Luas Dancing SchoolSvatý Patrik 2013 je za námi

21. 03. 2013 – Tereza Bachová

V pátek 15. března 2013 proběhla oslava svátku Svatého Patrika v KC Novodvorská pod taktovkou rodiny Bernardů a Luas Dancing School byla u toho.

Večer začínal v 19:30 dle uvedeného programu a začalo se pěkně zvesela a to úvodní skladbou od kapely večera Le hAnam. Hned v úvodu byla také ustanovena „módní policie“ ve složení Vašek Ferebauer a zpěvačka kapely Klára Procházková. Porota měla za úkol najít a ohodnotit nejhezčí a nejvíce patrikovský kostým či oblečení. Vítěz měl možnost získat lahev Tullamore Dew, která byla také jedním ze sponzorů večera.

A pak už se začalo ihned tančit a sice párovými tanci a pak polkovou figurou ze setového tance Corofin Plain Set. Sál se zaplňoval pomalu ale jistě a tak po první půlhodině už bylo na place kolem 60ti tanečníků.

Následovala úžasná soutěž, která zatím nechyběla na žádné oslavě, kterou rodina Bernardů pořádala a sice v párech podtančit provázek, kterého se tanečníci nesměli dotknout. Ten se postupně snižoval a snižoval až zbyl jen jeden pár, který nakonec vyhrál opět lahev třikrát destilovaného alkoholu a opět Tullamore Dew.

Po této náročné soutěži a radosti výherců následovalo vystoupení tanečního souboru LUAS. Předvedli jsme zde Sweet´s of May, tradiční Ceilí tanec, který je určen pro osm tanečníků a v celé své délce čítá přes 3 minuty plného nasazení. Také jsme po vystoupení dle toho vypadali... :-)

Poté následovalo opět tancování všech přítomných. Vašek tentokrát zařadil i tanec, který je velmi oblíbený mezi tanečníky stylu country a jmenuje se Kuželák. Spočívá jednoduše v tom, že jeden tanečník (muž) je navíc a v průběhu tance – ihned jak přestane hrát hudba – má možnost uzmout jakoukoli tanečnici a tím pádem přestane být Kuželákem pro další kolo a když je šikovný i pro zbytek tance. Tento tanec sklidil obrovský úspěch i v irských kruzích :-)

Pak už se střídala kapela a opět tancování jak setových tanců tak i Ceilí tanců.

V druhé třetině večera následovala Tombola a vyhlášení kostýmové soutěže jejíž vítězkou se stala Janička Pospíšilová a pak přišlo ještě jedno vystoupení tanečního souboru LUAS a sice stepové předtančení s názvem Partie. Těsně před koncem opět dostala prostor kapela a na závěr si tanečníci mohli zatančit tance Siege of Ennis a závěrečný Country Walz.

Na tomto večeru se sešlo mnoho tanečníků z různých souborů z Prahy, Liberce, Jablonce nad Nisou a dokonce z Hodonína. Celý večer byl skvělý a v úžasné atmosféře a všichni si ho patřičně užili.

Na viděnou v příštím roce :-)

Luas Dancing School

foto: Markéta Utišilová a Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.6.

Podvečery v rytmu irských tanců

DDM Žlutá Ponorka, Turnov

Irské tance pro děti i dospělé pod vedením skvělých tanečníků z DDM žlutá ponorka v Turnově.

15.7.

24. letní škola Dvorana

Středisko U starého rybníka, Zbraslavice

Po sedmi letech se vracíme do střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které je stále lepší a lepší. Vy z vás kteří jste zde již byli, budete mile překvapeni novou velkou tělocvičnou. Nezvykle jedeme v druhé polovině července. Je to dané kompromisem obsazenosti střediska a našimi dalšími aktivitami. Program se v zásadě nemění. Převážně budeme tančit country tance, občas nějaké novinky z jiných tanečních stylů. Pro bojovkáře bude připravená bojovka, ostatní budou moci odpoledne trávit výlety nebo lenošením ve středisku. Kapacita je omezená, proto s přihlašováním příliš neotálejte. Díky jedinému turnusu se bude kapacita rychle plnit.

21.7.

Camp Rince Berlin 2017 - Intensive Irish Dance Camp

Berlín, Německo

Taneční letní škola pro isrké tanečníky všech úrovní.

19.8.

Bernard´s Summer School 2017

Praha, CZ

Taneční, hudební a jazyková letní škola pro všechny zájemce o irskou kulturu se skvělými doprovodnými akcemi různého druhu!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS