Luas Dancing School

Taneční škola Luas Dancing School

Slovo „luas“ znamená v irském jazyce „tempo“, které je obsaženo ve všech tancích na světě a samozřejmě i v těch, kterým se věnujeme. Mimochodem Irové slovo „luas“ použili i jako název tramvaje v Dublinu :-)

Taneční školu Luas Dancing School založila v roce 2010 lektorka irských tanců a Cloggingu Tereza Bachová, TCRG, která se tanci věnuje od svých dvanácti let. Škola má záštitu pod celosvětovou irskou taneční asociací An Comisíún le Rincí Galeacha a evropskou částí této asociace RTME.

Smyslem taneční školy je nejen seznamovat všechny zájemce s irskými tanci, irskými Ceilí tanci a Cloggingem, ale především jim předávat to nejlepší z tanečních dovedností a zároveň jim umožnit účastnit se mezinárodních soutěžích, zvyšování taneční kvalifikace, vystupovat na společenských akcích a v neposlední řadě poznávat i další aspekty irské kultury. ягоды годжи купить

Naše lekce jsou určeny jak začátečníkům z řad široké veřejnosti, tak pokročilým i zkušeným tanečníkům, kteří si chtějí prohloubit své taneční dovednosti. Na všech lekcích je kladen důraz na správné držení těla, technické provedení prvků, rytmickou průpravu a prostorové vnímání.

Nedílnou součástí výuky je i prevence zdravotních potíží, protože irské tance i Clogging jsou poměrně fyzicky náročné aktivity. Každá lekce proto vždy začíná rozcvičkou a zakončena je strečinkem nebo rehabilitačními cviky – převážně jógového charakteru.

Snažíme se také tanečníky seznámit s technikami, které jim uleví i od akutní bolesti. Tyto techniky je pak možné převést do taneční i učitelské praxe. Jedná se například o různé typy masáží, techniky pevného i flexibilního „tejpingu“, zařazení homeopatie, apod. Více informací lze pak najít na našich webových stránkách v skeci Pro zdraví.

Co se u nás naučíte

V irských tancích vyučujeme vedle sólových tanců v měkkých botách (Soft shoes) a ve stepkách (Hard shoes) také autorské choreografie vytvořené lektorem ve spolupráci s tanečníky. Sólové tance se uplatňují především na tanečních soutěžích u nás i v zahraničí, ale také na společenských akcích, přátelských večerech, nebo na irských bálech.

Dále nabízíme výuku irských společenských tanců, jako jsou Ceilí tance. Jedná se o zábavnou a společenskou formu tancování, která není tak fyzicky náročná jako sólové tance a tím pádem je vhodná opravdu pro každého zájemce. Jen pro představu, tento styl jsou takové české taneční v irské podobě.

Na lekcích Cloggingu budete mít možnost naučit se nejen základní kroky a jejich kombinace, ale také autorské choreografie, se kterými je rovněž možné vystupovat na různých společenských akcích a případně i soutěžit. Clogging se dělí na několik různých stylů, které začínají právě Cloggingem, dále pokračují Buckdancingem, Flatfooty, Canadianem, a nejnáročnější styl Flaps tuto „sbírku“ zakončuje.

Lekce irských tanců vede zakladatelka školy Tereza Bachová (irské sólové tance) a Alice Vařechová (členka školy a naše nejzkušenější reprezentantka na tanečních soutěžích nejvyšší úrovně), lekce Clogingu vede Radmila Kudláčková (držitelka několikanásobného titulu Mistr České republiky).

Kompletní nabídku všech našich lekcí, včetně odpovědí na nejčastější otázky a videoukázky z lekcí naleznete na stránce nabídka lekcí. Těšíme se brzy na viděnou :-)

Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

13.8.

Bernard´s Summer School 2016

Praha, CZ

Letní škola irských tanců, hudby a irského jazyka pod vedením výborných lektorů.

20.8.

2nd Vyborg Summer feis – Russia

Vyborg, Rusko

Taneční soutěž v irských tancích.

17.9.

Bukurešť Feis 2016

Bukurešť, Rumunsko

Taneční soutěž v irských tancích.

18.9.

Grade Exams Bukurešť 2016

Bukurešť, Rumunsko

Taneční zkoušky v irsých tancích - stupně 1 - 6.

Zobrazit více akcí »

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2016  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS