Luas Dancing SchoolProběhl Motivační seminář pro soutěžící tanečníky

22. 01. 2013 – Tereza Bachová

V sobotu 19. ledna jsme pro žáky školy připravili Motivační seminář, který měl všem zúčastněným pomoci uplatnit v plné míře jejich schopnost „prodat“ své umění na soutěžích a na vystoupení.

V první části byla na programu přednášku na téma „Jak se prodat“ (kterou připravil Martin Loužecký). Přednáška obsahovala informace o tom, že tanec není tou nejhlavnější součástí, která prodává a kterou je třeba užívat. Dále jsme se věnovali tématu, jak se zbavit stresu a nervozity a jak svůj život obecně obohatit i jak moc tohle všechno souvisí s psychickou pohodou na soutěži.

Připravila jsem k tomu hru, kdy si každý vybral jednu kartu na které bylo cvičení napsané. Pak měli tanečníci úkol začít cvičení ukazovat a najít k sobě toho, který provádí stejný cvik. Když se dotyční sešli vedle sebe, předvedli společně cvik ostatním, přečetli a vysvětlili k čemu je určen a s čím má pomoci a jak se dělá a pak jsme ho zkoušeli všichni. Cvičení jsem čerpala z knihy Hlavu vzhůru!, jejímž hlavním hrdinou je ovce Oskar, který všechna ta cvičení umí ukázat :-)

Po obědě byla připravena další část semináře, kde bylo v plánu natočit tanečníky na video a poté rozebrat jejich celkové působení na naší porotu.

Porota se skládala ze dvou osob. Aničky Bachové, lektorky Cloggingu v Luas Dancing School i tanečního souboru Překlep a porotkyni v této taneční oblasti a Ondřeje Suchana, novináře a vedoucího magazínu Pátek Lidových Novin.

Tanečníci se oblékli jako na soutěž a rozcvičili se stejně jako před soutěží. Po nastavení techniky tanečníci dostali startovní čísla a každý si řekl, jaký tanec chce tančit a mohli jsme začít. Po natočení všech tanečníků jsme videa jedno po druhém promítali a porotci se pak k výkonům vyjadřovali. Na závěr se mohli vyjádřit i sami tanečníci, ať už ke svému výkonu či k ostatním. Ačkoli jeden porotce je kvalifikovaný tanečník i lektor a druhý porotce je taneční laik, ve svém hodnocení se, jak tanečníci působí při tanci na okolí, shodovali téměř na 100 %.

Pak už jen zbývalo poděkovat za účast všem, kteří přišli i naší porotě a užít si zbytek hezké soboty.

Seminář byl benefitní akcí pro žáky školy a zcela jistě nebyl poslední. Dle ohlasů se všem zúčastněným seminář líbil a přinesl minimálně ten efekt, že si dalších 12 lidí zakoupí knihu Hlavu vzhůru! :-)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.6.

Podvečery v rytmu irských tanců

DDM Žlutá Ponorka, Turnov

Irské tance pro děti i dospělé pod vedením skvělých tanečníků z DDM žlutá ponorka v Turnově.

15.7.

24. letní škola Dvorana

Středisko U starého rybníka, Zbraslavice

Po sedmi letech se vracíme do střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které je stále lepší a lepší. Vy z vás kteří jste zde již byli, budete mile překvapeni novou velkou tělocvičnou. Nezvykle jedeme v druhé polovině července. Je to dané kompromisem obsazenosti střediska a našimi dalšími aktivitami. Program se v zásadě nemění. Převážně budeme tančit country tance, občas nějaké novinky z jiných tanečních stylů. Pro bojovkáře bude připravená bojovka, ostatní budou moci odpoledne trávit výlety nebo lenošením ve středisku. Kapacita je omezená, proto s přihlašováním příliš neotálejte. Díky jedinému turnusu se bude kapacita rychle plnit.

21.7.

Camp Rince Berlin 2017 - Intensive Irish Dance Camp

Berlín, Německo

Taneční letní škola pro isrké tanečníky všech úrovní.

19.8.

Bernard´s Summer School 2017

Praha, CZ

Taneční, hudební a jazyková letní škola pro všechny zájemce o irskou kulturu se skvělými doprovodnými akcemi různého druhu!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS