Luas Dancing SchoolS úsměvem jde všechno líp!

23. 12. 2016 – Tereza Bachová

Krásné Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2017 a k němu jednu taneční pohádku "k zastavení se"...

Pohádka o Žanetce a jejím úsměvu

Ve městě jménem Ostrava bydlela irská tanečnice. A co to znamená irská? Nebyla z Irska, byla z Čech, ale milovala tancování jejích kamarádů ze země jménem Irsko. Uměla hodně rychle hýbat nohama a skákat a přitom mít pořád ruce u těla. A Žanetka měla i krásný Úsměv, ale ten se většinou při tancování schovával. Což byla ale veliká škoda, protože za „ukázání se“ vždy inkasoval hodně různých věcí nazpátek. Potkával se s jinými Úsměvy a nebo dostávali hezké známky ve škole – život jim tak hezčeji plynul. Ale při tancování se Žanetka vždy soustředila na spoustu jiných věcí a na svůj Úsměv zapomínala.

A tak se stalo, že je po náročné a poctivé přípravě čekala taneční soutěž. Jeden z tanců s podivným názvem Slip jig dával Žanetce a jejímu Úsměvu pořádně zabrat. Nohy střídaly jedna druhou, z hlavy se kouřilo, tempo bylo rychlé a najednou byl konec. A Úsměv nikde. Tak to šlo trénink co trénink.

A přišel den soutěže. Všude hodně lidí, jiných tanečníků a u stolečků seděli tři porotci. Žanetka nastoupila do řady s ostatními a postavila se na pódium. A čekala. Hlavou jí běžela jen jedna myšlenka: „Nesmím to zkazit!“ Poslední dvě tanečnice před Žandou dokončovaly své vystoupení a tak nezbývalo než udělat dva kroky vpřed, postavit se do základního postoje a počkat až začne hrát její kousek.

A už to přišlo. Žanda vyrazila. Jenda noha nahoru, hop odraz a znovu a ještě jednou a pak přeskok, pravá dopředu, levá nahoru, další přeskok a najednou byl konec prvního kroku. Tak teď to samé od druhé nohy a to šlo taky dobře, ale teď přijde druhý krok a tam to občas drhlo.... Pravá noha nahoru, teď na patu, do strany, hop, přeskok, hop přeskok, hop přeskok a to už je moc přeskoků a jak je to dál? Co teď? Dopředu, skok, přeskok, došlap, pravá – áááááááááááááááááááá! Žanetka se zastavila. A nejdřív byla lehce v šoku, že to nedotančila, ale najednou si vzpomněla! ÚSMĚV! Vždyť my jsme se spolu za celou dobu Slip jigu spolu nepotkali a ani neukázali! A tak Žanetka nedbala své spolutanečnice a po zastavení se hrdě s hlavou nahoře postavila do prostřed pódia, napnula pravou nohu před sebe, postavila ji na krásnou vysokou špičku – jen palec se jí opíral o zem – a uklonila se. Uklonila se s tím nejkrásnějším zářivým Úsměvem, který celou dobu čekal na tuto chvíli, takovým Úsměvem, že by rozsvítil celou místnost. Jak byl Úsměv šťastný! Dokázali to! A paní porotkyně, která se až do teď mračila, se také krásně usmála. Pak Žanetka elegantním krokem odešla opět do řady k ostatním a čekala zda ji vyhlásí a jestli dostane medaili. Už s tím tedy moc nepočítala, ale byla za svůj výkon ráda a tak si řekla, že to přeci nebude žádná ostuda. A co myslíte? Žanetka dostala medaili za šesté místo, které si vytančila a já jsem do dnes přesvědčená, že právě díky svému krásnému Úsměvu. Ve dvou jde prostě všechno líp!

Pokud byste chtěli číst i nějaké další milé pohádky psané "živými" lidmi, které možná i znáte, určitě navštivte na FB firmu Little Bears, která vyrábí didaktické hračky pro děti, ale nejen to. Podobné pohádky se staly letos součástí jejich adventního kalendáře.

Krásné Vánoce a vesele taneční vstup do nového roku 2017!

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS