Luas Dancing SchoolSvatý Patrik 2013 je za námi

21. 03. 2013 – Tereza Bachová

V pátek 15. března 2013 proběhla oslava svátku Svatého Patrika v KC Novodvorská pod taktovkou rodiny Bernardů a Luas Dancing School byla u toho.

Večer začínal v 19:30 dle uvedeného programu a začalo se pěkně zvesela a to úvodní skladbou od kapely večera Le hAnam. Hned v úvodu byla také ustanovena „módní policie“ ve složení Vašek Ferebauer a zpěvačka kapely Klára Procházková. Porota měla za úkol najít a ohodnotit nejhezčí a nejvíce patrikovský kostým či oblečení. Vítěz měl možnost získat lahev Tullamore Dew, která byla také jedním ze sponzorů večera.

A pak už se začalo ihned tančit a sice párovými tanci a pak polkovou figurou ze setového tance Corofin Plain Set. Sál se zaplňoval pomalu ale jistě a tak po první půlhodině už bylo na place kolem 60ti tanečníků.

Následovala úžasná soutěž, která zatím nechyběla na žádné oslavě, kterou rodina Bernardů pořádala a sice v párech podtančit provázek, kterého se tanečníci nesměli dotknout. Ten se postupně snižoval a snižoval až zbyl jen jeden pár, který nakonec vyhrál opět lahev třikrát destilovaného alkoholu a opět Tullamore Dew.

Po této náročné soutěži a radosti výherců následovalo vystoupení tanečního souboru LUAS. Předvedli jsme zde Sweet´s of May, tradiční Ceilí tanec, který je určen pro osm tanečníků a v celé své délce čítá přes 3 minuty plného nasazení. Také jsme po vystoupení dle toho vypadali... :-)

Poté následovalo opět tancování všech přítomných. Vašek tentokrát zařadil i tanec, který je velmi oblíbený mezi tanečníky stylu country a jmenuje se Kuželák. Spočívá jednoduše v tom, že jeden tanečník (muž) je navíc a v průběhu tance – ihned jak přestane hrát hudba – má možnost uzmout jakoukoli tanečnici a tím pádem přestane být Kuželákem pro další kolo a když je šikovný i pro zbytek tance. Tento tanec sklidil obrovský úspěch i v irských kruzích :-)

Pak už se střídala kapela a opět tancování jak setových tanců tak i Ceilí tanců.

V druhé třetině večera následovala Tombola a vyhlášení kostýmové soutěže jejíž vítězkou se stala Janička Pospíšilová a pak přišlo ještě jedno vystoupení tanečního souboru LUAS a sice stepové předtančení s názvem Partie. Těsně před koncem opět dostala prostor kapela a na závěr si tanečníci mohli zatančit tance Siege of Ennis a závěrečný Country Walz.

Na tomto večeru se sešlo mnoho tanečníků z různých souborů z Prahy, Liberce, Jablonce nad Nisou a dokonce z Hodonína. Celý večer byl skvělý a v úžasné atmosféře a všichni si ho patřičně užili.

Na viděnou v příštím roce :-)

Luas Dancing School

foto: Markéta Utišilová a Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

3.11.

Mainland Europe Irish Dancing Championships Gdynia 2017

Gdyňa, Polsko

Taneční šampionát v Irských tancích.

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS