Luas Dancing SchoolVěděli jste že.....

02. 12. 2013 – Tereza Bachová

....homeopatika mohou pomoci i v akutních případech bolestí a zranění?
Pro někoho něco, na co nedá dopustit a pro někoho něco, co se skoro rovná šarlatánství. A jak to tedy je? To asi celkově nerozsoudíme a záleží na každém z nás, co si vybere a proč. Tomuto tématu se věnujeme - alespoň menším úvodem – zde u nás na webových stránkách v sekci Pro zdraví, kde pak tyto informace najdete v rubrice Rehabilitace.

Jedná se o metodu, která se používá i v „klasickém“ lékařském systému v Německu a začínají ji zde využívat i naši čeští lékaři. Nicméně i tak se stále jedná o metodu zařazovanou do skupiny „alternativní“ což je škoda a velmi to tuto léčebnou metodu „degraduje“. Touto metodou lze pomáhat lidem, zvířatům a dokonce i rostlinám. Mohou ji používat těhotné a kojící ženy a podává se i malým kojencům. Nemá vedlejší účinky a pokud nepomůže, lék neublíží. Vzhledem k tomu, že spoustu svých neduhů - fyzických a psychických – léčím již delší dobu touto metodou, mohu potvrdit že funguje a pořád ještě žiju :-) Žádná újma se mi touto metodou nestala, naopak, hodně potíží se tím podařilo dořešit a nebo „doladit.“

Jedná se i o metodu, která může pomoci i v akutní fázi zranění, kdy se podáním tohoto léku snižuje bolestivost zranění, šok a následně se zkracuje i  doba hojení. A proč je tato metoda tak účinná a jak vlastně funguje? Léky se vyrábí většinou z bylin, extraktů hub, stromů, jedů zvířat a hornin nebo nerostů. Dost často se jedná buď o látky samy o sobě léčivé, ale i o jedy, které by člověka v kritickém množství mohly usmrtit. V tomto případě se však lék připravuje tím, že se menší než malé množství připraví k maceraci v alkoholu či jiných látkách a pak se několikanásobně míchá a protřepává s vodou. Díky této metodě se léčivá látka „otiskne“ v molekulách vody a takto připravený lék se pak přetransformuje do suchých kuliček, mastí či kapek. Samotná látka v těle se pak „nese“ daným buňkám a „předává“ jim informaci o tom, jak si mají pomoci sami. V podstatě je nutí tvořit „protilátky“. Úplně zjednodušeně tato metoda funguje trochu jako očkování, ale je vyráběna jinak než očkovací látky a jedná se spíše o „posla“, který tělu předává zprávu, že je schopné si pomoci samo. A o to vlastně jde :-) Tělo totiž nejlépe ví, jak se cítí a co samo potřebuje a tudíž také nejlépe zná „svůj vzor zdraví“ do kterého se potřebuje „vrátit.“

Nicméně stejně jako u všech podávaných látek pro zlepšení zdravotní kondice je třeba navštívit odborníka, který ví, jaké léky podat a v jakém množství, aby byl účinek co nejvíce efektivní.

Podrobnější informace najdete zde na webu v sekci Pro zdraví rubrika Rehabilitace. Najdete zde také odkazy na další webové stránky, kde je k dohledání mnoho užitečných informací. Více informací se dozvíte u specializovaného homeopatického lékaře. Seznam těchto lékařů naleznete na webových stránkách Homeopatické akademie ČR.

Zdraví zdar :)

Tereza Loužecká BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

1.10.

Helsinki Feis 2017

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční soutěž v irských tancích.

13.10.

Country dance festival "Obrok" - Volyně

Volyně, CZ

Taneční festival pro všechny milovníky country tanců a cloggingu s účastí dvou zahraničních lektorů a kapacit - Marcie Van Cleave z USA a Carol David-Blackman z Německa. Dále zde budou mít účastníci možnost přijít na semináře Jitky Bonušové, Honzy Pumpra, Pavla Lhotského, Jany Leitnerové a Davida Dvořáka. Také zde diváci uvidí soutěž v tanečním stylu clogging nebo recitál kapely Shovers Volyně a Piánko Strakonice. Víkend zcela jistě nabízí spoustu dobrého tancování a skvělé muziky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS