Luas Dancing SchoolZávěrečný večer za námi

27. 06. 2014 – Tereza Bachová

Závěrečný večer, který se konal 26. června v ZŠ Botičská, je za námi. Vystoupení bylo věnováno postavě, která je s Irskem a irskou kulturou a historií úzce spojená a sice Sv. Patrikovi, který v našem podání nevyháněl hady z Irska, ale "hadí" chmury jsme zaháněli tancem. Diváci měli možnost shlédnout vystoupení všech tanečních lekcí, které ve škole nabízíme v komponovaném programu s "putováním" tanečníků a tance, s živou muzikou a jednou svižnou polkou v podání 12ti tanečníků a 6ti půllitrů :-)

Program začínal v 19:00 úvodním slovem a přivítáním diváků. Dále pokračoval malým příběhem o Sv. Patrikovi doplněným obrázkovou dokumentací, která se před očima diváků "rozvíjela" a opět "mizela" díky dvěma šikovným asistentkám na balícím papíře.

Samotnou taneční část jsme zahajovali tradičním setovým tancem St. Patrick´s day za doprovodu živé muzikantky v podání Anky Šůrové. Tato malá skupinka se poté přesunula o kousek dále, kde na ně čekaly další dvě slečny a ty zatančily další tradiční setové tance - první z nich byl Jockey to the Fair a poté tanec Blackbird "na druhou" a opět za doprovodu živé muziky. Opět se celá - teď už větší skupinka - přesunula o kousek dále a diváci se posouvali na lavičkách s námi, aby viděli další tanec a sice St. Patrick´s day, ale tentokrát jako softový Ceilí tanec v podání osmi tanečnic. A jak to tak po tanci a celodenním cestování bývá, vyhládne a vyprahne a tak se celé putování přesunulo do hospody, kde jsme zatančili polku s dvanácti tanečníky a společnou choreografii stepařů a "softařů" na písničku "Ta naše hospoda" od Jaroslava Uhlíře. Poslední dvě vystoupení patřila kurzům Cloggingu a sice tanečníkům z lekcí mírně pokročilí a pokročilí.

Po skončení taneční části programu měli diváci možnost opět získat školní batůžky a ručně malované tričko díky losování zakoupených lístků. Ani jsme netušili, že výhra batůžku udělá tak upřímnou radost podobnou radosti po vyhrání prvních tří míst na taneční soutěži :-) Pak následovalo rozloučení s lektorkou Cloggingu Annou Bachovou, kterou v září zastoupí tanečnice z tanečního souboru Radka Kudláčková a kterou měli diváci možnost vidět tančit na některých z našich uplynulých akcí. A pak už nezbývalo než se se všemi rozloučit a popřát krásné léto.

Děkuji všem za účast na tomto večeru i za jejich účast na všech našich lekcích v průběhu roku a uplynulých let.

Přejeme všem krásné prázdniny a v září se těšíme na viděnou :-)

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

31.8.

Munich Summer Workshop 2017

Mnichov, Německo

Letní škola irských tanců pod vedením lektorů Shane McAvinchiho a Mary Sweeney. Taneční škola nabízí tzv. Open status, stejně tak bohatý program pro děti i dospělé.

1.9.

Charleston v Květuši

Květuš, CZ

Nabízíme vám program, který je zcela nový. Po úspěšném prvním seznámení se sólovým charlestonem na Festivalu Jasana Bonuše loni v říjnu, jsme se rozhodli pozvat sympatickou a velice šikovnou lektorku Kláru Hutečkovou z tanečního studia Zig Zag do Květuše. Budeme tančit jak sólový, tak párový charleston a užívat si trochu jiné tancování. Klářiny taneční lekce doplníme country tanci a line dance.

27.9.

Podzimní Květuš

Květuš, CZ

Přijeďte strávit 5 protančených dní v Květuši, kde proběhne letošní poslední taneční setkání. Na tento víkend jsou vybrané převážně tradiční country tance, které doplníme tanci, které mají na letních školách vždy úspěch. V nabídce u tohoto víkendu najdete seznam tanců pro které můžete hlasovat a sami rozhodnout, které z nich budou zařazeny do programu.

30.9.

Grade exams Helsinki

Kannusali, Kannusillankatu 4, 02770 Espoo, Finland

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS