navštivte náš závěrečný večer 20. června opět v Divadle Gong, na který zcela jistě vymyslíme zase něco zajímavého :-)

Děkujeme :-)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

13.5.

Country s Davidem Millstonem

Společenský sál kláštera Emauzy, Praha

S radostí si vás dovolujeme pozvat na taneční večer, který pořádáme jako rozlučku pro americké příznivce country tanců, kteří se přijeli podívat do České Republiky. Tento zájezd jsme připravili společně s Davidem Millstonem, který se také ujme callerování tohoto večera. Většina z vás ho zná jako skvělého callera z našeho festivalu Jasana Bonuše. Na programu budou Country a Contra tance všech úrovní. Výuku budeme překládat do češtiny.

24.5.

Koncert April Verch

Velký sál Městské knihovny, Praha

Srdečně vás zveme na jediný koncert April Verch v České republice. April je fantastickou kanadskou houslistkou a tanečnicí. Během jejího evropského turné jsme jí pozvali do Prahy a připravili její koncert. Uslyšíte skvělou Kanadskou lidovou hudbu a uvidíte jak April stepuje a současně hraje na housle. V rámci koncertu uvidíte i další taneční čísla v podání souborů Dvorana, Cloggingová fantazie a Sillmarion.

2.6.

Čtverylky v Květuši

Květuš, CZ

Čtverylky jsou „kořením“ country a nejen country tanců. Budeme tančit jak tradiční americké country čtverylky, tak i čtverylky jiných států a různých období. Některé tance možná budete znát a budete mít možnost oživit si je, jiné budou nové. Pro tento víkend by bylo dobré, aby tanečníci zvládali polkový a valčíkový krok. Vše ostatní se naučíme přímo na místě.

17.6.

Grade exams Bratislava 2017

Bratislava, Slovensko

Další možnost pro zájemce o úrovnostní zkoušky - tentokrát i pro všechny, kteří chtějí dokončit 11. a 12. stupeň.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS