Luas Dancing SchoolZávěrečný večer za námi

27. 06. 2014 – Tereza Bachová

Závěrečný večer, který se konal 26. června v ZŠ Botičská, je za námi. Vystoupení bylo věnováno postavě, která je s Irskem a irskou kulturou a historií úzce spojená a sice Sv. Patrikovi, který v našem podání nevyháněl hady z Irska, ale "hadí" chmury jsme zaháněli tancem. Diváci měli možnost shlédnout vystoupení všech tanečních lekcí, které ve škole nabízíme v komponovaném programu s "putováním" tanečníků a tance, s živou muzikou a jednou svižnou polkou v podání 12ti tanečníků a 6ti půllitrů :-)

Program začínal v 19:00 úvodním slovem a přivítáním diváků. Dále pokračoval malým příběhem o Sv. Patrikovi doplněným obrázkovou dokumentací, která se před očima diváků "rozvíjela" a opět "mizela" díky dvěma šikovným asistentkám na balícím papíře.

Samotnou taneční část jsme zahajovali tradičním setovým tancem St. Patrick´s day za doprovodu živé muzikantky v podání Anky Šůrové. Tato malá skupinka se poté přesunula o kousek dále, kde na ně čekaly další dvě slečny a ty zatančily další tradiční setové tance - první z nich byl Jockey to the Fair a poté tanec Blackbird "na druhou" a opět za doprovodu živé muziky. Opět se celá - teď už větší skupinka - přesunula o kousek dále a diváci se posouvali na lavičkách s námi, aby viděli další tanec a sice St. Patrick´s day, ale tentokrát jako softový Ceilí tanec v podání osmi tanečnic. A jak to tak po tanci a celodenním cestování bývá, vyhládne a vyprahne a tak se celé putování přesunulo do hospody, kde jsme zatančili polku s dvanácti tanečníky a společnou choreografii stepařů a "softařů" na písničku "Ta naše hospoda" od Jaroslava Uhlíře. Poslední dvě vystoupení patřila kurzům Cloggingu a sice tanečníkům z lekcí mírně pokročilí a pokročilí.

Po skončení taneční části programu měli diváci možnost opět získat školní batůžky a ručně malované tričko díky losování zakoupených lístků. Ani jsme netušili, že výhra batůžku udělá tak upřímnou radost podobnou radosti po vyhrání prvních tří míst na taneční soutěži :-) Pak následovalo rozloučení s lektorkou Cloggingu Annou Bachovou, kterou v září zastoupí tanečnice z tanečního souboru Radka Kudláčková a kterou měli diváci možnost vidět tančit na některých z našich uplynulých akcí. A pak už nezbývalo než se se všemi rozloučit a popřát krásné léto.

Děkuji všem za účast na tomto večeru i za jejich účast na všech našich lekcích v průběhu roku a uplynulých let.

Přejeme všem krásné prázdniny a v září se těšíme na viděnou :-)

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

30.6.

Podvečery v rytmu irských tanců

DDM Žlutá Ponorka, Turnov

Irské tance pro děti i dospělé pod vedením skvělých tanečníků z DDM žlutá ponorka v Turnově.

15.7.

24. letní škola Dvorana

Středisko U starého rybníka, Zbraslavice

Po sedmi letech se vracíme do střediska U Starého rybníka ve Zbraslavicích, které je stále lepší a lepší. Vy z vás kteří jste zde již byli, budete mile překvapeni novou velkou tělocvičnou. Nezvykle jedeme v druhé polovině července. Je to dané kompromisem obsazenosti střediska a našimi dalšími aktivitami. Program se v zásadě nemění. Převážně budeme tančit country tance, občas nějaké novinky z jiných tanečních stylů. Pro bojovkáře bude připravená bojovka, ostatní budou moci odpoledne trávit výlety nebo lenošením ve středisku. Kapacita je omezená, proto s přihlašováním příliš neotálejte. Díky jedinému turnusu se bude kapacita rychle plnit.

21.7.

Camp Rince Berlin 2017 - Intensive Irish Dance Camp

Berlín, Německo

Taneční letní škola pro isrké tanečníky všech úrovní.

19.8.

Bernard´s Summer School 2017

Praha, CZ

Taneční, hudební a jazyková letní škola pro všechny zájemce o irskou kulturu se skvělými doprovodnými akcemi různého druhu!

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS