Luas Dancing School

Proběhl Kvalifikační šampionát v Krakově

19. 11. 2013 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu 16. – 17.listopadu 2013 proběhla v polském Krakově taneční soutěž v Irských tancích a naši žáci zde prezentovali školu na Kvalifikačním šampionátu a na „oblastní“ soutěži menšího měřítka. Naše děvčata bojovala o možnost reprezentovat barvy školy na  Světovém šampionátu, který se bude konat v Londýně 13. – 20. dubna 2014. Nervy byly našponované více jako obvykle, ale u soutěže takového měřítka je to zcela pochopitelné.

Celé zápolení začalo v sobotu ráno v 8:00 ve dvou sálech, kde v jednom probíhal Kvalifikační šampionát a v druhém oblastní feis, kde nás reprezentovalo několik tanečníků v sobotu a poté i v neděli. Sobotní den začínal soutěžemi dětí ve věku 8 – 15 let. Byly rozděleni na dvě věkové kategorie ale i v tomto případě jich startovalo nejméně 15 v jednom tanci. V tomto případě jsem měla možnost řadit tanečníky před soutěží a počítat začátky tanců a doufala jsem, že vše půjde dobře. Až na pár chyb se vše dařilo držet v časovém plánu a získali jsme moc hezké výsledky. Druhá půlka ve starší kategorii již tak úspěšná po změně porotce nebyla, ale děvčata si soutěž užila a to bylo to nejdůležitější.

Ve vedlejším velkém sále probíhal souběžně již zmíněný kvalifikační šampionát. Zde v tomto soutěžním zápolení jsme čekali na začátek kategorie Ladies 19 – 21 a Senior Ladies over 21, kde nám startovaly dvě naše tanečnice. V první kategorii jedna tanečnice a v další kategorie další tanečnice. Časový skluz jsme sice očekávaly, ale oproti původnímu plánu začaly naše kategorie o čtyři hodiny později. Nicméně děvčata se nevzdala a zabojovala jak se dalo. První kategorie byla obsazená celkem čtyřmi slečnami, které byly poměrně dost vyrovnané a hodně dobře připravené. Tato věková kategorie dopadla nakonec tak, že naše tanečnice vyhrála a tímto se oficiálně kvalifikovala na Světový šampionát.
Další věková kategorie byla o mnohem početnější – celkem startovalo 55 dívek a žen. Pádů a potíží s podiem přibývalo a nervozita houstla. První stepové kolo proběhlo bez chyb. Druhé kolo také a pak jsme v případě tohoto počtu startujících čekali, zda naše tanečnice postoupí i do finálového kola. Stalo se a tímto začaly „přípravy“ na poslední finálové kolo, kde každý tanečník tančí na podiu sám a „svůj“ setový tanec, který má speciální melodii a jsou na tuto melodii postaveny kroky. V této věkové kategorii se bohužel kvalifikace nezdařila, ale fakta, která je třeba zmínit svědčí i tak o pozitivním výsledku. Poslední tanec byl dotančen v půl druhé ráno, startujících slečen bylo 55 a letos zde byla ta nejsilnější konkurence, kterou si zatím je možné pamatovat. Děvčata moc děkujeme, byla to velmi dobrá prezentace školy s velmi dobrými výsledky.

Další den pokračovalo soutěžní zápolení. Neděle byla ve znamení nižších úrovnostních kategorií, kde nás reprezentovalo dalších 6 tanečníků. V těchto kategoriích jsme se umístili na hezkých místech i když nejen na předních příčkách. Podle všech dostupných zpráv si tanečníci soutěž hodně užili a to bylo to nejdůležitější.

A na závěr trocha statistiky :-) Celkový počet startujících dosáhl cca 400 tanečníků. Za naši školu Luas Dancing School startovalo celkem 10 tanečníků z Prahy a Brna. V každé kategorií (kromě soutěží na kvalifikačním šampionátu) startovalo minimálně 20 tanečníků a tanečnic. Naše výsledky se ani v této záplavě čísel neztratily a tak chci všem moc poděkovat za prezentaci školy a našich barev :-)

Tereza Bachová

Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.6.

Podvečery v rytmu irských tanců

DDM Žlutá Ponorka, Turnov

Irské tance pro děti i dospělé pod vedením skvělých tanečníků z DDM žlutá ponorka v Turnově.