Luas Dancing School

Taneční škola Luas Dancing School

Slovo „luas“ znamená v irském jazyce „tempo“, které je obsaženo ve všech tancích na světě a samozřejmě i v těch, kterým se věnujeme. Mimochodem Irové slovo „luas“ použili i jako název tramvaje v Dublinu :-)

Taneční školu Luas Dancing School založila v roce 2010 lektorka irských tanců a Cloggingu Tereza Bachová, TCRG, která se tanci věnuje od svých dvanácti let. Škola má záštitu pod celosvětovou irskou taneční asociací An Comisíún le Rincí Galeacha.

Smyslem taneční školy je nejen seznamovat všechny zájemce s irskými tanci, irskými Ceilí tanci a Cloggingem, ale především jim předávat to nejlepší z tanečních dovedností a zároveň jim umožnit účastnit se mezinárodních soutěžích, zvyšování taneční kvalifikace, vystupovat na společenských akcích a v neposlední řadě poznávat i další aspekty irské kultury. ягоды годжи купить

Naše lekce jsou určeny jak začátečníkům z řad široké veřejnosti, tak pokročilým i zkušeným tanečníkům, kteří si chtějí prohloubit své taneční dovednosti. Na všech lekcích je kladen důraz na správné držení těla, technické provedení prvků, rytmickou průpravu a prostorové vnímání.

Nedílnou součástí výuky je i prevence zdravotních potíží, protože irské tance i Clogging jsou poměrně fyzicky náročné aktivity. Každá lekce proto vždy začíná rozcvičkou a zakončena je strečinkem nebo rehabilitačními cviky – převážně jógového charakteru.

Tento přístup k tanci je možné rozvíjet i na našich tanečně rehabilitačních seminářích, které pravidelně pořádáme. Na těchto seminářích se snažíme pod odborným dohledem zkušené fyzioterapeutky taneční techniku propojit se správnými pohybovými návyky a dýcháním. Snažíme se také tanečníky seznámit s technikami, které jim uleví i od akutní bolesti. Tyto techniky je pak možné převést i do taneční i učitelské praxe. Jedná se například o různé typy masáží, techniky pevného i flexibilního „tejpingu“, zařazení homeopatie, apod.

Co se u nás naučíte

V irských tancích vyučujeme vedle sólových tanců v měkkých botách (Soft shoes) a ve stepkách (Hard shoes) také autorské choreografie vytvořené lektorem ve spolupráci s tanečníky. Sólové tance se uplatňují především na tanečních soutěžích u nás i v zahraničí, ale také na společenských akcích, přátelských večerech, nebo na irských bálech.

Dále nabízíme výuku irských společenských tanců, jako jsou Ceilí tance. Jedná se o zábavnou a společenskou formu tancování, která není tak fyzicky náročná jako sólové tance a tím pádem je vhodná opravdu pro každého zájemce. Jen pro představu, tento styl jsou takové české taneční v irské podobě.

Na lekcích Cloggingu budete mít možnost naučit se nejen základní kroky a jejich kombinace, ale také autorské choreografie, se kterými je rovněž možné vystupovat na různých společenských akcích a případně i soutěžit. Clogging se dělí na několik různých stylů, které začínají právě Cloggingem, dále pokračují Buckdancingem, Flatfooty, Canadianem, a nejnáročnější styl Flaps tuto „sbírku“ zakončuje.

Lekce irských tanců vede zakladatelka školy Tereza Bachová (irské sólové tance) a Alice Vařechová (členka školy a naše nejzkušenější reprezentantka na tanečních soutěžích nejvyšší úrovně), lekce Clogingu vede Radmila Kudláčková, současně jedna z vedoucích velmi úspěšného tanečního souboru Klepeto a která je držitelkou titulu Mistr České republiky.

Kompletní nabídku všech našich lekcí, včetně odpovědí na nejčastější otázky a videoukázky z lekcí naleznete na stránce nabídka lekcí. Těšíme se brzy na viděnou :-)

Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

Koncert kapely Shannon

Balbínova poetická hospůdka, Praha, CZ

Koncert kapely Shannon.

Jauvajs a Divokej Ir

Bedna, Jablonec nad Nisou

Liberecká taneční skupina Divokej Ir vás zve na irskou tancovačku v libereckém klubu Bedna. Přijďte si poslechnout veselou a energickou hudbu pražské kapely Jauvajs, vyzkoušet si jednoduché irské tance a užít si netradiční atmosféru.

Mazinárodní lidové tance

Květuš, Jižní Čechy

Další taneční víkend s lektorkou Jitkou Bonušovou a v tomto případě ještě s Petrem Vodrážkou. Zájemce čeká víkend různých lidových tanců růnzých národů. Mezinárodní lidové tance se tančí často v kruhu, bez párů a proto pokud nemáte partnera, nevadí. Přijeďte a budete mile překvapeni, jak zajímavé tance se ve světě tančí. Taneční program bude samozřejmě doplněn výletem a dalšími radostmi.

28.5.

Prague Feis 2016

Praha, CZ

Taneční soutěž v irských tancích.

Zobrazit více akcí »

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2016  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS