Luas Dancing SchoolProběhl Motivační seminář pro soutěžící tanečníky

22. 01. 2013 – Tereza Bachová

V sobotu 19. ledna jsme pro žáky školy připravili Motivační seminář, který měl všem zúčastněným pomoci uplatnit v plné míře jejich schopnost „prodat“ své umění na soutěžích a na vystoupení.

V první části byla na programu přednášku na téma „Jak se prodat“ (kterou připravil Martin Loužecký). Přednáška obsahovala informace o tom, že tanec není tou nejhlavnější součástí, která prodává a kterou je třeba užívat. Dále jsme se věnovali tématu, jak se zbavit stresu a nervozity a jak svůj život obecně obohatit i jak moc tohle všechno souvisí s psychickou pohodou na soutěži.

Připravila jsem k tomu hru, kdy si každý vybral jednu kartu na které bylo cvičení napsané. Pak měli tanečníci úkol začít cvičení ukazovat a najít k sobě toho, který provádí stejný cvik. Když se dotyční sešli vedle sebe, předvedli společně cvik ostatním, přečetli a vysvětlili k čemu je určen a s čím má pomoci a jak se dělá a pak jsme ho zkoušeli všichni. Cvičení jsem čerpala z knihy Hlavu vzhůru!, jejímž hlavním hrdinou je ovce Oskar, který všechna ta cvičení umí ukázat :-)

Po obědě byla připravena další část semináře, kde bylo v plánu natočit tanečníky na video a poté rozebrat jejich celkové působení na naší porotu.

Porota se skládala ze dvou osob. Aničky Bachové, lektorky Cloggingu v Luas Dancing School i tanečního souboru Překlep a porotkyni v této taneční oblasti a Ondřeje Suchana, novináře a vedoucího magazínu Pátek Lidových Novin.

Tanečníci se oblékli jako na soutěž a rozcvičili se stejně jako před soutěží. Po nastavení techniky tanečníci dostali startovní čísla a každý si řekl, jaký tanec chce tančit a mohli jsme začít. Po natočení všech tanečníků jsme videa jedno po druhém promítali a porotci se pak k výkonům vyjadřovali. Na závěr se mohli vyjádřit i sami tanečníci, ať už ke svému výkonu či k ostatním. Ačkoli jeden porotce je kvalifikovaný tanečník i lektor a druhý porotce je taneční laik, ve svém hodnocení se, jak tanečníci působí při tanci na okolí, shodovali téměř na 100 %.

Pak už jen zbývalo poděkovat za účast všem, kteří přišli i naší porotě a užít si zbytek hezké soboty.

Seminář byl benefitní akcí pro žáky školy a zcela jistě nebyl poslední. Dle ohlasů se všem zúčastněným seminář líbil a přinesl minimálně ten efekt, že si dalších 12 lidí zakoupí knihu Hlavu vzhůru! :-)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS