Luas Dancing SchoolPro zdraví – nová rubrika našeho webu

06. 12. 2012 – Tereza Bachová

Trochu opomíjená rubrika našeho webu s názvem „Poradna“ získala nový název a čerstvé informace. Vznikla tak zbrusu nová sekce „Pro zdraví“, která se skládá s několika stránek, které vám pomohou zorientovat se v oblasti, která je pro tanečníky velmi důležitá, ale paradoxně se jí věnují minimálně – zdraví.

Celou sekci otevírá stránka Proč se řešit, kde najdete mimo jiné i menší průřez mojí „úrazovou“ kariérou, která dala impulz nejen ke spolupráci s dobrými odborníky v oblasti fyzioterapie s naší školou, ale také k pořádání seminářů propojených s touto aktivitou i psaním podobných textů na téma zdraví, protože si zkrátka myslím, že to zcela jistě má smysl.

Na stránce Prevence naleznete tipy jak si pomoci v případě začínajících potíží nebo jak jim jednoduše předcházet. Nepotřebujete k tomu drahá řešení. Ve většině případů jde o možnosti, které si můžete pořídit za malý peníz a získat tak jak se říká „hodně muziky“. Najdete zde i různá cvičení v podobě textů, které jsou zde volně ke stažení.

Na stránce Rehabilitace najdete tipy a odkazy na místa, kde je možné vyhledat odbornou pomoc nebo kde si pomoc můžete zajistit v podobě různých ortopedických pomůcek či „tejpovaček“. Najdete zde i povídání a informace o tom, co jsou homeopatika a jak fungují, co je fyzioterapie, co je tejpování a proč pomáhá.

Další stránka, která jako jediná zůstala nezměněná je Jak rozložit trénink, kde najdete tipy a rady jak a proč poskládat tréninkovou jednotku.

Na poslední stránce najdete informace o pohybovém aparátu, který je důležitý pro každého z nás, ale málo o něm víme. Zde najdete informace, jak pohybový aparát vypadá, z čeho se skládá a jak funguje.

Doufám, že vám tato sekce bude ku prospěchu a že jí budete hojně využívat :-)

Na závěr vás chci o něco požádat. Jelikož texty pochází z různých zdrojů a z vlastních zkušeností a je možné, že jsou nějaké informace nepřesné nebo neúplné a vy víte jak tyto informace opravit či doplnit, nebojte se mi napsat. A to i v případě, že budete mít pocit, že zde nějaké informace zcela chybí. Pište, pište, budeme rádi, pokud nám pomůžete tuto část webových stránek rozšiřovat.

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

1.10.

Helsinki Feis 2017

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční soutěž v irských tancích.

13.10.

Country dance festival "Obrok" - Volyně

Volyně, CZ

Taneční festival pro všechny milovníky country tanců a cloggingu s účastí dvou zahraničních lektorů a kapacit - Marcie Van Cleave z USA a Carol David-Blackman z Německa. Dále zde budou mít účastníci možnost přijít na semináře Jitky Bonušové, Honzy Pumpra, Pavla Lhotského, Jany Leitnerové a Davida Dvořáka. Také zde diváci uvidí soutěž v tanečním stylu clogging nebo recitál kapely Shovers Volyně a Piánko Strakonice. Víkend zcela jistě nabízí spoustu dobrého tancování a skvělé muziky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS