Luas Dancing SchoolZávěrečný večer za námi

27. 06. 2014 – Tereza Bachová

Závěrečný večer, který se konal 26. června v ZŠ Botičská, je za námi. Vystoupení bylo věnováno postavě, která je s Irskem a irskou kulturou a historií úzce spojená a sice Sv. Patrikovi, který v našem podání nevyháněl hady z Irska, ale "hadí" chmury jsme zaháněli tancem. Diváci měli možnost shlédnout vystoupení všech tanečních lekcí, které ve škole nabízíme v komponovaném programu s "putováním" tanečníků a tance, s živou muzikou a jednou svižnou polkou v podání 12ti tanečníků a 6ti půllitrů :-)

Program začínal v 19:00 úvodním slovem a přivítáním diváků. Dále pokračoval malým příběhem o Sv. Patrikovi doplněným obrázkovou dokumentací, která se před očima diváků "rozvíjela" a opět "mizela" díky dvěma šikovným asistentkám na balícím papíře.

Samotnou taneční část jsme zahajovali tradičním setovým tancem St. Patrick´s day za doprovodu živé muzikantky v podání Anky Šůrové. Tato malá skupinka se poté přesunula o kousek dále, kde na ně čekaly další dvě slečny a ty zatančily další tradiční setové tance - první z nich byl Jockey to the Fair a poté tanec Blackbird "na druhou" a opět za doprovodu živé muziky. Opět se celá - teď už větší skupinka - přesunula o kousek dále a diváci se posouvali na lavičkách s námi, aby viděli další tanec a sice St. Patrick´s day, ale tentokrát jako softový Ceilí tanec v podání osmi tanečnic. A jak to tak po tanci a celodenním cestování bývá, vyhládne a vyprahne a tak se celé putování přesunulo do hospody, kde jsme zatančili polku s dvanácti tanečníky a společnou choreografii stepařů a "softařů" na písničku "Ta naše hospoda" od Jaroslava Uhlíře. Poslední dvě vystoupení patřila kurzům Cloggingu a sice tanečníkům z lekcí mírně pokročilí a pokročilí.

Po skončení taneční části programu měli diváci možnost opět získat školní batůžky a ručně malované tričko díky losování zakoupených lístků. Ani jsme netušili, že výhra batůžku udělá tak upřímnou radost podobnou radosti po vyhrání prvních tří míst na taneční soutěži :-) Pak následovalo rozloučení s lektorkou Cloggingu Annou Bachovou, kterou v září zastoupí tanečnice z tanečního souboru Radka Kudláčková a kterou měli diváci možnost vidět tančit na některých z našich uplynulých akcí. A pak už nezbývalo než se se všemi rozloučit a popřát krásné léto.

Děkuji všem za účast na tomto večeru i za jejich účast na všech našich lekcích v průběhu roku a uplynulých let.

Přejeme všem krásné prázdniny a v září se těšíme na viděnou :-)

Tereza BachováPříručka pro cloggery

Tipy na zajímavé akce:

14.12.

ADCRG/TCRG/TMRF zkoušky ve Vídni

Vídeň, Rakousko

Historicky první konané zkoušky v irských tancích pro zájemce o získání učitelských a porotcovských titulů.

30.12.

Silvestr s Dvoranou

Žinkov, CZ

Po dvou letech vás opět zveme ke společnému vstupu do nového roku. Vracíme do Žinkov, kde jsme již dvakrát strávili skvělého Silvestra. Toto středisko je stranou od ruchu civilizace a je naprosto ideální pro tanečníky a kamarády, kteří chtějí být spolu. Prostory jsou ideálně řešené: budeme bydlet v přívětivých pokojích, jídelna se nachází v přízemí, tělocvična za rohem jídelny... prostě všechno je jak na dlani. A hlavně: budeme zde sami, nebudeme se muset dělit o místa v jídelně apod. Kapacity jsou omezené, kdo zaváhá - netančí.

27.1.

Antwerp Feis 2018

Antwerpy, Belgie

Taneční soutěž v irských tancích

10.2.

Grade Exams Berlin 2018

Berlín, Německo

Taneční zkoušky pro irské tanečníky.

Zobrazit více akcí »


Copyright © Luas Dancing School – Tereza Bachová, 2010–2017  |  Kontakty  |  RSS  |  Webdesign: Loužecký.cz  |  phpRS