Luas Dancing SchoolVienna Feis 2014 je za námi

13. 10. 2014 – Tereza Bachová

Vienna Feis 2014, který se konal o uplynulém víkendu 11. a 12. října je za námi a úspěšně. Naše výprava čítala 16 tanečníků z Brna, Prahy a Zlína a každý soutěžil v jiný den a hodinu a na jiném podiu ve stejnou chvíli a to je pro učitele velmi „schizofrenní“ moment. Většina tanečníků tančila v neděli v průběhu celého dne, ale dvě naše tanečnice reprezentovaly školní barvy již v sobotu dopoledne.

Sama za sebe jsem stihla pouze vyhlášení výsledků celého šampionátu v sobotu večer a ze soutěže jsem stihla zahlédnout pouze přípravu dalších tanečníků do kategorie Adult Championship. Nicméně jsem také stihla zaregistrovat jakým způsobem probíhá vyhlašování a že dochází k častému chybování ve vyhlašování čísel a jmen tanečníků. Čekala nás neděle plná tanců v kategorii Begginers a Primary a byla jsem zvědavá jak to dopadne :)

Taneční kategorie začínaly hned od rána od osmi hodin kdy začínaly kategorie těch nejmladších tanečníků a tanečnic v úrovni Begginers a poté v úrovni Primary. Doufali jsme, že vše poběží jako „na drátkách“, ale spíše nám „na drátkách“ běhaly nervy :) Jednak z toho jak soutěž ohodnotí porotci, ale také z toho, že docházelo k častým prostojům při vyhlašování výsledků, často byl měněn program v závislosti na časovém skluzu a při samotném vyhlašování nebylo Elizabeth Frank Grossebner (hlavní organizátorce Feise) moc rozumět a dost často byla zaměňována čísla i na vítězných místech. A tak se i stalo, že v kategorii menších dětí dostaly medaili i tanečníci, kteří na vyhlášené místo vlastně nepatřily. Ale dětem to náladu nekazilo, jen dospělým, ale i my všichni jsme se s tím nakonec popasovali :-)Soutěž pak pokračovala v podobném duchu i s kategoriemi dospělých tanečníků a opět v úrovních Begginers a Primary. Všichni naši tanečníci reprezentovali barvy školy statečně a se ctí a všem chci moc poděkovat za den plný skvělých výkonů a legrace :-) V tanečních kategoriích byly výkony všech poměrně vyrovnané, bylo těžké určit nejlepšího a dost často ve skupinách startoval vysoký počet tanečníků a tak byli děleni na dvě skupiny, které pak tančili stejné tance dvakrát za sebou.A jaká byla celková bilance?

- 5 x 1. místo, 2 x 2. místo, 7 x 3. místo, 4 x 4. místo, 7 x 5. místo, 3 x 6. místo, 4 x 7. místo, 3x 8. místo, 2 x 9. místo, 4 x 10. místo, 2 x 11. místo, 1 x 13. místo a 1 x 20. místo.
- 16 startujících žáků Luas Dancing School s mnoha medailemi
- počet startujících ve většině kategorií přesahoval číslo 20 a dosahoval maximálně čísla 30
- vysoká konkurence ve všech kategoriích

A co říci závěrem? Děkuji všem zúčastněným, organizátorům (bez nich by se soutěž neuskutečnila i když vše neběželo ideálně) a i našim soupeřům, protože ani bez nich bychom neměli možnost soutěžit :-)

Těšíme se na viděnou na další soutěži, která se bude konat v Haagu 22. a 23. listopadu 2014 a kde se také koná kvalifikační šampionát pro účast na světovém šampionátu v Montrealu 2015.

Děkuji :-)

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

19.8.

Bernard´s Summer School 2017

Praha, CZ

Taneční, hudební a jazyková letní škola pro všechny zájemce o irskou kulturu se skvělými doprovodnými akcemi různého druhu!

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS