Luas Dancing SchoolVěděli jste že.....

02. 12. 2013 – Tereza Bachová

....homeopatika mohou pomoci i v akutních případech bolestí a zranění?
Pro někoho něco, na co nedá dopustit a pro někoho něco, co se skoro rovná šarlatánství. A jak to tedy je? To asi celkově nerozsoudíme a záleží na každém z nás, co si vybere a proč. Tomuto tématu se věnujeme - alespoň menším úvodem – zde u nás na webových stránkách v sekci Pro zdraví, kde pak tyto informace najdete v rubrice Rehabilitace.

Jedná se o metodu, která se používá i v „klasickém“ lékařském systému v Německu a začínají ji zde využívat i naši čeští lékaři. Nicméně i tak se stále jedná o metodu zařazovanou do skupiny „alternativní“ což je škoda a velmi to tuto léčebnou metodu „degraduje“. Touto metodou lze pomáhat lidem, zvířatům a dokonce i rostlinám. Mohou ji používat těhotné a kojící ženy a podává se i malým kojencům. Nemá vedlejší účinky a pokud nepomůže, lék neublíží. Vzhledem k tomu, že spoustu svých neduhů - fyzických a psychických – léčím již delší dobu touto metodou, mohu potvrdit že funguje a pořád ještě žiju :-) Žádná újma se mi touto metodou nestala, naopak, hodně potíží se tím podařilo dořešit a nebo „doladit.“

Jedná se i o metodu, která může pomoci i v akutní fázi zranění, kdy se podáním tohoto léku snižuje bolestivost zranění, šok a následně se zkracuje i  doba hojení. A proč je tato metoda tak účinná a jak vlastně funguje? Léky se vyrábí většinou z bylin, extraktů hub, stromů, jedů zvířat a hornin nebo nerostů. Dost často se jedná buď o látky samy o sobě léčivé, ale i o jedy, které by člověka v kritickém množství mohly usmrtit. V tomto případě se však lék připravuje tím, že se menší než malé množství připraví k maceraci v alkoholu či jiných látkách a pak se několikanásobně míchá a protřepává s vodou. Díky této metodě se léčivá látka „otiskne“ v molekulách vody a takto připravený lék se pak přetransformuje do suchých kuliček, mastí či kapek. Samotná látka v těle se pak „nese“ daným buňkám a „předává“ jim informaci o tom, jak si mají pomoci sami. V podstatě je nutí tvořit „protilátky“. Úplně zjednodušeně tato metoda funguje trochu jako očkování, ale je vyráběna jinak než očkovací látky a jedná se spíše o „posla“, který tělu předává zprávu, že je schopné si pomoci samo. A o to vlastně jde :-) Tělo totiž nejlépe ví, jak se cítí a co samo potřebuje a tudíž také nejlépe zná „svůj vzor zdraví“ do kterého se potřebuje „vrátit.“

Nicméně stejně jako u všech podávaných látek pro zlepšení zdravotní kondice je třeba navštívit odborníka, který ví, jaké léky podat a v jakém množství, aby byl účinek co nejvíce efektivní.

Podrobnější informace najdete zde na webu v sekci Pro zdraví rubrika Rehabilitace. Najdete zde také odkazy na další webové stránky, kde je k dohledání mnoho užitečných informací. Více informací se dozvíte u specializovaného homeopatického lékaře. Seznam těchto lékařů naleznete na webových stránkách Homeopatické akademie ČR.

Zdraví zdar :)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2018  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS