Luas Dancing SchoolStuttgart Feis za námi

04. 03. 2014 – Tereza Bachová

O uplynulém víkendu nejen že taneční show Lord of the Dance zavítala do Prahy, ale v německém Stuttgartu naši tanečníci hájili naše barvy. Tentokrát tanečníci soutěžili bez doprovodu svého učitele, ale jako vždy zvládli soutěž s přehledem a odnesli si i hodně hezkých umístění. Barvy školy tentokrát hájilo 6 tanečnic z Prahy a Brna.

Reportáž ze soutěže napsala Míša Růženecká.

Stuttgart feis se letos uskutečnila stejně jako vloni první březnový víkend a také na stejném místě – v městečku Herrenberg, které je asi hodinu od samotného Stuttgartu. Měli jsme to štěstí, že kategorie nás všech byly na programu až v neděli, takže bylo možné dojet už v pátek odpoledne a užít si něco ze Stuttgartu a okolí. Samotná soutěž pro nás tedy začínala v neděli v 8:30. Celkově se feise zúčastnilo necelých 300 tanečníků a tanečnic. Nedělní účast však byla nižší, než jsme z jiných feisů zvyklé. Na druhou stranu potěšil počet zástupců české „klaky“, která kromě nás byla tvořena ještě početnou výpravou skupiny Coiscéim, která nyní hájí barvy Ronan Morgan School. Tradičně se začínalo kategoriemi Beginners, poté Primary, výsledky a pauza. Po obědě potom přišly na řadu kategorie Intermediate, a tzv. Preliminary championship, tedy šampionát pro tanečníky z Interemediate levelu. Celou soutěž zakončovaly Handy- 2, 3 a jeden 4.

Vzhledem k nízké účasti a patrně i reakci na předchozí ročníky se organizátorům nejen podařilo dodržet stanovené časy, ale dokonce je i trochu předstihnout, což se vzhledem k osmihodinové cestě zpět domů nedá než ocenit. I přes nepříznivý fakt menšího počtu tanečníků se zde dařilo držet více než příjemnou atmosféru, za což se velmi zasloužila Terka Bernardová při neustálém hecování tanečníků i diváků při vyhlašování výsledků a také skvělý hudebník Colin McGill, který by dle mého názoru za svůj originální výběr tunů měl dostat cenu Grammy. Na Stuttgart feis 2014 tedy budeme mít příjemné vzpomínky.

Výsledky soutěžního klání: 2x1. místo, 9x2. místo, 12x3. místo, 4x 4. místo, 1x7.místo a 1x8. místo.


Děkuji moc za skvělou reprezentaci školy a za komentář :-)


Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

3.11.

Mainland Europe Irish Dancing Championships Gdynia 2017

Gdyňa, Polsko

Taneční šampionát v Irských tancích.

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS