Luas Dancing SchoolPrague Feis 2016 za námi

30. 05. 2016 – Tereza Bachová

I letošní rok jsme se opět účastnili taneční soutěže Prague Feis 2016, která se konala o uplynulém víkendu 28. a 29. května 2016  tentokrát v pražských Kunraticích na ZŠ Kunratice, která je moc hezky postavená, u krásného parku a menšího zámku ve velmi klidné lokalitě. Tuto akci opět orzagnizoval taneční soubor Rinceoirí a letos pod jinou hlavičkou taneční školy a sice McGahan Lee Academy z Velké Británie. Stejně jako vloni i letos zde hrál Kristián Fišl a soutěž hodnotili tři porotci - Maria McCaul-Mohan ADCRG Ulster z Irska, Pauline Shaw ADCRG z Londýna, VB a Seaneen Doherty O’Neill ACDRG Ulster z Irska.

Letošní rok nás reprezentovalo 27 tanečníků, kteří soutěžli stejně jako předchozí roky v několika věkových a úrovnostních kategoriích. Sobotní den byl věnovaný dospělákům a nedělní den potom dětem. Oba dva dny se začínalo poměrně brzy ráno a sice v osm hodin pro kategorie Begginers, následovala kategorie Primary, poté Intermediate a poslední byly kategorie skupinových tanců jako 2-handy, 3-handy, 4-handy, 6-handy a 8-handy; v sobotu pak večer ještě následoval Open Championship, kde se utkali ti nejlepší tanečníci z různých škol a vlastně skoro z celé Evropy.

V letošním roce jsme poprvé mohli tančit i v kategorii právě společenských tanců v tom největším možném počtu a tančili jsme právě tanec pro osm tanečníků - tedy 8-hand s názvem Morris Reel.

O víkendu jsme si užili i trochu nervů a to v podobě situace, kdy jsme si mysleli, že organizátoři zapomněli uvést jednu soutěžní kategorii, která ale byla vypsaná a dva týmy byly přihlášené a dokonce připravené a nastoupené, ale nikdo nezmínil, že by se tanečníci měli jít nachystat. Říkala jsem si - za zeptání..... A ještě že jsme se zeptali :) Chybička se vloudila ale nakonec vše dobře dopadlo a zrovna 8- hand dopadl jak nejlépe mohl. Druhý den se nám nicméně stalo něco podobného, ale tentokrát jsme nemohli dohledat ve startující listině naší tanečnici, která byla do dané kategorie přihlášená, ale i to se nakonec velmi snadno vyřešilo. A poslední podobná událost se stala skoro na závěr soutěže, kde jsme v mladší kategorii soutěžili opět s tancem pro více tanečníků a chvíli trvalo než jsme zjistili na jakém podiu budeme tančit. Došlo k menším změnám v programu a tak nastala chvilka paniky :)

Tento rok výsledky ze soutěže dopadly následovně:
1. místo 4x, 2. místo 2x, 3. místo 2x, 4. místo 10x, 5. místo 4x, 6. místo 1x, 7. místo 6x, 8. místo 3x, 9. místo 5x , 10. místo 6x, 11. místo 1x, 16. místo.

Všem tanečníkům moc děkuji za účast a jejich taneční výkony, odhodlání a nadšení a speciálně těm, kteří před soutěží "bojovali" se zdravotními potížemi a i přesto se soutěže účasntili a posbírali i hezká umístění.

Také děkujeme za podporu MČR Praha - Kolovraty, díky které bylo možné uskutečnit účast na této soutěži dvou malých tanečnic z lekcí v Kolovratech.

Děkuji i organizátorům akce za příjemnou atmosféru, dobře vybrané místo a dobře připravenou akci a za hladké řešení všech zádrhelů a budeme se těšit na příští rok :)

Luas Dancing School

(Foto: Tereza Bachová a rodina Jakoubkových)Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS