Luas Dancing School

Taneční škola Luas Dancing School

Slovo „luas“ znamená v irském jazyce „tempo“, které je obsaženo ve všech tancích na světě a samozřejmě i v těch, kterým se věnujeme. Mimochodem Irové slovo „luas“ použili i jako název tramvaje v Dublinu :-)

Taneční školu Luas Dancing School založila v roce 2010 lektorka irských tanců a Cloggingu Tereza Bachová, TCRG, která se tanci věnuje od svých dvanácti let. Škola má záštitu pod celosvětovou irskou taneční asociací An Comisíún le Rincí Galeacha a evropskou částí této asociace RTME.

Smyslem taneční školy je nejen seznamovat všechny zájemce s irskými tanci, irskými Ceilí tanci a Cloggingem, ale především jim předávat to nejlepší z tanečních dovedností a zároveň jim umožnit účastnit se mezinárodních soutěžích, zvyšování taneční kvalifikace, vystupovat na společenských akcích a v neposlední řadě poznávat i další aspekty irské kultury. sonna.com.ua/catalog/odeyala/

Naše lekce jsou určeny jak začátečníkům z řad široké veřejnosti, tak pokročilým i zkušeným tanečníkům, kteří si chtějí prohloubit své taneční dovednosti. Na všech lekcích je kladen důraz na správné držení těla, technické provedení prvků, rytmickou průpravu a prostorové vnímání.

Nedílnou součástí výuky je i prevence zdravotních potíží, protože irské tance i Clogging jsou poměrně fyzicky náročné aktivity. Každá lekce proto vždy začíná rozcvičkou a zakončena je strečinkem nebo rehabilitačními cviky – převážně jógového charakteru.

Snažíme se také tanečníky seznámit s technikami, které jim uleví i od akutní bolesti. Tyto techniky je pak možné převést do taneční i učitelské praxe. Jedná se například o různé typy masáží, techniky pevného i flexibilního „tejpingu“, zařazení homeopatie, apod. Více informací lze pak najít na našich webových stránkách v skeci Pro zdraví.

Co se u nás naučíte

V irských tancích vyučujeme vedle sólových tanců v měkkých botách (Soft shoes) a ve stepkách (Hard shoes) také autorské choreografie vytvořené lektorem ve spolupráci s tanečníky. Sólové tance se uplatňují především na tanečních soutěžích u nás i v zahraničí, ale také na společenských akcích, přátelských večerech, nebo na irských bálech.

Dále nabízíme výuku irských společenských tanců, jako jsou Ceilí tance. Jedná se o zábavnou a společenskou formu tancování, která není tak fyzicky náročná jako sólové tance a tím pádem je vhodná opravdu pro každého zájemce. Jen pro představu, tento styl jsou takové české taneční v irské podobě.

Na lekcích Cloggingu budete mít možnost naučit se nejen základní kroky a jejich kombinace, ale také autorské choreografie, se kterými je rovněž možné vystupovat na různých společenských akcích a případně i soutěžit. Clogging se dělí na několik různých stylů, které začínají právě Cloggingem, dále pokračují Buckdancingem, Flatfooty, Canadianem, a nejnáročnější styl Flaps tuto „sbírku“ zakončuje.

Lekce irských tanců vede zakladatelka školy Tereza Bachová (irské sólové tance) a Alice Vařechová (členka školy a naše nejzkušenější reprezentantka na tanečních soutěžích nejvyšší úrovně), lekce Clogingu vede Radmila Kudláčková (držitelka několikanásobného titulu Mistr České republiky).

Kompletní nabídku všech našich lekcí, včetně odpovědí na nejčastější otázky a videoukázky z lekcí naleznete na stránce nabídka lekcí. Těšíme se brzy na viděnou :-)

Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS