Luas Dancing SchoolOhlédnutí za tanečním večerem Let's Country

11. 11. 2011 – Tereza Bachová

V neděli 6. listopadu 2011 proběhl v Hotelu Pyramida na Praze 6 taneční večer v podání souboru Caramelka. Celý program trval necelé dvě hodiny.

Tanečníci začali večer vystoupením v moderním duchu se střapci, ale poté se vrátili k tancům v tradičnějším duchu. K vidění byl Apalčaský tanec a čtverylky, dále tanečníci pokračovali Line Dancingem v modernějším podání. Moc hezká choreografie byla s  párovým Line Dance, který je velmi efektní a v Americe dosti populární.

První taneční blok nabízel i vystoupení stepové (cloggingové), ale jen jako malou ochutnávku druhé poloviny večera. V první části se také představili ti nejmladší ze souboru krátkou stepovou choreografií. Ještě před přestávkou na scénu vstoupily dámy country music Country Sisters a zahrály šest skladeb nejen v rytmu country. Sál i diváky příjemně naladily a rozhýbaly například i v rytmu Rock’n‘rollu.

Druhá část programu byla zahájena stepovou choreografií na živou muziku a dalším blokem skladeb Country Sisters. Poté již následovala stepová smršť, kterou uprostřed druhé půlky rozetla choreografie ve tmě, kde hlavní částí bylo točení s barevnými „faklemi“ za doprovodu fosforeskujících tanečnic.

Závěr večera patřil choreografii všech účastníků s kapelou a diváci měli možnost vidět jednu ze soutěžních kategorií v Cloggingu v Americe tzv. Freestyle. Posledním přídavkem byla A’capella.

Celý večer byl koncipován spíše do moderního zpracování country, Line Dancingu a Cloggingu tak, jak je v současné době populární a byl hezky doplněný živou muzikou. Choreografie pro tento večer vytvořila Jarmila Vašáková a Jiří Vašák mladší.

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS