Luas Dancing SchoolProběhly ukázkové lekce v Praze a Brně

15. 09. 2012 – Tereza Bachová

Ve středu 12. září proběhly v Praze ukázkové lekce irských tanců, Cloggingu a irských Setových tanců. Náš tříhodinový ukázkový blok jsme začali v 17 hodin ukázkovou lekcí irských tanců pro začátečníky, kde se sešlo přes dvacet zájemců. Potěšilo nás, že všichni byli ochotní si s námi celou lekci vyzkoušet.

Začátek lekce jsem uvedla v soutěžním kostýmu s parukou jako překvapení pro příchozí. Podle výrazů v obličeji některých účastníků to překvapení opravdu bylo a tak jsem si říkala, když tady všichni vydrží, bude to dobré. A bylo :-) Nikdo neutekl a všichni se s námi vrhli na irské tance.

Zahájili jsme rozcvičkou ve zkrácené verzi, pokračovali jsem vysvětlením jak vypadá základní taneční pozice a jak vypadá i pohyb v této základní taneční pozici a pak už jsme zkoušeli základní krok „promenádu“ (promenade step) a „sedmičky“ (sevens). Na závěr lekce jsme se protáhli a ještě jsem stihla předvést malou ukázku irského stepu.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Lekce Cloggingu začala v 18 hodin ve stejném sále a sešlo se na ní celkem třináct zájemců. Lektorka Anna Bachová všechny přítomné hned v úvodu potěšila vysvětlením, že v Cloggingu se stepuje od samého začátku, na rozdíl od irských tanců, kde je potřeba získat nejprve základy v měkkých botách, a proto půjdou hned všichni na věc. Po rozcvičce se účastníci naučili dva základní kroky „tripel“, „basic“ a kombinaci s použitím syncopovaných úderů. Poté měli všichni možnost vidět krátkou ukázku lektorky jak to vypadá, když už tanečník může kombinovat více úrovní. Úplně na konec přišlo protažení. Protože se Anička vždy umí postarat o dobrou náladu při výuce a tak i tato lekce byla velmi uvolněná a všichni se dobře bavili.

Poslední lekcí, kterou jsme v rámci ukázkových lekcí v Praze nabídli, byla lekce irských Setových tanců pod vedením Václava Bernarda a jeho dcery Markéty Utišilové. Lekce začala v 19 hodin opět ve stejném sále a sešlo se nás přesně deset. Vašek zahájil lekci výukou tří tzv. two handových tanců („dvourukých“ tanců což znamená, že tyto tance tančí dva tanečníci). Posledním tancem byla figura ze setového tance s názvem Cashel Set. I na této lekci vládla přátelská atmosféra a tanečníci měli možnost si dobře zatančit.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Následující den se v Brně konala od 18 hodin ukázková lekce irských tanců pro začátečníky. Do Brna jsme dorazili s časovým předstihem, který se nakonec hodil pro obhlídku místa. Do sálu nás před 18. hodinou pustil pan majitel a my se mohli připravit na začátek lekce. Nakonec ale na tuto ukázkovou lekci dorazilo jen pět zájemců. Všichni z nich si měli možnost vyzkoušet jaké to je tančit irské tance pod vedením Michaely Tvrdíkové. Míša Lekci zahájila rozcvičkou, poté seznámila tanečníky se základním postojem a držením těla a pak začali všichni zkoušet základní krok promenádu (promenade step). Poté vyzkoušeli sedmičkový krok do strany (sevens) a nakonec přidali i trojkové seskoky (threes). Na úplný závěr pospojovali všechny tyto kombinace dohromady. I přes malý počet zájemců byla na lekci příjemná atmosféra a doufáme, že se účastníkům ukázková lekce líbila.

Pokud se vám naše ukázkové lekce líbily, můžeme vám jen potvrdit, že takto a ne jinak budou probíhat všechny lekce, které nabízíme. Proto neváhejte s přihlášením, lekce se plní a začínáme již příští týden!

Těšíme se na viděnou,

Tereza Loužecká Bachová
s týmem lektorů Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

13.5.

Country s Davidem Millstonem

Společenský sál kláštera Emauzy, Praha

S radostí si vás dovolujeme pozvat na taneční večer, který pořádáme jako rozlučku pro americké příznivce country tanců, kteří se přijeli podívat do České Republiky. Tento zájezd jsme připravili společně s Davidem Millstonem, který se také ujme callerování tohoto večera. Většina z vás ho zná jako skvělého callera z našeho festivalu Jasana Bonuše. Na programu budou Country a Contra tance všech úrovní. Výuku budeme překládat do češtiny.

24.5.

Koncert April Verch

Velký sál Městské knihovny, Praha

Srdečně vás zveme na jediný koncert April Verch v České republice. April je fantastickou kanadskou houslistkou a tanečnicí. Během jejího evropského turné jsme jí pozvali do Prahy a připravili její koncert. Uslyšíte skvělou Kanadskou lidovou hudbu a uvidíte jak April stepuje a současně hraje na housle. V rámci koncertu uvidíte i další taneční čísla v podání souborů Dvorana, Cloggingová fantazie a Sillmarion.

2.6.

Čtverylky v Květuši

Květuš, CZ

Čtverylky jsou „kořením“ country a nejen country tanců. Budeme tančit jak tradiční americké country čtverylky, tak i čtverylky jiných států a různých období. Některé tance možná budete znát a budete mít možnost oživit si je, jiné budou nové. Pro tento víkend by bylo dobré, aby tanečníci zvládali polkový a valčíkový krok. Vše ostatní se naučíme přímo na místě.

17.6.

Grade exams Bratislava 2017

Bratislava, Slovensko

Další možnost pro zájemce o úrovnostní zkoušky - tentokrát i pro všechny, kteří chtějí dokončit 11. a 12. stupeň.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS