Luas Dancing SchoolProběhla Pardubická Ryengle 2013

28. 11. 2013 – Tereza Bachová

Jako každý rok přinášíme i letos menší reportáž, jak letos vypadal další již 15. ročník Pardubické Ryengle. Akce se tradičně konala v KD Ideon v Pardubicích a sice o uplynulém víkendu 23. - 24. listopadu a jak akce probíhala si můžete přečíst v článku Aničky Bachové.

Máme za sebou opět další ročník pardubické Ryengle, tento rok po patnácté. Souborů se zúčastnilo opět hodně a je skvělé je vždy potkávat na takovýchto akcích.

Cloggingová ssoutěž, která se opět konala v neděli, byla letos rozdělena na jedno postupové kolo a finále. Do finále se probojovaly soubory Klepeto Praha, Harlekýn Nižná, Karolína Zuberec, Calipso Praha, Překlep Praha a Black & White Hodonín. Většina souborů soutěžila se stejnými choreografiemi jako v květnu na již proběhlém Mistroství republiky v cloggingu. Musím říct, že půl rok od mistroství je na vývoji choreografií velice znát. Všechna předtančení byla vypilovanější, technicky čistší, "usazenější". Podle mého názoru je to tím, že na mistroství se většinou choreografie šijí horkou jehlou a na pilování už většinou nezbývá čas, oproti tomu na Ryengli už jsou předtančení hotová a soubory je pak už "jen" pilují.

Na třetím místě se umístil soubor Black & White hodonín s choreografií Everybody. Tanečnice vás zaujmou už při svém příchodu na podium, poněvadž jsou oděné do veškerých odstínů křiklavých barev a různorodé směsici oblečení. Na druhém místě se umístil Překlep Praha s mírně tajemným předtančením Violin Shop a na prvním místě byl soubor Klepeto Praha s hravým předtančením Rokec. Celkové konečné výsledky můžete vidět zde.Je vidět, že i když soubory na podium jsou sobě konkurencí, v zákulisí je to právě naopak. Prakticky celá cloggingová scéna v České republice se navzájem zná a jsem za to ráda, že mezi nimi panují přátelské vztahy. Jakmile vstoupíte na půdu Ideonu v Pardubicích (kde vždy pardubická Ryengle probíhá), neděláte nic jiného, než že všechny zdravíte, objímáte a zjišťujete, co je u koho nového. Mezi diváky pak všem držíte palce a jste rádi za ty, kteří vyhráli a smutníte s těmi, kteří se neumístili. Pak je bohužel za to viněna v tu chvíli nenáviděná porota, která - jako každý rok - nemá závidění hodnou funkci.

Již teď se těším na další ročník Ryengle a doufám, že se potkám zase se všemi soubory jako každý rok.

Anna BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS