Luas Dancing SchoolTřetí Závěrečný večer je za námi

30. 06. 2013 – Tereza Bachová

20. června v Divadle Gong se konal již v pořadí třetí Závěrečný večer naší taneční školy. Akce se účastnila většina tanečníků ze všech lekcí a dva hosté – TS Klepeto a Cloggingová Fantazie. Celý taneční večer navštívilo 50 diváků převážně z řad rodiny, kamarádů a nebo přátel školy.

Tentokrát jsme večer koncipovali jako putování časem a představili jsme 16 choreografií nebo tanců, které začínaly tancem Sweet´s of May ve své podobě ze začátku 20. století.

Nicméně tanec sám je mnohem mnohem starší. Dalším vystoupením byl tanec Blackbird v dochované podobě z 19. století. Následoval taneční styl Clogging i se svou historií, kde jsme také s Aničkou Bachovou seznámili diváky s různými technikami, které tento styl nabízí. Ukázali jsme jednu z figur z tanců, které jsou v současné době velmi populární v Irsku. Jedná se o Setové tance, které jsou takovým ekvivalentem k českým tanečním. Na Závěrečném večeru jsme prezentovali 3. figuru ze setového tance Claddagh, který je poměrně svižný a dost komplikovaný.Diváci dále viděli Králíky z klobouku v podání lekcí Begginers Hard shoes, skoro mord lektora v podání tanečníků z lekcí Clogging pro pokročilé, soutěžní verze různých tanců, tradiční verze různých tanců, Roboty v akci, závěrečnou klaněčku všech tanečníků z lekcí irských tanců a naše dva hosty.Stejně jako v loňském roce jsme pro diváky připravili malý kvíz, který spočíval v tom, že jsme uvedli irské slovíčko a ke každému diváci dostali možnosti a),b) nebo c). Největší legraci si diváci užili u poslední otázky, která zněla co znamená Ná fág do bhagáiste sa aisle v irském jazyce. Na výběr měli z těchto možností – a) Pozor, ovce na silnici, b) Hlídejte svá osobní zavazadla, c) Nenechávejte svá zavazadla v uličce. Poslední odpověď je ta správná. Všechny správné odpovědi byly slosovány Aničkou Bachovou, která přišla na podium s upřímným oznámením: „Já bych taky chtěla losovat...“ Vylosovala 4 výherce – 3 z nich obdrželi batůžek s logem školy a poslední šťastlivec malou lahev whiskey Tullamore Dew.


Opět jsme letos oslovili hosty, se kterými jsme spolupracovali na jiných akcích školy a sice se jednalo o TS Klepeto, který hostoval tentokrát potřetí a Cloggingová Fantazie, která naše pozvání přijala také potřetí. Oba soubory patří ke špičce ve svém oboru u nás v republice což mohli diváci vidět na vlastní oči. Tyto dva taneční bonbonky uzavíraly celý večer a poté nezbývalo než se rozloučit a popřát všem krásné léto plné odpočinku a pohody.Na závěr připojuji velké poděkování všem žákům, kteří letos chodili na lekce a podíleli se jakkoli na akcích, vystoupeních, soutěžích nebo na lekcích. Budeme se na vás těšit opět v září, kdy řádné lekce začínají 16. září a nebo o týden dříve na Ukázkové lekci 11. září v Praze.

Děkuji a přeji krásné léto všem s velkou dávkou relaxu :-)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

13.5.

Country s Davidem Millstonem

Společenský sál kláštera Emauzy, Praha

S radostí si vás dovolujeme pozvat na taneční večer, který pořádáme jako rozlučku pro americké příznivce country tanců, kteří se přijeli podívat do České Republiky. Tento zájezd jsme připravili společně s Davidem Millstonem, který se také ujme callerování tohoto večera. Většina z vás ho zná jako skvělého callera z našeho festivalu Jasana Bonuše. Na programu budou Country a Contra tance všech úrovní. Výuku budeme překládat do češtiny.

24.5.

Koncert April Verch

Velký sál Městské knihovny, Praha

Srdečně vás zveme na jediný koncert April Verch v České republice. April je fantastickou kanadskou houslistkou a tanečnicí. Během jejího evropského turné jsme jí pozvali do Prahy a připravili její koncert. Uslyšíte skvělou Kanadskou lidovou hudbu a uvidíte jak April stepuje a současně hraje na housle. V rámci koncertu uvidíte i další taneční čísla v podání souborů Dvorana, Cloggingová fantazie a Sillmarion.

2.6.

Čtverylky v Květuši

Květuš, CZ

Čtverylky jsou „kořením“ country a nejen country tanců. Budeme tančit jak tradiční americké country čtverylky, tak i čtverylky jiných států a různých období. Některé tance možná budete znát a budete mít možnost oživit si je, jiné budou nové. Pro tento víkend by bylo dobré, aby tanečníci zvládali polkový a valčíkový krok. Vše ostatní se naučíme přímo na místě.

17.6.

Grade exams Bratislava 2017

Bratislava, Slovensko

Další možnost pro zájemce o úrovnostní zkoušky - tentokrát i pro všechny, kteří chtějí dokončit 11. a 12. stupeň.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS