Luas Dancing SchoolStuttgart Feis za námi

04. 03. 2014 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu nejen že taneční show Lord of the Dance zavítala do Prahy, ale v německém Stuttgartu naši tanečníci hájili naše barvy. Tentokrát tanečníci soutěžili bez doprovodu svého učitele, ale jako vždy zvládli soutěž s přehledem a odnesli si i hodně hezkých umístění. Barvy školy tentokrát hájilo 6 tanečnic z Prahy a Brna.

Reportáž ze soutěže napsala Míša Růženecká.

Stuttgart feis se letos uskutečnila stejně jako vloni první březnový víkend a také na stejném místě – v městečku Herrenberg, které je asi hodinu od samotného Stuttgartu. Měli jsme to štěstí, že kategorie nás všech byly na programu až v neděli, takže bylo možné dojet už v pátek odpoledne a užít si něco ze Stuttgartu a okolí. Samotná soutěž pro nás tedy začínala v neděli v 8:30. Celkově se feise zúčastnilo necelých 300 tanečníků a tanečnic. Nedělní účast však byla nižší, než jsme z jiných feisů zvyklé. Na druhou stranu potěšil počet zástupců české „klaky“, která kromě nás byla tvořena ještě početnou výpravou skupiny Coiscéim, která nyní hájí barvy Ronan Morgan School. Tradičně se začínalo kategoriemi Beginners, poté Primary, výsledky a pauza. Po obědě potom přišly na řadu kategorie Intermediate, a tzv. Preliminary championship, tedy šampionát pro tanečníky z Interemediate levelu. Celou soutěž zakončovaly Handy- 2, 3 a jeden 4.

Vzhledem k nízké účasti a patrně i reakci na předchozí ročníky se organizátorům nejen podařilo dodržet stanovené časy, ale dokonce je i trochu předstihnout, což se vzhledem k osmihodinové cestě zpět domů nedá než ocenit. I přes nepříznivý fakt menšího počtu tanečníků se zde dařilo držet více než příjemnou atmosféru, za což se velmi zasloužila Terka Bernardová při neustálém hecování tanečníků i diváků při vyhlašování výsledků a také skvělý hudebník Colin McGill, který by dle mého názoru za svůj originální výběr tunů měl dostat cenu Grammy. Na Stuttgart feis 2014 tedy budeme mít příjemné vzpomínky.

Výsledky soutěžního klání: 2x1. místo, 9x2. místo, 12x3. místo, 4x 4. místo, 1x7.místo a 1x8. místo.


Děkuji moc za skvělou reprezentaci školy a za komentář :-)


Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

17.3.

Svatý Patrik u Legionáře

Čajovna U Legionáře, Praha

Přijďte s námi oslavit svatého Patrika pěkně po legionářsku ;) Můžete se těšit na irskou whiskey, irskou kávu, irský playlist, českou zelenou, čtyřlístky a jiné vybrané zelené laskominy.

17.3.

St. Patrick´s day ve Vagonu

Vagon Klub, Praha

Jednou do roka, každý může být irem! Přijďte spolu s námi oslavit tenhle celoirský svátek do Vagonu. Five Leaf Clover & Nirvana Revival Praha to společně roztočí až do zelena!

17.3.

Tour Sv. Patrika 2018

Glass Bar, Praha

Nový rok i Valentýn jsou úspěšně za námi a teď konečně může přijít ten nejdůležitější svátek v roce. Oslav s kamarády den Sv. Patrika, celý den, po celé Praze i jinde v ČR.

17.3.

St. Patrick´s day 2018

Whiskey&Kilt klub, Praha

Přijďte si poslechnout irskou muziku v podání kapely Sona (dříve Le hAnam) ve stylovém prostředí whisky klubu v centru Prahy! Těšit se můžete na unikátní pivo, které dozrávalo v sudech po Tullamore Dew. Je jedým takovým druhem v Evropě. Po koncertu následuje irská session!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS