Luas Dancing School



Proběhl Motivační seminář pro soutěžící tanečníky

22. 01. 2013 – Tereza Bachová

V sobotu 19. ledna jsme pro žáky školy připravili Motivační seminář, který měl všem zúčastněným pomoci uplatnit v plné míře jejich schopnost „prodat“ své umění na soutěžích a na vystoupení.

V první části byla na programu přednášku na téma „Jak se prodat“ (kterou připravil Martin Loužecký). Přednáška obsahovala informace o tom, že tanec není tou nejhlavnější součástí, která prodává a kterou je třeba užívat. Dále jsme se věnovali tématu, jak se zbavit stresu a nervozity a jak svůj život obecně obohatit i jak moc tohle všechno souvisí s psychickou pohodou na soutěži.

Připravila jsem k tomu hru, kdy si každý vybral jednu kartu na které bylo cvičení napsané. Pak měli tanečníci úkol začít cvičení ukazovat a najít k sobě toho, který provádí stejný cvik. Když se dotyční sešli vedle sebe, předvedli společně cvik ostatním, přečetli a vysvětlili k čemu je určen a s čím má pomoci a jak se dělá a pak jsme ho zkoušeli všichni. Cvičení jsem čerpala z knihy Hlavu vzhůru!, jejímž hlavním hrdinou je ovce Oskar, který všechna ta cvičení umí ukázat :-)

Po obědě byla připravena další část semináře, kde bylo v plánu natočit tanečníky na video a poté rozebrat jejich celkové působení na naší porotu.

Porota se skládala ze dvou osob. Aničky Bachové, lektorky Cloggingu v Luas Dancing School i tanečního souboru Překlep a porotkyni v této taneční oblasti a Ondřeje Suchana, novináře a vedoucího magazínu Pátek Lidových Novin.

Tanečníci se oblékli jako na soutěž a rozcvičili se stejně jako před soutěží. Po nastavení techniky tanečníci dostali startovní čísla a každý si řekl, jaký tanec chce tančit a mohli jsme začít. Po natočení všech tanečníků jsme videa jedno po druhém promítali a porotci se pak k výkonům vyjadřovali. Na závěr se mohli vyjádřit i sami tanečníci, ať už ke svému výkonu či k ostatním. Ačkoli jeden porotce je kvalifikovaný tanečník i lektor a druhý porotce je taneční laik, ve svém hodnocení se, jak tanečníci působí při tanci na okolí, shodovali téměř na 100 %.

Pak už jen zbývalo poděkovat za účast všem, kteří přišli i naší porotě a užít si zbytek hezké soboty.

Seminář byl benefitní akcí pro žáky školy a zcela jistě nebyl poslední. Dle ohlasů se všem zúčastněným seminář líbil a přinesl minimálně ten efekt, že si dalších 12 lidí zakoupí knihu Hlavu vzhůru! :-)

Tereza Loužecká Bachová



Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS