Luas Dancing SchoolProběhl Prague Feis 2015

02. 06. 2015 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu 30. – 31. května proběhla taneční soutěž v irských tancích v pražském Tyršově domě na Újezdě pod taktovkou Rinceoirí. Stejně jako v loňském roce, v sobotu ráno začínaly startovat taneční kategorie dospělých tanečníků a v neděli pak pokračovaly kategorie dětské. Luas Dancing School letos reprezentovalo 25 tanečníků v různých věkových a úrovnostních kategoriích. V sobotu nás od rána čekaly kategorie begginers, primary, intermedaite a večer Open Championship a v neděli to samé, ale v menším věkovém měřítku :)

Celou soutěž  hodnotili tři zkušení a milí porotci a sice Gerard McQuaid z Irska, Hilary-Joyce Owens z Londýna a Michael Stanley z Nottinghamu. Letos opět za klávesy sedl Kristián Fišl (TS Coiscéim, Praha) a tentokrá již sám bez doprovodu jiného muzikanta a hrál výborně celé dva dny. Kristián opět nabízel i své nové CD, které již bylo letos označeno jako Volume II.

V sobotu jsme měli jeden hezký zážitek (kromě jiných ;)) se skupinovým tancem Six hand, kde jsem si jako lektor nebyla zcela jistá, zda je třeba ho odtančit celý či zda je nutné ho někde "ustřihnout" a přestat tančit v určité části. Je to jeden z tanců, kde tanec není dělen na část body (jakýsi "refrén" daného tance) a jednotlivé figury, ale střídají se figury jedna za druhou poměrně v rychlém sledu. Jelikož si ani Lisa Delaney nebyl jistá jak to vlastně je, šli jsme se zeptat porotců. Tanečníkům jsem raději nic neříkala :) Ptali se, co jdeme za tanec a šli jsme tanec s názvem Glencar Reel a paní porotkyně se na mě podívala a pronesla: "Good for you". Nakonec jsme se všichni shodli, že tanec je třeba jít celý a tak jsme ho odprezentovali tak, jak jsme se ho naučili. A když jsme skončili a povídali si po skončení této kategorie v sále, prošla kolem nás paní porotkyně, která mi dávala radu a pak i tanec hodnotila a pronesla další větu: "Good job with Glencar Reel" a poplácala mě po ruce. V tuto chvíli to spíše vypadalo na krásnou prezentaci, ale jinak žádné umístění, ale nakonec jsme s tímto tancem získali krásné druhé místo :)

I letos - a jako na každé soutěži - vždy houstla atmosféra před vyhlášením výsledků a my vždy napjatě čekali jak to celé dopadne. A tady je naše letošní "skóre" - 1. místo 10x, 2. místo 6x, 3. místo 7x, 4. místo 10x, 5. místo 9x, 6.místo 2x, 7. místo 5x, 8. místo 2x, 9. místo 2x, 10. místo 4x.

Všem tanečníkům, kteří nás reprezentovali opravdu moc děkuji za jejich výkony a snažení, jsem na všechny naše tanečníky pyšná :) Všichni odvedli ty nejlepší výkony a jsem moc ráda, že máme takové „šikovné nohy“ v naší škole :)

A abychom byli úplně přesní v tom, komu chci za skvělou reprezentaci poděkovat, zde je celý seznam našich soutěžících z Prahy, Brna, Jablonce nad Nisou, Zlína a Liberce - Markétka Bednaříková, Gabča a Kristýnka Bendovy, Robert Hula, Eliška Jakoubková, Terezka Janatková, Markéta Jílková, Tereza Jindrová, Gabča a Terezka Kiszovy, Šárka Kratochvílová, Pavel Kuna, Kristýna Loužecká, Bára Marešová, Terezka Mazurová, Agátka Motlochová, Míša Podlipná, Michal Růčka, Péťa Šoleová, Jarka Staňková, Sofie Turnová, Alice Vařechová, Bára Vávrová, Lenka "Cemi" Zavadilová a Tonda Zrůstek. Všem ještě jednou děkuji!

Moc děkuji i organizátorům akce, kde je vždy všechno možné řešit s úsměvem a ochotou. Děkujeme!

Příští rok se těšíme opět na viděnou :)

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

13.5.

Country s Davidem Millstonem

Společenský sál kláštera Emauzy, Praha

S radostí si vás dovolujeme pozvat na taneční večer, který pořádáme jako rozlučku pro americké příznivce country tanců, kteří se přijeli podívat do České Republiky. Tento zájezd jsme připravili společně s Davidem Millstonem, který se také ujme callerování tohoto večera. Většina z vás ho zná jako skvělého callera z našeho festivalu Jasana Bonuše. Na programu budou Country a Contra tance všech úrovní. Výuku budeme překládat do češtiny.

24.5.

Koncert April Verch

Velký sál Městské knihovny, Praha

Srdečně vás zveme na jediný koncert April Verch v České republice. April je fantastickou kanadskou houslistkou a tanečnicí. Během jejího evropského turné jsme jí pozvali do Prahy a připravili její koncert. Uslyšíte skvělou Kanadskou lidovou hudbu a uvidíte jak April stepuje a současně hraje na housle. V rámci koncertu uvidíte i další taneční čísla v podání souborů Dvorana, Cloggingová fantazie a Sillmarion.

2.6.

Čtverylky v Květuši

Květuš, CZ

Čtverylky jsou „kořením“ country a nejen country tanců. Budeme tančit jak tradiční americké country čtverylky, tak i čtverylky jiných států a různých období. Některé tance možná budete znát a budete mít možnost oživit si je, jiné budou nové. Pro tento víkend by bylo dobré, aby tanečníci zvládali polkový a valčíkový krok. Vše ostatní se naučíme přímo na místě.

17.6.

Grade exams Bratislava 2017

Bratislava, Slovensko

Další možnost pro zájemce o úrovnostní zkoušky - tentokrát i pro všechny, kteří chtějí dokončit 11. a 12. stupeň.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS