Luas Dancing SchoolŽáci Luas Dancing School opět na prknech Divadla v Celetné

05. 04. 2012 – Tereza Bachová

Zní to jako vtip? Omyl! Budete mít opět možnost nás vidět tančit v tanečním bloku v rámci programu irského festivalu Irský Máj, který se koná 4.–6. května v Praze v Divadle v Celetné.

Nejen naše vystoupení můžete shlédnout v pátek 4. května od 19:00 v rámci tanečního programu „Pod jednou střechou“ v tanečním večeru nazvaném „Noční můry a sny“. V tomto programu se představí i další taneční skupiny z Prahy i Pardubic a předvedou své taneční umění a různé taneční styly v rámci irského tancování.

A teď pěkně od začátku...

Ve dnech od 4. do 6. května 2012 se budou zájemci moci opět pomyslně přenést na smaragdový ostrov a nechat se pohltit jeho živelnou kulturou a atmosférou. Festival se bude stejně jako loni konat v samotném centru Prahy, v Divadle v Celetné. Bude pro vás oživena tolik populární živá socha irské tanečnice a připravena nová výstava fotek. Bude se tančit, zpívat a hrát divadlo, připraveno je i velké hudební překvapení, které k nám přijede až z Irska! Jste zvědaví, kdo asi přijede? Přijďte se podívat, těšíme se na vás!

Jaký bude program?

V týdnu od 30. dubna do 4. května bude v ulici Celená k vidění živá socha irské tanečnice lákající diváky na festival. Během konání festivalu si v prostorách Divadla v Celetné můžete prohlédnout výstavu uměleckých fotografií na téma keltských bohů a jiných mytických bytostí. Veškerá představení, koncerty a semináře probíhají v prostoru Divadla v Celetné na adrese Celetná 17, Praha 1.

Pátek 4. května 2012

Sobota 5. května 2012

Neděle 6. května 2012

A ještě něco málo o kapele Beoga, která oživí tento festival

Hudební skupina Beoga (gaelské slovo pro „živý“) vznikla na severu Irska, v hrabství Antrim. Základ její hudby tvoří tradiční irské rytmy, ovšem nebojí se použít a kombinovat i jiné žánry. Výsledkem je tradiční hudba s velkým smyslem pro legraci a dobrodružství, která ale perfektně funguje. Wall Street Journal Beogu popisuje jako „nejzajímavější novou tradiční kapelu, která se v Irsku za poslední století vynořila“.

Skupina vznikla v roce 2002, jejími zakládajícími členy byli Damian McKee (akordeon), Seán Óg Graham (knoflíková harmonika, kytara), Liam Bradley (keyboard) a Eamon Murray (bodhrán, perkuse), který je čtyřnásobným vítězem irského šampionátu ve hře na bodhrán. V roce 2005 se ke skupině přidala mladá a talentovaná Niamh Dunne (housle, vokály).

Hned první album, které skupina v roce 2004 vydala a které neslo název A Lovely Madness, slavilo obrovský úspěch. Získalo 9 z 10 bodů v renomovaném irském hudebním magazínu Hot Press a umístilo se v jeho žebříčku nejlepších tradičních/folkových alb roku.

Na jeho úspěch navázala další alba – Mischief (2007) a The Incident (2009), která se také pravidelně umisťovala v anketách renomovaných deníků o nejlepší album či singl roku. V roce 2010 bylo album The Incident nominováno na cenu Grammy v kategorii Best Contemporary World Music Album.

Skupina, jejíž fanouškovská základna a obliba ve světě neustále roste, se pravidelně účastní keltských a folkových festivalů po celém světě. Její pověst jedné z nejodvážnějších tradičních kapel současnosti potvrzuje i nové album How To Tune A Fish, které je v tisku označováno pouze samými superlativy.

Více o celé akci se dozvíte na stránkách www.irsky-maj.cz.

Zbývá jen dodat, že celou akci pořádá skupina irského tance Aisling a Divadlo v Celetné.

Příjemnou zábavu a naviděnou v Celetné :-)Příručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

2.12.

Bratislava Christmas Feis 2017

Bratislava, Záhorská Bystrica

Taneční soutěž v irských tancích.

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS