Luas Dancing SchoolProběhly ukázkové lekce v Praze a Brně

15. 09. 2012 – Tereza Bachová

Ve středu 12. září proběhly v Praze ukázkové lekce irských tanců, Cloggingu a irských Setových tanců. Náš tříhodinový ukázkový blok jsme začali v 17 hodin ukázkovou lekcí irských tanců pro začátečníky, kde se sešlo přes dvacet zájemců. Potěšilo nás, že všichni byli ochotní si s námi celou lekci vyzkoušet.

Začátek lekce jsem uvedla v soutěžním kostýmu s parukou jako překvapení pro příchozí. Podle výrazů v obličeji některých účastníků to překvapení opravdu bylo a tak jsem si říkala, když tady všichni vydrží, bude to dobré. A bylo :-) Nikdo neutekl a všichni se s námi vrhli na irské tance.

Zahájili jsme rozcvičkou ve zkrácené verzi, pokračovali jsem vysvětlením jak vypadá základní taneční pozice a jak vypadá i pohyb v této základní taneční pozici a pak už jsme zkoušeli základní krok „promenádu“ (promenade step) a „sedmičky“ (sevens). Na závěr lekce jsme se protáhli a ještě jsem stihla předvést malou ukázku irského stepu.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Lekce Cloggingu začala v 18 hodin ve stejném sále a sešlo se na ní celkem třináct zájemců. Lektorka Anna Bachová všechny přítomné hned v úvodu potěšila vysvětlením, že v Cloggingu se stepuje od samého začátku, na rozdíl od irských tanců, kde je potřeba získat nejprve základy v měkkých botách, a proto půjdou hned všichni na věc. Po rozcvičce se účastníci naučili dva základní kroky „tripel“, „basic“ a kombinaci s použitím syncopovaných úderů. Poté měli všichni možnost vidět krátkou ukázku lektorky jak to vypadá, když už tanečník může kombinovat více úrovní. Úplně na konec přišlo protažení. Protože se Anička vždy umí postarat o dobrou náladu při výuce a tak i tato lekce byla velmi uvolněná a všichni se dobře bavili.

Poslední lekcí, kterou jsme v rámci ukázkových lekcí v Praze nabídli, byla lekce irských Setových tanců pod vedením Václava Bernarda a jeho dcery Markéty Utišilové. Lekce začala v 19 hodin opět ve stejném sále a sešlo se nás přesně deset. Vašek zahájil lekci výukou tří tzv. two handových tanců („dvourukých“ tanců což znamená, že tyto tance tančí dva tanečníci). Posledním tancem byla figura ze setového tance s názvem Cashel Set. I na této lekci vládla přátelská atmosféra a tanečníci měli možnost si dobře zatančit.

Zobrazit fotogalerii   Zobrazit fotogalerii

Následující den se v Brně konala od 18 hodin ukázková lekce irských tanců pro začátečníky. Do Brna jsme dorazili s časovým předstihem, který se nakonec hodil pro obhlídku místa. Do sálu nás před 18. hodinou pustil pan majitel a my se mohli připravit na začátek lekce. Nakonec ale na tuto ukázkovou lekci dorazilo jen pět zájemců. Všichni z nich si měli možnost vyzkoušet jaké to je tančit irské tance pod vedením Michaely Tvrdíkové. Míša Lekci zahájila rozcvičkou, poté seznámila tanečníky se základním postojem a držením těla a pak začali všichni zkoušet základní krok promenádu (promenade step). Poté vyzkoušeli sedmičkový krok do strany (sevens) a nakonec přidali i trojkové seskoky (threes). Na úplný závěr pospojovali všechny tyto kombinace dohromady. I přes malý počet zájemců byla na lekci příjemná atmosféra a doufáme, že se účastníkům ukázková lekce líbila.

Pokud se vám naše ukázkové lekce líbily, můžeme vám jen potvrdit, že takto a ne jinak budou probíhat všechny lekce, které nabízíme. Proto neváhejte s přihlášením, lekce se plní a začínáme již příští týden!

Těšíme se na viděnou,

Tereza Loužecká Bachová
s týmem lektorů Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

3.11.

Mainland Europe Irish Dancing Championships Gdynia 2017

Gdyňa, Polsko

Taneční šampionát v Irských tancích.

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS