Luas Dancing SchoolStuttgart Feis za námi

04. 03. 2014 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu nejen že taneční show Lord of the Dance zavítala do Prahy, ale v německém Stuttgartu naši tanečníci hájili naše barvy. Tentokrát tanečníci soutěžili bez doprovodu svého učitele, ale jako vždy zvládli soutěž s přehledem a odnesli si i hodně hezkých umístění. Barvy školy tentokrát hájilo 6 tanečnic z Prahy a Brna.

Reportáž ze soutěže napsala Míša Růženecká.

Stuttgart feis se letos uskutečnila stejně jako vloni první březnový víkend a také na stejném místě – v městečku Herrenberg, které je asi hodinu od samotného Stuttgartu. Měli jsme to štěstí, že kategorie nás všech byly na programu až v neděli, takže bylo možné dojet už v pátek odpoledne a užít si něco ze Stuttgartu a okolí. Samotná soutěž pro nás tedy začínala v neděli v 8:30. Celkově se feise zúčastnilo necelých 300 tanečníků a tanečnic. Nedělní účast však byla nižší, než jsme z jiných feisů zvyklé. Na druhou stranu potěšil počet zástupců české „klaky“, která kromě nás byla tvořena ještě početnou výpravou skupiny Coiscéim, která nyní hájí barvy Ronan Morgan School. Tradičně se začínalo kategoriemi Beginners, poté Primary, výsledky a pauza. Po obědě potom přišly na řadu kategorie Intermediate, a tzv. Preliminary championship, tedy šampionát pro tanečníky z Interemediate levelu. Celou soutěž zakončovaly Handy- 2, 3 a jeden 4.

Vzhledem k nízké účasti a patrně i reakci na předchozí ročníky se organizátorům nejen podařilo dodržet stanovené časy, ale dokonce je i trochu předstihnout, což se vzhledem k osmihodinové cestě zpět domů nedá než ocenit. I přes nepříznivý fakt menšího počtu tanečníků se zde dařilo držet více než příjemnou atmosféru, za což se velmi zasloužila Terka Bernardová při neustálém hecování tanečníků i diváků při vyhlašování výsledků a také skvělý hudebník Colin McGill, který by dle mého názoru za svůj originální výběr tunů měl dostat cenu Grammy. Na Stuttgart feis 2014 tedy budeme mít příjemné vzpomínky.

Výsledky soutěžního klání: 2x1. místo, 9x2. místo, 12x3. místo, 4x 4. místo, 1x7.místo a 1x8. místo.


Děkuji moc za skvělou reprezentaci školy a za komentář :-)


Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.6.

Podvečery v rytmu irských tanců

DDM Žlutá Ponorka, Turnov

Irské tance pro děti i dospělé pod vedením skvělých tanečníků z DDM žlutá ponorka v Turnově.

15.7.

24. letní škola Dvorana

Středisko U starého rybníka, Zbraslavice

Po sedmi letech se vracíme do střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které je stále lepší a lepší. Vy z vás kteří jste zde již byli, budete mile překvapeni novou velkou tělocvičnou. Nezvykle jedeme v druhé polovině července. Je to dané kompromisem obsazenosti střediska a našimi dalšími aktivitami. Program se v zásadě nemění. Převážně budeme tančit country tance, občas nějaké novinky z jiných tanečních stylů. Pro bojovkáře bude připravená bojovka, ostatní budou moci odpoledne trávit výlety nebo lenošením ve středisku. Kapacita je omezená, proto s přihlašováním příliš neotálejte. Díky jedinému turnusu se bude kapacita rychle plnit.

21.7.

Camp Rince Berlin 2017 - Intensive Irish Dance Camp

Berlín, Německo

Taneční letní škola pro isrké tanečníky všech úrovní.

19.8.

Bernard´s Summer School 2017

Praha, CZ

Taneční, hudební a jazyková letní škola pro všechny zájemce o irskou kulturu se skvělými doprovodnými akcemi různého druhu!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS