Luas Dancing SchoolProběhl London Feis 2016 aneb očima diváka

03. 03. 2016 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu 27. – 28. února 2016 proběhl feis v londýnské čtvrti Bethnal Green. Celá soutěž byla určena tanečníkům ve věkových kategoriích Under 5 až po kategorii dospělých v kategorii Over 21. Začínala v sobotu ráno v 8:30 a v neděli ve stejný čas. A protože světový šampionát se blíží velmi rychle (bude se konat na konci měsíce března 2016 ve skotském Glasgow) a zde byla šance vidět i ty tanečníky, kteří na tuto velkou soutěž pojedou reprezentovat svoji školu a sebe, rozhodla jsem se tento feis navštívit.

Do Londýna jsem odlétala v sobotu ráno a vracela jsem se v neděli večer; vše bylo „na skok“, ale rozhodně to vše stálo za to. V sobotu jsem měla možnost vidět kategorie Open Championship ve věkových kategoriích Under 16, Under 12, Under 17 a Under 19 a část feise v kategoriích Under 13 v úrovních Begginers/Novice, Primary a Intermediate. Již jsem toto odpoledne nestihla vidět tančit Aničku Ireinovou a dvě finské tanečnice, které zde reprezentovaly inSpiral Dance Company, ale stihla jsem se s děvčaty potkat mimo taneční parket. Ten samý večer bylo ještě možné vidět tzv. Parades of Champions, která se konala na závěr celé soutěže a kde bylo možné vidět všechny šampiony z tohoto dne tančit na jednom parketu společně ty nejlepší kroky, které ve svých tancích ukázali na soutěži a které jim vynesly jedno z prvních tří umístění. A pro lepší představu, jak taková „Parades of Champions“ vypadá, zde je video.

V neděli jsem měla možnost po návštěvě města a dobrodružné noci vidět další taneční prezentace a sice další dětské kategorie ve věkových rozmezích Uner 8 v úrovních Begginer/Primary a Intermediate a dále pak další malé šampiony ve věku Under 7 v kategorii „Premiers“ a poté Under 13. Tento den měla ještě tančit (a také tančila) další členka inSpiral Dance Company Katka Kovářová, ale tu jsem bohužel vidět tančit nestihla.

Celou soutěž organizovala škola Maguire O´Shea v místní škole Raines Foundantion School. Feis porotcovali Michael Donnellan (Ennis, Irsko), Roisin Cahalan (Limerick, Irsko), Aileen Peake Madden (Surrey, Velká Británie), Cian Nolan (Limerick, Irsko), Richard Griffin (Surrey, Velká Británie), Maggie Lynch (Surrey, Velká Británie) a Michelle Haughey Edwards (Skotsko) a tanečníky doprovázeli muzikanti jako Liam O´Sullivan (Belfast, Severní Irsko), Ann Murray (Liverpool, Velká Británie), Liam Bradley (Co. Antrim, Irsko).

Za víkend jsem měla možnost vidět několik hodně dobrých tanečníků, několik vynikajících, několik málo slabších tanečníků a pak rozhodně velmi mnoho „zapálených“ tanečníků, kteří tančili s chutí a radostí a myslím, že některé z nich bude možné si přečíst ve výsledkové listině po světovém šampionátu. Potkala jsem také svojí bývalou lektorku z Delaney Academy, jejíž členem jsem byla 4 roky a pod jejíž hlavičkou jsem soutěžila a poté i skládala zkoušky pro získání titulu T.C.R.G.

Bylo moc příjemné vidět feis jinde než v kontinentální Evropě, kde se organizace a i úroveň tanečníků velmi liší. A bylo také příjemné po delší době vše pozorovat jako divák, ale věřím, že na další takový feis pojedeme i s našimi tanečníky „poměřit“ síly a načerpat inspiraci ;) Návštěva tohoto feise inspirací rozhodně byla a věřím, že ne tou poslední ;)

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

11.6.

Tancování s kánoí

řeka Ploučnice, ČR

Lektoři Jitka Bonušová a Jan Pumpr každoročně připravují akci Tancování s kanoí a letos tomu není jinak. Tanečníci tak mohou spojit dvě oblíbené činnosti - "vodáctví" a tancování. Letošní volbou je řeka Ploučnice.

14.6.

Závěrečné odpoledne v Jablonci nad Nisou

ZŠ 5. května, Jablonec nad Nisou

Závěrečné odpoledne lekcí tanečníků z Jablonce nad Nisou. Srdečně zveme všechny zájemce na vystoupení, které se koná od 17:30 v ZŠ 5. května v Jablonci nad Nisou.

17.6.

Večer s irskou hudbou a atancem

KD Kyje, Praha

Zábavně taneční večer za doprovodu živé irské hudby. Hry a soutěže o ceny pro děti i dospělé. Vystoupí kurzisté a tanečníci z inSpiral Dance Company a z Dance in Pulse. K tanci a poslechu zahraje Rookery band. Večerem provází Václav a Tereza Bernardovi.

17.6.

Co by na to řekli Irové...

Divadlo Polárka, Brno

Celovečerní představení irské taneční skupiny Níl Na Lá a jejích kurzů inspirované tajemnými i veselými příběhy, které si mohou Irové vyprávět, zváštními přáními, která se v Irsku přejí, a irskými příslovími, která jsou někdy až příliš pravdivá.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2016  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS