Luas Dancing School

Taneční škola Luas Dancing School

Slovo „luas“ znamená v irském jazyce „tempo“, které je obsaženo ve všech tancích na světě a samozřejmě i v těch, kterým se věnujeme. Mimochodem Irové slovo „luas“ použili i jako název tramvaje v Dublinu :-)

Taneční školu Luas Dancing School založila v roce 2010 lektorka irských tanců a Cloggingu Tereza Bachová, TCRG, která se tanci věnuje od svých dvanácti let. Škola má záštitu pod celosvětovou irskou taneční asociací An Comisíún le Rincí Galeacha a evropskou částí této asociace RTME.

Smyslem taneční školy je nejen seznamovat všechny zájemce s irskými tanci, irskými Ceilí tanci a Cloggingem, ale především jim předávat to nejlepší z tanečních dovedností a zároveň jim umožnit účastnit se mezinárodních soutěžích, zvyšování taneční kvalifikace, vystupovat na společenských akcích a v neposlední řadě poznávat i další aspekty irské kultury. sonna.com.ua/catalog/odeyala/

Naše lekce jsou určeny jak začátečníkům z řad široké veřejnosti, tak pokročilým i zkušeným tanečníkům, kteří si chtějí prohloubit své taneční dovednosti. Na všech lekcích je kladen důraz na správné držení těla, technické provedení prvků, rytmickou průpravu a prostorové vnímání.

Nedílnou součástí výuky je i prevence zdravotních potíží, protože irské tance i Clogging jsou poměrně fyzicky náročné aktivity. Každá lekce proto vždy začíná rozcvičkou a zakončena je strečinkem nebo rehabilitačními cviky – převážně jógového charakteru.

Snažíme se také tanečníky seznámit s technikami, které jim uleví i od akutní bolesti. Tyto techniky je pak možné převést do taneční i učitelské praxe. Jedná se například o různé typy masáží, techniky pevného i flexibilního „tejpingu“, zařazení homeopatie, apod. Více informací lze pak najít na našich webových stránkách v skeci Pro zdraví.

Co se u nás naučíte

V irských tancích vyučujeme vedle sólových tanců v měkkých botách (Soft shoes) a ve stepkách (Hard shoes) také autorské choreografie vytvořené lektorem ve spolupráci s tanečníky. Sólové tance se uplatňují především na tanečních soutěžích u nás i v zahraničí, ale také na společenských akcích, přátelských večerech, nebo na irských bálech.

Dále nabízíme výuku irských společenských tanců, jako jsou Ceilí tance. Jedná se o zábavnou a společenskou formu tancování, která není tak fyzicky náročná jako sólové tance a tím pádem je vhodná opravdu pro každého zájemce. Jen pro představu, tento styl jsou takové české taneční v irské podobě.

Na lekcích Cloggingu budete mít možnost naučit se nejen základní kroky a jejich kombinace, ale také autorské choreografie, se kterými je rovněž možné vystupovat na různých společenských akcích a případně i soutěžit. Clogging se dělí na několik různých stylů, které začínají právě Cloggingem, dále pokračují Buckdancingem, Flatfooty, Canadianem, a nejnáročnější styl Flaps tuto „sbírku“ zakončuje.

Lekce irských tanců vede zakladatelka školy Tereza Bachová (irské sólové tance) a Alice Vařechová (členka školy a naše nejzkušenější reprezentantka na tanečních soutěžích nejvyšší úrovně), lekce Clogingu vede Radmila Kudláčková (držitelka několikanásobného titulu Mistr České republiky).

Kompletní nabídku všech našich lekcí, včetně odpovědí na nejčastější otázky a videoukázky z lekcí naleznete na stránce nabídka lekcí. Těšíme se brzy na viděnou :-)

Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

1.10.

Helsinki Feis 2017

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční soutěž v irských tancích.

13.10.

Country dance festival "Obrok" - Volyně

Volyně, CZ

Taneční festival pro všechny milovníky country tanců a cloggingu s účastí dvou zahraničních lektorů a kapacit - Marcie Van Cleave z USA a Carol David-Blackman z Německa. Dále zde budou mít účastníci možnost přijít na semináře Jitky Bonušové, Honzy Pumpra, Pavla Lhotského, Jany Leitnerové a Davida Dvořáka. Také zde diváci uvidí soutěž v tanečním stylu clogging nebo recitál kapely Shovers Volyně a Piánko Strakonice. Víkend zcela jistě nabízí spoustu dobrého tancování a skvělé muziky.

Zobrazit více akcí »

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS