Luas Dancing SchoolS úsměvem jde všechno líp!

23. 12. 2016 – Tereza Bachová

Krásné Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2017 a k němu jednu taneční pohádku "k zastavení se"...

Pohádka o Žanetce a jejím úsměvu

Ve městě jménem Ostrava bydlela irská tanečnice. A co to znamená irská? Nebyla z Irska, byla z Čech, ale milovala tancování jejích kamarádů ze země jménem Irsko. Uměla hodně rychle hýbat nohama a skákat a přitom mít pořád ruce u těla. A Žanetka měla i krásný Úsměv, ale ten se většinou při tancování schovával. Což byla ale veliká škoda, protože za „ukázání se“ vždy inkasoval hodně různých věcí nazpátek. Potkával se s jinými Úsměvy a nebo dostávali hezké známky ve škole – život jim tak hezčeji plynul. Ale při tancování se Žanetka vždy soustředila na spoustu jiných věcí a na svůj Úsměv zapomínala.

A tak se stalo, že je po náročné a poctivé přípravě čekala taneční soutěž. Jeden z tanců s podivným názvem Slip jig dával Žanetce a jejímu Úsměvu pořádně zabrat. Nohy střídaly jedna druhou, z hlavy se kouřilo, tempo bylo rychlé a najednou byl konec. A Úsměv nikde. Tak to šlo trénink co trénink.

A přišel den soutěže. Všude hodně lidí, jiných tanečníků a u stolečků seděli tři porotci. Žanetka nastoupila do řady s ostatními a postavila se na pódium. A čekala. Hlavou jí běžela jen jedna myšlenka: „Nesmím to zkazit!“ Poslední dvě tanečnice před Žandou dokončovaly své vystoupení a tak nezbývalo než udělat dva kroky vpřed, postavit se do základního postoje a počkat až začne hrát její kousek.

A už to přišlo. Žanda vyrazila. Jenda noha nahoru, hop odraz a znovu a ještě jednou a pak přeskok, pravá dopředu, levá nahoru, další přeskok a najednou byl konec prvního kroku. Tak teď to samé od druhé nohy a to šlo taky dobře, ale teď přijde druhý krok a tam to občas drhlo.... Pravá noha nahoru, teď na patu, do strany, hop, přeskok, hop přeskok, hop přeskok a to už je moc přeskoků a jak je to dál? Co teď? Dopředu, skok, přeskok, došlap, pravá – áááááááááááááááááááá! Žanetka se zastavila. A nejdřív byla lehce v šoku, že to nedotančila, ale najednou si vzpomněla! ÚSMĚV! Vždyť my jsme se spolu za celou dobu Slip jigu spolu nepotkali a ani neukázali! A tak Žanetka nedbala své spolutanečnice a po zastavení se hrdě s hlavou nahoře postavila do prostřed pódia, napnula pravou nohu před sebe, postavila ji na krásnou vysokou špičku – jen palec se jí opíral o zem – a uklonila se. Uklonila se s tím nejkrásnějším zářivým Úsměvem, který celou dobu čekal na tuto chvíli, takovým Úsměvem, že by rozsvítil celou místnost. Jak byl Úsměv šťastný! Dokázali to! A paní porotkyně, která se až do teď mračila, se také krásně usmála. Pak Žanetka elegantním krokem odešla opět do řady k ostatním a čekala zda ji vyhlásí a jestli dostane medaili. Už s tím tedy moc nepočítala, ale byla za svůj výkon ráda a tak si řekla, že to přeci nebude žádná ostuda. A co myslíte? Žanetka dostala medaili za šesté místo, které si vytančila a já jsem do dnes přesvědčená, že právě díky svému krásnému Úsměvu. Ve dvou jde prostě všechno líp!

Pokud byste chtěli číst i nějaké další milé pohádky psané "živými" lidmi, které možná i znáte, určitě navštivte na FB firmu Little Bears, která vyrábí didaktické hračky pro děti, ale nejen to. Podobné pohádky se staly letos součástí jejich adventního kalendáře.

Krásné Vánoce a vesele taneční vstup do nového roku 2017!

Luas Dancing SchoolPříručka pro cloggery

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS